X X

Vikt: En dummyvariabel som används då motståndaren är okänd eller vid walk over i landskamper
Mästerskap:
Professionell: -
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
64 Constantino Nanga Hammarby IF L Argenteuil, FRA 2019-04-13 Final Montana (båda semifinalisterna diskades)
63 Patrick Bogere Angered BC L Västerås 2000-12-11 Landskamper 2000 SWE-FIN 7-4
62 Andreas Gustafsson NBK/Akilles L Västerås 2000-12-11 Landskamper 2000 SWE-FIN 7-4
61 Jussi Koivula FIN L Lahti, FIN 2000-01-08 Landskamper 2000 SWE-FIN 4-8
60 Sami Sipilä FIN L Lahti, FIN 2000-01-08 Landskamper 2000 SWE-FIN 4-8
59 Kwamena Turkson IF Linnéa L Uppsala 1998-12-07 Landskamper 1998 SWE-FIN 7-5
58 Tobias Asklöf Åtvidabergs BK L Uppsala 1998-12-07 Landskamper 1998 SWE-FIN 7-5
57 Henok Alem Skuru IK L Åbo, FIN 1997-12-06 Landskamper 1997 SWE-FIN 6-6
56 Rikard Lundby BK Örnen L Åbo, FIN 1997-12-06 Landskamper 1997 SWE-FIN 6-6
55 Kwamena Turkson Rinkeby Int L Åbo, FIN 1997-12-06 Landskamper 1997 SWE-FIN 6-6
54 Henok Alem BK Kelly L Eu, FRA 1997-05-10 Landskamper 1997 SWE-FRA 4-7
53 Rikard Lundby BK Örnen L Stockholm 1996-12-09 Landskamper 1996 SWE-FIN 6-6
52 Kwamena Turkson Rinkeby Int L Helsingfors, FIN 1995-12-10 Landskamper 1995 SWE-FIN 10-2
51 Attila Levin BK Örnen L w.o Helsingfors, FIN 1995-12-10 Landskamper 1995 SWE-FIN 10-2
50 Kwamena Turkson Rinkeby International L Hallstahammar 1994-12-11 Landskamper 1994 SWE-FIN 7-5
49 David Nordangård Värnamo BK L Ålesund, NOR 1993-02-14 SWE (j)-NOR (j) 6-5
48 Ismael Koné Malmö BK L Ålesund, NOR 1993-02-14 SWE (j)-NOR (j) 6-5
47 Jimmy Mayanja Angered BC L Dordrecht, NED 1992-05-09 Landskamper 1992 SWE-NED 5-7
46 Juha Saurama FIN L Helsingfors, FIN 1991-12-09 Landskamper 1991 SWE-FIN 3-6
45 George Cramne (Scott) Djurgårdens IF L Timrå 1991-03-25 Landskamper 1991 SWE-NED 4-6
44 Magnus Östergren Höllvikens BK L Porsgrunn, NOR 1991-02-10 SWE (j)-NOR (j) 6-4
43 Petteri Rissanen FIN L Stockholm 1989-12-19 Landskamper 1989 SWE-FIN 5-7
42 Tommi Kärkkäinen FIN L Helsingfors, FIN 1988-09-03 Landskamper 1988 SWE-FIN 2-10
41 Jyrki Vierelä FIN L Helsingfors, FIN 1988-09-03 Landskamper 1988 SWE-FIN 2-10
40 Esa Hukkanen FIN L Helsingfors, FIN 1988-09-03 Landskamper 1988 SWE-FIN 2-8
39 Mattias Galfvensjö Guldstadens BK L Säffle 1988-02-13 SWE (j)-NOR (j) 9-2
38 Anders Bokås Björlanda BK L w.o Säffle 1988-02-13 SWE (j)-NOR (j) 9-2
37 Bilal Dinc BK Pugilist L Säffle 1988-02-13 SWE (j)-NOR (j) 9-2
36 Kai Helenius FIN L Helsingfors, FIN 1986-12-07 Landskamper 1986 SWE-FIN 4-6
35 Jari Halttu FIN L Helsingfors, FIN 1984-12-16 Landskamper 1984 SWE-FIN 4-8
34 Veli-Matti Välimäki FIN L Helsingfors, FIN 1984-12-16 Landskamper 1984 SWE-FIN 4-8
33 Jukka Arola FIN L w.o Stockholm 1983-12-05 Landskamper 1983 SWE-FIN 4-6
32 Pekka Laasanen FIN L Stockholm 1983-12-05 Landskamper 1983 SWE-FIN 4-6
31 Juha Hänninen FIN L Helsingfors, FIN 1982-12-13 Landskamper 1982 SWE-FIN 5-7
30 Ho Kye Chum KOR L Stockholm 1982-10-18 Landskamper 1982 SWE-KOR 3-8
29 Mikael Biberg BK Pugilist L Stockholm 1982-10-18 Landskamper 1982 SWE-KOR 3-8
28 Roger Andersson IF Linnéa L Stockholm 1981-12-07 Landskamper 1981 SWE-FIN 4-6
27 Vaughan Hooks New York, USA L Stockholm 1981-11-17 Landskamper 1981 SWE-New York 5-5
26 Per Olofsson Häljarps AIS L w.o Oxelösund 1981-01-18 SWE (j)-FIN (j) 6-5
25 Matti Rantanen FIN-jun L 3 Oxelösund 1981-01-18 SWE (j)-FIN (j) 6-5
24 Richard Foster IRL L Stockholm 1980-01-28 Landskamper 1980 SWE-IRL 3-7
23 Rolf Österholm Sundsvalls BK L w.o Paris, FRA 1979-11-25 SWE (j)-FRA (j) 6-5
22 Anders Eklund BK Falken L w.o Stockholm 1979-01-22 Landskamper 1979 SWE-ISR 6-4
21 Kalevi Kosunen FIN L Helsingfors, FIN 1976-11-15 Landskamper 1976 SWE-FIN 0-10
20 Ivan Jensen DEN-jun L w.o Frederikssund, DEN 1975-11-15 SWE (j)-DEN (j) 2-8
19 Leo Vainonen BK Falken L Stockholm 1975-01-27 Landskamper 1975 SWE-ESP 4-6
18 Bernt Olsson BK Falken L Helsingfors, FIN 1974-12-09 Landskamper 1974 SWE-FIN 3-7
17 Kenneth Israelsson IFK Umeå W Riga, URS 1966-04-23
16 Kjell Nilsson (fj) Kristianstads BK/Skåne L w.o Sjöbo 1965-11-17 Skåne-Själland 4-6
15 Lars-Olof Norling Stockholms AIF L Köpenhamn, DEN 1960-11-18 Landskamper 1960 SWE-DEN 2-8
14 Ingemar Andersson Nässjö BK L Uddevalla 1960-01-24 Landskamper 1960 SWE-NOR 5-5
13 Björn Hagert IK Ymer L Uddevalla 1960-01-24 Landskamper 1960 SWE-NOR 5-5
12 Lennart Risberg BK Örnen L w.o Stockholm 1958-03-23 Landskamper 1958 SWE-DEN 3-7
11 Lennart Risberg BK Örnen L Köpenhamn, DEN 1957-11-22 Landskamper 1957 SWE-DEN 2-8
10 X X SWE W Borås 1957-03-24 Landskamper 1957 SWE-DEN 5-5
9 Lennart Risberg BK Örnen L w.o Köpenhamn, DEN 1956-10-26 Landskamper 1956 SWE-DEN 3-7
8 Thörner Åhsman Landala AK L w.o Köpenhamn, DEN 1956-10-26 Landskamper 1956 SWE-DEN 3-7
7 Karl Preutz Hässleholms BK L Stockholm 1956-02-10 Landskamper 1956 SWE-FIN 8-2
6 Roland Johansson Halmstads BS L Eskilstuna 1955-04-01 Landskamper 1955 SWE-NOR 7-3
5 Sigurd Månsson Lindås BK L Lindås 1952-02-10 1/2 DM-Småland
4 Börje Wretman BK Örnen W w.o Görlitz, GER 1943-01-26 GER sel-SWE sel 3,5-4,5
3 A Granath BK Örnen L w.o Stockholm 1935-12-30 1/4 JSM
2 Klas Lidén K 1 L KO 2 Stockholm 1929-04-13 1/2 Militärmästerskapen
1 Gustav Haglund BK 28 L w.o Stockholm 1928-09-30 BK 28-Hammarby IF 5-3
Sammanfattande statistik