X X

Vikt: En dummyvariabel som används då motståndaren är okänd eller vid walk over i landskamper
Mästerskap:
Professionell: -
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
104 Erduan Berisha KFUM Linköping L 3 Aldershot, ENG 2023-11-25 Round Robin
103 Hilal Saleh Djurgårdens IF L 3 Aldershot, ENG 2023-11-25 Round Robin
102 Jonathan Jonsson Eskilstuna BK L 3 Aldershot, ENG 2023-11-25 Round Robin
101 Max Englund IFK Umeå L 3 Aldershot, ENG 2023-11-25 Round Robin
100 Hadi-Chadi Hadrous Malmö BK L 3 Aldershot, ENG 2023-11-24 Round Robin
99 Erduan Berisha KFUM Linköping L 3 Aldershot, ENG 2023-11-24 Round Robin
98 Hilal Saleh Djurgårdens IF L 3 Aldershot, ENG 2023-11-24 Round Robin
97 Jonathan Jonsson Eskilstuna BK L 3 Aldershot, ENG 2023-11-24 Round Robin
96 Ali Smesem Hisingens BK W 3 Aldershot, ENG 2023-11-24 Round Robin
95 Max Englund IFK Umeå W 3 Aldershot, ENG 2023-11-24 Round Robin
94 Patrick Bogere Angered BC L w.o Västerås 2000-12-11 Landskamper 2000 SWE-FIN 7-4
93 Andreas Gustafsson NBK/Akilles L w.o Västerås 2000-12-11 Landskamper 2000 SWE-FIN 7-4
92 Jussi Koivula FIN L w.o Lahti, FIN 2000-01-08 Landskamper 2000 SWE-FIN 4-8
91 Sami Sipilä FIN L w.o Lahti, FIN 2000-01-08 Landskamper 2000 SWE-FIN 4-8
90 Kwamena Turkson IF Linnéa L w.o Uppsala 1998-12-07 Landskamper 1998 SWE-FIN 7-5
89 Tobias Asklöf Åtvidabergs BK L w.o. Uppsala 1998-12-07 Landskamper 1998 SWE-FIN 7-5
88 Henok Alem Skuru IK L w.o Åbo, FIN 1997-12-06 Landskamper 1997 SWE-FIN 6-6
87 Rikard Lundby BK Örnen L w.o Åbo, FIN 1997-12-06 Landskamper 1997 SWE-FIN 6-6
86 Kwamena Turkson Rinkeby Int L w.o Åbo, FIN 1997-12-06 Landskamper 1997 SWE-FIN 6-6
85 Henok Alem BK Kelly L w.o. Eu, FRA 1997-05-10 Landskamper 1997 SWE-FRA 4-7
84 Rikard Lundby BK Örnen L w.o Stockholm 1996-12-09 Landskamper 1996 SWE-FIN 6-6
83 Kwamena Turkson Rinkeby Int L w.o Helsingfors, FIN 1995-12-10 Landskamper 1995 SWE-FIN 10-2
82 Attila Levin BK Örnen L w.o Helsingfors, FIN 1995-12-10 Landskamper 1995 SWE-FIN 10-2
81 Kwamena Turkson Rinkeby International L w.o Hallstahammar 1994-12-11 Landskamper 1994 SWE-FIN 7-5
80 David Nordangård Värnamo BK L w.o Ålesund, NOR 1993-02-14 SWE (j)-NOR (j) 6-5
79 Ismael Koné Malmö BK L w.o. Ålesund, NOR 1993-02-14 SWE (j)-NOR (j) 6-5
78 Jimmy Mayanja Angered BC L w.o Dordrecht, NED 1992-05-09 Landskamper 1992 SWE-NED 5-7
77 Jan Olsson BK Falken L w.o Järvenpää, FIN 1992-01-26 (j) FIN-SWE 7-4
76 Juha Saurama FIN L w.o. Helsingfors, FIN 1991-12-09 Landskamper 1991 SWE-FIN 3-6
75 George Cramne (Scott) Djurgårdens IF L w.o Timrå 1991-03-25 Landskamper 1991 SWE-NED 4-6
74 Magnus Östergren Höllvikens BK L w.o. Porsgrunn, NOR 1991-02-10 (j) SWE-NOR 6-4
73 Petteri Rissanen FIN L w.o. Stockholm 1989-12-19 Landskamper 1989 SWE-FIN 5-7
72 Tommi Kärkkäinen FIN L w.o. Helsingfors, FIN 1988-09-03 Landskamper 1988 SWE-FIN 2-10
71 Jyrki Vierelä FIN L w.o w.o. Helsingfors, FIN 1988-09-03 Landskamper 1988 SWE-FIN 2-10
70 Esa Hukkanen FIN L w.o Helsingfors, FIN 1988-09-03 Landskamper 1988 SWE-FIN 2-8
69 Mathias Galfvensjö Guldstadens BK L w.o. Säffle 1988-02-13 (j) SWE-NOR 9-2
68 Bilal Dinc BK Pugilist L w.o. Säffle 1988-02-13 (j) SWE-NOR 9-2
67 Anders Bokås Björlanda BK L w.o w.o. Säffle 1988-02-13 SWE (j)-NOR (j) 9-2
66 Kai Helenius FIN L w.o. Helsingfors, FIN 1986-12-07 Landskamper 1986 SWE-FIN 4-6
65 Jari Halttu FIN L w.o. Helsingfors, FIN 1984-12-16 Landskamper 1984 SWE-FIN 4-8
64 Veli-Matti Välimäki FIN L w.o. Helsingfors, FIN 1984-12-16 Landskamper 1984 SWE-FIN 4-8
63 Håkan Sindemark Narva BK - Solna 1984-01-07 1/2 SBO (vidare via lottning)
62 Jukka Arola FIN L w.o Stockholm 1983-12-05 Landskamper 1983 SWE-FIN 4-6
61 Pekka Laasanen FIN L w.o. Stockholm 1983-12-05 Landskamper 1983 SWE-FIN 4-6
60 Juha Hänninen FIN L w.o Helsingfors, FIN 1982-12-13 Landskamper 1982 SWE-FIN 5-7
59 Ho Kye Chum KOR L w.o. Stockholm 1982-10-18 Landskamper 1982 SWE-KOR 3-8
58 Mikael Biberg BK Pugilist L w.o. Stockholm 1982-10-18 Landskamper 1982 SWE-KOR 3-8
57 Zoli Djerdj Halmstads AIS L Banja Luka, YUG 1982-08-24* YUG sel-SWE sel 7-3
56 Conny Åkesson BK Killingen L Banja Luka, YUG 1982-08-24* YUG sel-SWE sel 7-3
55 Roger Andersson IF Linnéa L w.o. Stockholm 1981-12-07 Landskamper 1981 SWE-FIN 4-6
54 Vaughan Hooks New York, USA L w.o Stockholm 1981-11-17 Landskamper 1981 SWE-New York 5-5
53 Rickard Bengtsson GAK Enighet L w.o Raufoss, NOR 1981-11-01 Final Raufoss (j)
52 Per Olofsson Häljarps AIS L w.o Oxelösund 1981-01-18 (j) SWE-FIN 6-5
51 Matti Rantanen FIN-jun L 3 Oxelösund 1981-01-18 (j) SWE-FIN 6-5
50 Lars Myrberg (Lundgren) BK Vicenten 0 - 3 Karleby, FIN 1980-12-07 1/2 Finland Open (u)
49 Richard Foster IRL L w.o. Stockholm 1980-01-28 Landskamper 1980 SWE-IRL 3-7
48 Rolf Österholm Sundsvalls BK L w.o Paris, FRA 1979-11-25 (j) SWE-FRA 6-5
47 Keijo Erkheikki Lira BK/Nordsverige 3 - 0 Kajani, FIN 1979-11-10* (j) Nordsverige-Nordfinland 4-5
46 Anders Eklund BK Falken L w.o w.o. Stockholm 1979-01-22 Landskamper 1979 SWE-ISR 6-4
45 Kalevi Kosunen FIN L w.o. Helsingfors, FIN 1976-11-15 Landskamper 1976 SWE-FIN 0-10
44 Ove Lundby BK Örnen L w.o Montréal, CAN 1976-07-25* OS 1976 Montréal 1/8 Afrikansk bojkott
43 Ivan Jensen DEN-jun L w.o Frederikssund, DEN 1975-11-15 SWE (j)-DEN (j) 2-8
42 Leo Vainonen BK Falken L w.o Stockholm 1975-01-27 Landskamper 1975 SWE-ESP 4-6
41 Bernt Olsson BK Falken L w.o Helsingfors, FIN 1974-12-09 Landskamper 1974 SWE-FIN 3-7
40 Håkan Bergman Sundsvalls BK/ Stockholm L w.o Helsingfors, FIN 1972-11-06 Helsingfors-Stockholm 6-4
39 Rolf Karlsson Eskilstuna BK W Riga, LAT 1970-05-09* Spartakiad
38 Karl-Åke Palm Djurgårdens IF W Riga, LAT 1970-05-09* Spartakiad
37 Karl-Åke Palm Djurgårdens IF L Riga, LAT 1970-05-07 Spartakiad
36 Kenneth Israelsson IFK Umeå W Riga, URS 1966-04-23
35 Kjell Nilsson (kbk) Kristianstads BK/Skåne L w.o Sjöbo 1965-11-17 Skåne-Själland 4-6
34 Lars-Olof Norling Stockholms AIF L w.o. Köpenhamn, DEN 1960-11-18 Landskamper 1960 SWE-DEN 2-8
33 Ingemar Andersson Nässjö BK L w.o. Uddevalla 1960-01-24 Landskamper 1960 SWE-NOR 5-5
32 Björn Hagert IK Ymer L w.o. Uddevalla 1960-01-24 Landskamper 1960 SWE-NOR 5-5
31 Lars Neuhaus BK Höjden W TKO 1 Stockholm 1958-08-31 EXH Eddie Machen
30 Arne Sundström BK Höjden L Stockholm 1958-08-31 EXH Eddie Machen
29 Hans Åström BK Höjden L Stockholm 1958-08-31 EXH Eddie Machen
28 Åke Thol BK Höjden L Stockholm 1958-08-31 EXH Eddie Machen
27 Börje Söderström Stockholms AIF L Stockholm 1958-08-31 EXH Eddie Machen
26 Tore Bjom Sp.09, NOR L Stockholm 1958-08-31 EXH Eddie Machen
25 Svend Bjom Sp.09, NOR L Stockholm 1958-08-31 EXH Eddie Machen
24 Lennart Risberg BK Örnen L w.o Stockholm 1958-03-23 Landskamper 1958 SWE-DEN 3-7
23 Lennart Risberg BK Örnen L w.o. Köpenhamn, DEN 1957-11-22 Landskamper 1957 SWE-DEN 2-8
22 X X SWE W w.o. (på förhand) Borås 1957-03-24 Landskamper 1957 SWE-DEN 5-5
21 Stefan Marcis [TCH] 0 - 3 Stockholm 1957-02-08
20 Lennart Risberg BK Örnen L w.o w.o. Köpenhamn, DEN 1956-10-26 Landskamper 1956 SWE-DEN 3-7
19 Thörner Åhsman Landala AK L w.o w.o. Köpenhamn, DEN 1956-10-26 Landskamper 1956 SWE-DEN 3-7
18 Karl Preutz Hässleholms BK L w.o. Stockholm 1956-02-10 Landskamper 1956 SWE-FIN 8-2
17 Roland Johansson Halmstads BS L w.o. Eskilstuna 1955-04-01 Landskamper 1955 SWE-NOR 7-3
16 Sigurd Månsson Lindås BK L Lindås 1952-02-10 1/2 DM-Småland
15 Eskil Holmberg Halmstads AIS Draw Braunschweig, FRG 1951-11-21
14 Bror Erik Johansson Laholms BS L 3 Braunschweig, FRG 1951-11-21
13 Hugo Nyström Nacka BK L 3 Braunschweig, FRG 1951-11-21
12 Göte Eriksson (nbs) Nyköpings BS 1 - 2 Nyköping 1950-12-01
11 Knut Nilsson (lt) Linköpings BK L Linköping 1945-02-11 Final Östsvenska
10 Evert Abrahamsson Redbergslids BK 0 - 3 Malmö 1944-04-13 Malmö-Göteborg 2-6
9 Börje Wretman BK Örnen W w.o Görlitz, GER 1943-01-26 GER sel-SWE sel 3,5-4,5
8 Jan Malmqvist Narva BK W 3 Stockholm 1939-10-27 (j) Djurgårdens IF-Narva BK 6-4
7 Arne Granath BK Örnen L w.o Stockholm 1935-12-30 1/4 JSM
6 Ivan Svärd Oskarshamns BK L w.o Kalmar 1934-04-22 Kalmar BK-Oskarshamns BK 3-6
5 Klas Lidén K 1 L KO 2 Stockholm 1929-04-13 1/2 Militärmästerskapen
4 Gustaf Haglund BK 28 L w.o Stockholm 1928-09-30 BK 28-Hammarby IF 5-3
3 Rolf Gustafsson BK Örnen L 3 Stockholm 1925-11-27 IF Linnéa-BK Örnen 4-4
2 Ivar Karlsson BK Örnen L 3 Stockholm 1925-11-27 IF Linnéa-BK Örnen 4-4
1 Herman Johnsson Stockholms AK L Stockholm 1924-04-11 IK Balder-Stockholms AK 2-5
Sammanfattande statistik