SM 1999

60, Siamak Vis Jamegar (Star Fights ABC) - Maximo Vidal Barria (BK Örnen) 1999-02-25, Köping, Resultat 3 - 1
Kommentar: 1/8
71, Roger Pettersson (IF Linnéa) - Alexander Zinnert (Winning BC) 1999-02-25, Köping, Resultat W TKO 4
Kommentar: 1/8
71, Jan Selin (BK Örnen) - Gibbe Cham (Star Fights ABC) 1999-02-25, Köping, Resultat 3 - 2
Kommentar: 1/8
71, Clas Abrahamsson (BK Falken) - Johan Strandberg (Örnsköldsviks SK) 1999-02-25, Köping, Resultat 12 - 2
Kommentar: 1/8
81, Giovanni Alvarez (BK Falken) - John Thompson (Tensta BK) 1999-02-25, Köping, Resultat W TKO 4
Kommentar: 1/8
54, Rikard Lundby (BK Örnen) - Sanharib Staifou (Frölunda BK) 1999-02-25, Köping, Resultat W Dsq 3
Kommentar: 1/4
57, Thomas Ljungberg (IFK Umeå) - Gio Garcia (Upsala IF) 1999-02-25, Köping, Resultat 10 - 2
Kommentar: 1/4
91+, Johan Thorbjörnsson (Redbergslids BK) - Matias Sylvan (Star Fights ABC) 1999-02-25, Köping, Resultat 7 - 2
Kommentar: 1/4
60, John H Larbi (Angered BC) - Shukri Taha (Tensta BK) 1999-02-26, Köping, Resultat 12 - 7
Kommentar: 1/4
60, John-Erik Käck (Narva BK) - Abaz Abazi (Roslagsbjörnens BK) 1999-02-26, Köping, Resultat 12 - 1
Kommentar: 1/4
60, Johan Hessleryd (BK Köping) - Rateb Noori (Djurgårdens IF) 1999-02-26, Köping, Resultat 9 - 3
Kommentar: 1/4
60, Siamak Vis Jamegar (Star Fights ABC) - Nelson Bergman (Halmstads AIS) 1999-02-26, Köping, Resultat 11 - 1
Kommentar: 1/4
63,5, Jani Lax (BK Falken) - Vatche Wartanian (IF Linnéa) 1999-02-26, Köping, Resultat 10 - 7
Kommentar: 1/4
63,5, Alexander Lindgren (Tensta BK) - Dick Machicado (Angered BC) 1999-02-26, Köping, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/4
63,5, Mosa Sayed (Upsala IF) - Alexander Öjvindsson (Kristianstads BK) 1999-02-26, Köping, Resultat 18 - 7
Kommentar: 1/4
63,5, Michael Yikealo (IF Linnéa) - Henrik Waldemarsson (Höllvikens BK) 1999-02-26, Köping, Resultat 9 - 3
Kommentar: 1/4
67, Tomas Acar (Rinkeby Int) - Stephen Ablorh (BK Örnen) 1999-02-26, Köping, Resultat 12 - 3
Kommentar: 1/4
67, Cliff Soukka (NBK/Akilles) - Serhan Erdal (Star Fights ABC) 1999-02-26, Köping, Resultat 12 - 0
Kommentar: 1/4
67, Usama Aziz (Kristianstads BK) - Arshed Jasim (Malmö BK) 1999-02-26, Köping, Resultat 7 - 0
Kommentar: 1/4
71, Manjie Conteh (Tensta BK) - Milan Mirkovic (Star Fights ABC) 1999-02-26, Köping, Resultat 6 - 4
Kommentar: 1/4
71, Lorenzo Woldegihorgis (Star Fights ABC) - Joaquin Molina-Rivera (Ystads SK) 1999-02-26, Köping, Resultat 10 - 5
Kommentar: 1/4
71, Clas Abrahamsson (BK Falken) - Jan Selin (BK Örnen) 1999-02-26, Köping, Resultat +5 - 5
Kommentar: 1/4 (28-18)
71, Roger Pettersson (IF Linnéa) - Paul Rosario (Angered BC) 1999-02-26, Köping, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
81, Marcus Fowler (Star Fights ABC) - Joachim Storm (NBK/Akilles) 1999-02-26, Köping, Resultat KO 4
Kommentar: 1/4
81, Aldo Mamadou Colliander (BK Dalen) - Karim Shabbazz (Stockholms AIF) 1999-02-26, Köping, Resultat 5 - 3
Kommentar: 1/4
81, Robert Nordman (Skärgårdens IF) - Magnus Ahlman (IF Linnéa) 1999-02-26, Köping, Resultat 5 - 2
Kommentar: 1/4
81, Giovanni Alvarez (BK Falken) - Kenneth Engblom (Örnsköldsviks SK) 1999-02-26, Köping, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/4
91, Krister Palmen (Rinkeby Int) - Ugo Okoro (Halmstads BS) 1999-02-26, Köping, Resultat 5 - 3
Kommentar: 1/4
91, Bardou Boeke (BK Örnen) - Lars-Olof Embretsen (BK Falken) 1999-02-26, Köping, Resultat 10 - 4
Kommentar: 1/4
51, Henok Alem (IF Linnéa) - Abdehakim Adaan (Angered BC) 1999-02-27, Köping, Resultat 15 - 3
Kommentar: 1/2
51, Patrik Eliasson (TiFa BC) - Suhap Chataroopaceewin (BK Älgen) 1999-02-27, Köping, Resultat 11 - 10
Kommentar: 1/2
54, Patrick Bogere (Angered BC) - Rodrigo Pastor (Malmö BK) 1999-02-27, Köping, Resultat 9 - 6
Kommentar: 1/2
54, Majid Jelili (Tensta BK) - Rikard Lundby (BK Örnen) 1999-02-27, Köping, Resultat 11 - 7
Kommentar: 1/2
57, Cyrus Farhadi (Lunds BS) - Shadi Hamsho (BK Fox) 1999-02-27, Köping, Resultat 4 - 3
Kommentar: 1/2
57, Thomas Ljungberg (IFK Umeå) - Mohammed Al-Saed (Lunds BS) 1999-02-27, Köping, Resultat 10 - 4
Kommentar: 1/2
60, John H Larbi (Angered BC) - John-Erik Käck (Narva BK) 1999-02-27, Köping, Resultat 7 - 2
Kommentar: 1/2
60, Siamak Vis Jamegar (Star Fights ABC) - Johan Hessleryd (BK Köping) 1999-02-27, Köping, Resultat 13 - 3
Kommentar: 1/2
63,5, Jani Lax (BK Falken) - Alexander Lindgren (Tensta BK) 1999-02-27, Köping, Resultat 6 - 5
Kommentar: 1/2
63,5, Michael Yikealo (IF Linnéa) - Mosa Sayed (Upsala IF) 1999-02-27, Köping, Resultat 13 - 7
Kommentar: 1/2
67, Tomas Acar (Rinkeby Int) - Nicklas Heleander (Höllvikens BK) 1999-02-27, Köping, Resultat 7 - 3
Kommentar: 1/2
67, Cliff Soukka (NBK/Akilles) - Usama Aziz (Kristianstads BK) 1999-02-27, Köping, Resultat 12 - 0
Kommentar: 1/2
71, Manjie Conteh (Tensta BK) - Lorenzo Woldegihorgis (Star Fights ABC) 1999-02-27, Köping, Resultat 15 - 4
Kommentar: 1/2
71, Roger Pettersson (IF Linnéa) - Clas Abrahamsson (BK Falken) 1999-02-27, Köping, Resultat 10 - 5
Kommentar: 1/2
75, Björn Johansson (BK Ringen) - Carl Jörneklint (Oskarshamns BK) 1999-02-27, Köping, Resultat 5 - 4
Kommentar: 1/2
75, Tomas Carlsson (IF Linnéa) - John Atme (Winning BC) 1999-02-27, Köping, Resultat 19 - 5
Kommentar: 1/2
81, Aldo Mamadou Colliander (BK Dalen) - Marcus Fowler (Star Fights ABC) 1999-02-27, Köping, Resultat 8 - 3
Kommentar: 1/2
81, Giovanni Alvarez (BK Falken) - Ronnie Nordman (Skärgårdens IF) 1999-02-27, Köping, Resultat 10 - 4
Kommentar: 1/2
91, Kwamena Turkson (IF Linnéa) - Stefan Kszak (Upsala IF) 1999-02-27, Köping, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/2
91, Bardou Boeke (BK Örnen) - Krister Palmen (Rinkeby Int) 1999-02-27, Köping, Resultat 16 - 6
Kommentar: 1/2
91+, Anders Holmberg (BK Vargen) - Roddy Benjaminsson (TiFa BC) 1999-02-27, Köping, Resultat W
Kommentar: 1/2
91+, Johan Thorbjörnsson (Redbergslids BK) - Tobias Asklöf (Åtvidabergs BK) 1999-02-27, Köping, Resultat 7 - 5
Kommentar: 1/2
51, Henok Alem (IF Linnéa) - Patrik Eliasson (TiFa BC) 1999-02-28, Köping, Resultat 16 - 2
Kommentar: SM-final
54, Majid Jelili (Tensta BK) - Patrick Bogere (Angered BC) 1999-02-28, Köping, Resultat 10 - 7
Kommentar: SM-final
57, Thomas Ljungberg (IFK Umeå) - Cyrus Farhadi (Lunds BS) 1999-02-28, Köping, Resultat 10 - 3
Kommentar: SM-final
60, John H Larbi (Angered BC) - Siamak Vis Jamegar (Star Fights) 1999-02-28, Köping, Resultat 8 - 5
Kommentar: SM-final
63,5, Michael Yikealo (IF Linnéa) - Jani Lax (BK Falken) 1999-02-28, Köping, Resultat 17 - 4
Kommentar: SM-final
67, Cliff Soukka (NBK/Akilles) - Tomas Acar (Rinkeby International) 1999-02-28, Köping, Resultat W TKO 4
Kommentar: SM-final
71, Roger Pettersson (IF Linnéa) - Manjie Conteh (Tensta BK) 1999-02-28, Köping, Resultat 4 - 0
Kommentar: SM-final
75, Tomas Carlsson (IF Linnéa) - Björn Johansson (BK Ringen) 1999-02-28, Köping, Resultat 15 - 4
Kommentar: SM-final
81, Giovanni Alvarez (BK Falken) - Aldo Mamadou Colliander (BK Dalen) 1999-02-28, Köping, Resultat 12 - 3
Kommentar: SM-final
91, Kwamena Turkson (IF Linnéa) - Bardou Boeke (BK Örnen) 1999-02-28, Köping, Resultat W TKO 2
Kommentar: SM-final
91+, Johan Thorbjörnsson (Redbergslids BK) - Anders Holmberg (BK Vargen) 1999-02-28, Köping, Resultat 5 - 0
Kommentar: SM-final
SM nr 80. 25-28 februari Köping (Karlbergshallen). 73 deltagare. Elva Viktklasser. Inga representanter i 48 kg. Bästa klubb: IF Linnéa (Stockholm).