Mosa Sayed

Vikt: Lätt weltervikt
Född: 1975-05-01
Död:
Klubb: Upsala IF (Uppsala)
SM: 2000-2001 SM-Guld
Landskamper: 4 (3-1)
Nordisk: -
EM: -
VM: -
OS: -
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
40 Rateb Noori Djurgårdens IF 17 - 12 Uppsala 2001-02-18 SM 2001 SM-final
39 Thomas Ljungberg IFK Umeå 19 - 8 Uppsala 2001-02-17 SM 2001 1/2
38 John-Erik Käck Narva BK W TKO 2 Uppsala 2001-02-16 SM 2001 1/4
37 Willy Blain FRA 6 - 19 Chateau Thierry, FRA 2000-12-02 Landskamper 2000 SWE-FRA 1-9
36 Cliff Soukka NBK/Akilles 2 - 6 Göteborg 2000-11-03 1/4 Gbg ABC
35 Ahmed Semmo Angered BC 8 - 4 Gävle 2000-10-01 Final Gefle Dagblad
34 Fahrettin Yetim Hammarby IF 13 - 0 Gävle 2000-09-30 1/2 Gefle Dagblad
33 Benjamin Kalinovic BK Rapid 13 - 8 Göteborg 2000-02-20 SM 2000 SM-final
32 Vatche Wartanian IF Linnéa +8 - 8 Göteborg 2000-02-19 SM 2000 1/2
31 Henrik Waldemarsson Höllvikens BK 17 - 6 Göteborg 2000-02-17 SM 2000 1/4
30 Rateb Noori Djurgårdens IF 3 - 0 Uppsala 2000-01-30 Final KP-cup
29 Rateb Noori Djurgårdens IF 3 - 0 Uppsala 1999-11-17
28 Michael Yikealo IF Linnéa 7 - 13 Köping 1999-02-27 SM 1999 1/2
27 Alexander Öjvindsson Kristianstads BK 18 - 7 Köping 1999-02-26 SM 1999 1/4
26 Salva Paliani TUR 6 - 3 Stockholm 1999-01-18 Landskamper 1999 SWE-TUR 5-7
25 Vesa Painilainen FIN 3 - 0 Uppsala 1998-12-07 Landskamper 1998 SWE-FIN 7-5
24 Michael Yikealo IF Linnéa 5 - +5 Gävle 1998-09-26 1/2 Gefle Dagblad
23 Pål Robert Haagensen Rognan BK, NOR 14 - 6 Trondheim, NOR 1998-05-03 Final TBC
22 Kay Tverberg Drammen BK, NOR 14 - 6 Trondheim, NOR 1998-05-02 1/2 TBC
21 Souleymane M'baye FRA 2 - 1 Hallstahammar 1998-04-25 Landskamper 1998 SWE-FRA 3-6
20 Soliman Elamari Oslo BK, NOR 7 - 12 Helsingfors, FIN 1998-04-03 1/4 GeeBee
19 Tomas Acar Rinkeby Int 9 - 14 Stockholm 1998-02-28 SM 1998 1/2
18 Jani Lax BK Falken KO 4 Stockholm 1998-02-27 SM 1998 1/4
17 Soliman Elamari Oslo BK, NOR 7 - 12 Oslo, NOR 1998-01-30 1/2 Norway BC
16 Cliff Soukka NBK/Akilles 2 - 9 Gävle 1997-09-21 Final Gefle Dagblad
15 Oleg Kourikov [RUS] 21 - 11 Gävle 1997-09-20 1/2 Gefle Dagblad
14 Tonton Semakala Tensta BK 1 - 14 Norrköping 1997-02-20 SM 1997 1/8
13 Andreas Karlsson (w) BK 1925 7 - 10 Gävle 1996-09-21 1/2 Gefle Dagblad BO
12 Michael Yikealo Narva BK 2 - 4 Gävle 1995-03-04 SM 1995 1/4
11 Marcus Davidsson Kristianstads BK W TKO 3 Gävle 1995-03-03 SM 1995 1/8
10 Vatche Wartanian IF Linnéa 2 - 1 Stockholm 1995-01-22
9 Martin Pettersson BK Stora Stöten 3 - 11 Timrå 1994-12-18 JSM-final
8 Christian Lindgren BK Örnen 3 - 0 Landskrona 1994-03-27 Landskrona BO
7 Dogan Karan Djurgårdens IF 3 - 0 Stockholm 1994-03-19 1/2 Bronco Cup
6 Abraham Mulugeta BK Örnen 1 - 2 Stockholm 1994-01-22
5 Kamran Kabinejad BK Kelly 5 - 17 Falun 1993-12-12 JSM-final
4 Hael El Nabolsky KK All Round 20 - 10 Falun 1993-12-11 1/2 JSM
3 Johan Lundberg BK Falken 3 - 2 Falun 1993-12-10 1/4 JSM
2 Mikael Axelsson Uddevalla BK 0 - 3 Gävle 1993-09-25 Final Falken Cup (j)
1 Johannes Erlandsson BK Falken 1 - 2 Uppsala 1992-03-23
Sammanfattande statistik
Står som Musa Sayed i folkbokföringen.
1993-1994 JSM-Silver.