John H Larbi

Vikt: Bantamvikt, Fjädervikt, Lättvikt
Född: 1977-03-05
Död:
Klubb: Angered BC (Göteborg)
SM: 1995-1996-1997-1998-1999-2000 SM-Guld
Landskamper: 6 (5-1)
Nordisk: -
EM: 3 (2-1)
VM: -
OS: 1 (0-1)
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
60 Rateb Noori Djurgårdens IF 7 - 5 Göteborg 2000-02-20 SM 2000 SM-final
59 John-Erik Käck Narva BK 11 - 3 Göteborg 2000-02-19 SM 2000 1/2
58 Thomas Carlsson Kalvhagens BC 13 - 2 Göteborg 2000-02-18 SM 2000 1/4
57 Lenny Daws London, ENG 3 - 0 Göteborg 1999-09-30 Göteborg-London 5-3
56 Geir Inge Jörgensen Gran BK, NOR 20 - 6 Gävle 1999-09-26 Final Gefle Dagblad BO
55 Thomas Ljungberg IFK Umeå 16 - 2 Gävle 1999-09-25 1/2 Gefle Dagblad BO
54 Siamak Vis Jamegar Star Fights 8 - 5 Köping 1999-02-28 SM 1999 SM-final
53 John-Erik Käck Narva BK 7 - 2 Köping 1999-02-27 SM 1999 1/2
52 Shukri Taha Tensta BK 12 - 7 Köping 1999-02-26 SM 1999 1/4
51 Gio Garcia Upsala IF W TKO 3 Angered 1999-01-31
50 Mohammed Al-Saed Lunds BS W TKO 2 Göteborg 1998-11-01 Final Göteborg BO
49 Eduardo Aces Hernandez [CUB] 3 - 0 Göteborg 1998-10-25 SWE sel-CUB sel 4-4
48 Gio Garcia Upsala IF W TKO Gävle 1998-09-27 Final Gefle Dagblad
47 Alexander Lindgren Tensta BK 8 - 0 Gävle 1998-09-26 1/2 Gefle Dagblad
46 Vatche Wartanian IF Linnéa 9 - 1 Gävle 1998-09-25 1/4 Gefle Dagblad
45 Daniel Olsson Guldstadens BK 14 - 2 Stockholm 1998-03-01 SM 1998 SM-final
44 Mohammed Al-Saed Lunds BS 17 - 4 Stockholm 1998-02-28 SM 1998 1/2
43 Sajan Sanshat RUS 0 - 11 Budapest, HUN 1997-10-21 VM 1997 1/8
42 James McClendon USA 11 - 4 Budapest, HUN 1997-10-19 VM 1997 1/16
41 Andretti Vinasco Rinkeby Int 20 - 3 Gävle 1997-09-21 Final Gefle Dagblad
40 Thomas Cyril FRA 37 - 53 Eu, FRA 1997-05-10 Landskamper 1997 SWE-FRA 4-7
39 Pat O´Donnell IRL 19 - 15 Timrå 1997-04-14 Landskamper 1997 SWE-IRL 5-4
38 Bahman Bagdari BK Dalen KO 2 Norrköping 1997-02-23 SM 1997 SM-final
37 Mikael Åström Guldstadens BK 11 - 1 Norrköping 1997-02-22 SM 1997 1/2
36 Rodrigo Pastor Malmö BK W TKO 5 Norrköping 1997-02-21 SM 1997 1/4
35 Konstantin Flachbart CZE W TKO 3 Prag, CZE 1997-02-01 Landskamper 1997 SWE-CZE 5-7
34 Kai-Erik Kandelin FIN 5 - 2 Stockholm 1996-12-09 Landskamper 1996 SWE-FIN 6-6
33 Aleksandr Loutsenko [UKR] 4 - 12 Köpenhamn, DEN 1996-11-28 Copenhagen Cup
32 Terry Carlyle IRL 10 - 7 Dublin, IRL 1996-11-15 Landskamper 1996 SWE-IRL 7-4
31 Vadim Kornev [RUS] 8 - 2 Gävle 1996-09-22 Final Gefle Dagblad BO
30 Arnaldo Mesa CUB 5 - 19 Atlanta, GA 1996-07-20 OS 1996 Atlanta 1/16
29 Raimkul Malachbetov [RUS] 0 - 3 Liverpool, ENG 1996-05-14* 1/4 Multi Nations
28 Lee Eedle [ENG] 11 - 3 Liverpool, ENG 1996-05-13* 1/8 Multi Nations
27 German Ivanbov [RUS] 8 - 1 Kungsbacka 1996-04-27
26 Raimkul Malachbetov RUS 1 - 4 Vejle, DEN 1996-04-05 EM 1996 1/2
25 Oner Karaöz TUR 3 - 2 Vejle, DEN 1996-04-03 EM 1996 1/4
24 Robert Ciba POL +7 - 7 Vejle, DEN 1996-04-01 EM 1996 1/8
23 Kadri Salim Stockholms AIF 6 - 2 Stockholm 1996-02-04 SM 1996 SM-final
22 Luis Lyberg Tensta BK 17 - 3 Stockholm 1996-02-03 SM 1996 1/2
21 Michael Ananin [RUS] 7 - 8 Sundsvall 1996-01-12 1/4 Sweden BO
20 Daniel Wiklund Guldstadens BK 12 - 6 Lidingö 1996-01-06
19 Andreas Palm (b) Järfälla BC W TKO 3 Lidköping 1995-12-17 JSM-final
18 Tommy Heiniemi FIN 3 - 0 Helsingfors, FIN 1995-12-10 Landskamper 1995 SWE-FIN 10-2
17 Daniel Olsson Guldstadens BK/Pressen 13 - 3 Hallstahammar 1995-09-16 Landslaget-Pressen 5-4
16 Jarkko Pohjonen FIN-jun W TKO 3 Tammerfors, FIN 1995-03-26 Final NM (j)
15 Jari Savenius FIN-jun 5 - 0 Tammerfors, FIN 1995-03-25 1/2 NM (j)
14 Daniel Olsson Guldstadens BK 13 - 4 Gävle 1995-03-06 SM 1995 SM-final
13 David Nordangård Narva BK 17 - 1 Gävle 1995-03-05 SM 1995 1/2
12 Jukka Liimatta Bro IK 18 - 2 Gävle 1995-03-04 SM 1995 1/4
11 Geir Inge Jörgensen NOR-jun 3 - 0 Oslo, NOR 1995-02-12 SWE (j)-NOR (j) 5-4
10 David Nordangård Narva BK 3 - 0 Lidköping 1995-02-05
9 Daniel Nilsson Halmstads AIS KO 1 Timrå 1994-12-18 JSM-final
8 Santiago Nieva Narva BK/Landslaget 9 - 4 Göteborg 1994-10-04 Landslaget-Pressen 5-5
7 Fardi Bessik Rinkeby Int 9 - +9 Tönsberg, NOR 1994-03-26 1/2 NM (j)
6 Reidar Walstad NOR-jun 2 - 1 Göteborg 1994-02-12 SWE (j)-NOR (j) 7-2
5 Patrik Eliasson Tidaholms BK W TKO 1 Göteborg 1994-02-05
4 Fardi Bessik IF Rinkeby Int 6 - 7 Falun 1993-12-12 JSM-final
3 Daniel Silfver BK Köping 3 - 0 Gävle 1993-09-25 Final Falken Cup (j)
2 Joni Turunen FIN-jun 3 - 0 Angerd 1993-03-28 Final NM (j)
1 Steffen Nörskov DEN-jun 2 - 1 Angered 1993-03-27 1/2 NM (j)
Sammanfattande statistik

Hette Hamid Larbi. Hamid ersattes av John som "artistnamn".
1993 Nordisk ungdomsmästare (48 kg).
1993 Ungdomsmästare. 1993 JSM-Silver.
1994-1995 JSM-Guld.
1995 Nordisk juniormästare.
1996 EM-Brons.


Stor Grabb nr 125