Cyrus Farhadi

Vikt: 57, 60, 64 kg
Född: 1981-08-20
Död:
Klubb: Lunds BS, BK Rapid (Västerås), Fight Life 24/7 BC
SM: -
Landskamper:
Nordisk: -
EM: -
VM: -
OS: -
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
72 Milad Mazdak TiFa BC 0 - 3 Tdaholm 2017-03-11
71 Rasul Musaev Djurgårdens IF 29 - 37 Sundsvall 2007-04-20 SM 2007 1/4
70 Naim Terbunja IFK Linköping 0 - 3 Göteborg 2005-12-13
69 Jaakko Myllylä FIN 3 - 0 Kotka, FIN 2005-12-04 Landskamper 2005 SWE-FIN 6-3
68 Victor Weissenburger [GER] 27 - 20 Give, DEN 2005-10-23 Final Give
67 Osama Hadifi CIK, DEN W w.o Hilleröd, DEN 2005-10-16 Final HSK BC
66 Kenneth Nemming Gilleleje BK, DEN W TKO 2 Hilleröd, DEN 2005-10-15 1/2 HSK BC
65 Tony Ljungström BK Fox 3 - 0 Malmö 2005-09-18 Final Öresundscupen
64 Josef Zahradnik Banik Most, CZE 3 - 0 Göteborg 2005-04-28
63 Erik Roth BK Rapid 19 - 42 Malmö 2005-04-22 SM 2005 1/2
62 Mahdi Mohseni Oslo BK, NOR 31 - 41 Oslo, NOR 2005-01-23 Final Norway BC
61 Viktor Tjernous [UKR] 32 - 21 Oslo, NOR 2005-01-22 1/2 Norway BC
60 Paul Davies [WAL] 25 - 19 Oslo, NOR 2005-01-21 1/4 Norway BC
59 Jussi Koivula FIN 1 - 2 Kristianstad 2004-12-11 Landskamper 2004 SWE-FIN 8-3
58 Jussi Koivula Tampereen TN, FIN L TKO 2 Tammerfors, FIN 2004-10-16 1/2 Tammer
57 Jackson Bussell [USA] W TKO 2 Tammerfors, FIN 2004-10-15 1/4 Tammer
56 Bashir Hassan Redbergslids BK 2 - 1 Gävle 2004-09-25 1/2 Gefle Dagblad
55 Rikard Lundby Haninge BK 5 - 0 Gävle 2004-09-25 Final Gefle Dagblad
54 Bashir Hassan Redbergslids BK 2 - 1 Malmö 2004-09-19 Final Öresundscup
53 Alexander Soljannikov [RUS] 22 - 49 Kohtla-Järve, EST 2004-05-27 1/4 Nikolaj Rjabov
52 Erik Roth BK Rapid 31 - 32 Linköping 2004-03-14 SM 2004 SM-final
51 Jhonny Andersson IF Linnéa 36 - 19 Linköping 2004-03-13 SM 2004 1/2
50 Mark Hastie [SCO] 30 - 25 Oslo, NOR 2004-01-11 Final Norway BC
49 Christopher Kirchner [AUT] W TKO 2 Oslo, NOR 2004-01-10 1/2 Norway BC
48 Michael Grant [ENG] 29 - 20 Oslo, NOR 2004-01-09 1/4 Norway BC
47 Allan Koch Defence Academy, DEN 3 - 2 Gilleleje, DEN 2004-01-??
46 Erik Roth BK Rapid 18 - 25 Sundsvall 2003-04-27 SM 2003 SM-final
45 Afvan Phandontree BK Falken 34 - 13 Sundsvall 2003-04-26 SM 2003 1/2
44 Jhonny Andersson IF Linnéa 21 - 12 Sundsvall 2003-04-24 SM 2003 1/4
43 Naim Terbunja IFK Linköping 0 - 3 Kristianstad 2002-12-06
42 Peter Ashton [WAL] 17 - 22 Roskilde, DEN 2002-11-29 1/4 Copenhagen Cup
41 José G Alonzo [ESP] 46 - 15 Roskilde, DEN 2002-11-28 Copenhagen Cup
40 Roger Pettersson IF Linnéa 0 - 5 Angered 2002-11-01 1/4 ABC
39 Richard Semakula Sundsvalls BK 13 - 18 Gävle 2002-09-28 1/2 Gefle Dagblad BO
38 Naim Terbunja IFK Linköping 12 - 23 Järfälla 2002-04-19 SM 2002 1/4
37 Mircea Lurci [ROM] 42 - 15 Lund 2002-03-09
36 Steven Manuel Själland, DEN 1 - 4 ? 2002-02-?? Själland-Skåne 3-4
35 Maurizio Cossu ITA 3 - 0 Västerås 2001-12-03 Landskamper 2001 SWE-ITA 6-3
34 Steven Manuel BK Frem, DEN 11 - 17 Köpenhamn, DEN 2001-11-23 1/2 Copenhagen Cup
33 Patrick Bogere Redbergslids BK 7 - 8 Gävle 2001-09-30 Final Gefle Dagblad
32 Fabian Cubillos Stockholms AIF 21 - 7 Gävle 2001-09-29 1/2 Gefle Dagblad
31 Thomas Ljungberg IFK Umeå +5 - 5 Gävle 2001-09-28 1/4 Gefle Dagblad
30 Jack Jensen Rönne BK, DEN 3 - 0 Malmö 2001-09-23 Final Enighet Cup
29 Amar Hadjadji [ALG] 19 - 20 Aarhus, DEN 2001-04-13 1/4 Danish BO
28 Martin Kristjansen Själland, DEN 1 - 2 Malmö 2001-02-24 Skåne-Själland 3-6
27 Patrick Bogere Angered BC 13 - 19 Uppsala 2001-02-16 SM 2001 1/4
26 John-Erik Käck Narva BK L TKO 2 Gävle 2000-09-30 1/2 Gefle Dagblad
25 Alexander Öjvindsson Kristianstads BK W TKO 3 Malmö 2000-09-23 Enighet Cup
24 Mehdi Abedi [DEN] 11 - 6 Skagen, DEN 2000-04-19 DEN (sel)-SWE (sel) 5-5
23 Patrick Bogere Angered BC 6 - 7 Göteborg 2000-02-20 SM 2000 SM-final
22 Johannes Rylner BK Ringen 18 - 5 Göteborg 2000-02-19 SM 2000 1/2
21 Rachid Bouaita FRA 2 - 1 Stockholm 2000-01-24 Landskamper 2000 SWE-FRA 2-7
20 Sanharib Staifou Frölunda BK W TKO 3 Uppsala 1999-12-19 JSM-final
19 Shadi Hamsho BK Fox 5 - 0 Stockholm 1999-11-20 SBF 80 år
18 Patrick Bogere Angered BC 27 - 21 Gävle 1999-09-26 Final Gefle Dagblad BO
17 Vesa Kuosku Angered BC W TKO 3 Gävle 1999-09-25 1/2 Gefle Dagblad BO
16 Marius Bogheata ROM 1 - 2 Rijeka, CRO 1999-09-15* 1/4 EM (j)
15 Vjatjeslav Krasnitskij BLR +3 - 3 Rijeka, CRO 1999-09-12* 1/8 EM (j)
14 Janos Dudas (fj) HUN W TKO 4 Rijeka, CRO 1999-09-11* 1/16 EM (j)
13 Michele Di Rocco ITA 14 - 12 Stockholm 1999-03-29 Landskamper 1999 (j/s) SWE-ITA 10-1 jun-match
12 Samuli Leppiaho RoRe, FIN 7 - 4 Helsingfors, FIN 1999-03-21 Final Nordiska (j)
11 Samuli Leppiaho RoRe, FIN 1 - 2 Uppsala 1999-03-06 SWE (j)-FIN (j) 4-7
10 Thomas Ljungberg IFK Umeå 3 - 10 Köping 1999-02-28 SM 1999 SM-final
9 Shadi Hamsho BK Fox 4 - 3 Köping 1999-02-27 SM 1999 1/2
8 Abaz Abazi Roslagsbjörnens BK 15 - 2 Lund 1998-12-13 JSM-final
7 Shadi Hamsho BK Fox 11 - 10 Lund 1998-12-12 1/2 JSM
6 Mohammed Ali (abc) Angered BC 12 - 4 Lund 1998-12-11 1/4 JSM
5 Shadi Hamsho BK Fox 0 - 3 Malmö 1998-11-15
4 Mikael Andersson Ystads SK 4 - 1 Göteborg 1998-11-01 Final ABC
3 Sanharib Staifou Frölunda BK 0 - 3 Malmö 1998-09-26 Enighet Cup
2 Ahmed Semmo Angered BC 2 - 1 Lund 1998-01-06
1 Amir Mosavi Angered BC 2 - 1 Stockholm 1997-03-16 Bronco Cup
Sammanfattande statistik

1998-1999 Juniormästare.
1999-2000, 2003-2004 SM-Silver.
2004 Guld Norway Box Cup.