Motståndare | Klubb/nation | Resultat | Ort, Land | Datum | Tävling | Kommentar | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
49 | Modo Sallah | BK Dalen | 31 - 11 | Järfälla | 2002-04-21 | SM 2002 | SM-final |
48 | Krister Palmen | Angered BC | 18 - 11 | Järfälla | 2002-04-20 | SM 2002 | 1/2 |
47 | Anders Holmberg | BK Vargen | W TKO 4 | Järfälla | 2002-04-19 | SM 2002 | 1/4 |
46 | Krister Palmen | BK Puma | 2 - 1 | Stockholm | 2002-03-17 | ||
45 | Modo Sallah | BK Dalen | W w.o. | Uppsala | 2002-01-20 | Final KP-Cup | |
44 | Pavel Trofimov | [EST] | W TKO 1 | Uppsala | 2002-01-19 | 1/2 KP-Cup | |
43 | Janne Katajisto | FIN | 2 - 1 | Åbo, FIN | 2001-12-08 | Landskamper 2001 | SWE-FIN 3-6 |
42 | Modo Sallah | BK Dalen | 13 - 8 | Tammerfors, FIN | 2001-10-21 | Final Tammer | |
41 | Mikael Puurula | Turun Jyry, FIN | 11 - 5 | Tammerfors, FIN | 2001-10-20 | 1/2 Tammer | |
40 | Robert Helenius | PoWe, FIN | 17 - 7 | Tammerfors, FIN | 2001-10-19 | 1/4 Tammer | |
39 | Mikael Puurula | Turun Jyry, FIN | W TKO 1 | Gävle | 2001-09-30 | Final Gefle Dagblad | |
38 | Daniil Peretiatko | Trym IL, NOR | W TKO 2 | Gävle | 2001-09-29 | 1/2 Gefle Dagblad | |
37 | Janne Katajisto | Kankaanpään SL, FIN | 3 - 0 | Stockholm | 2001-09-19 | ||
36 | Michael Titov | [RUS] | 3 - 0 | Oskarshamn | 2001-09-07 | ||
35 | Janne Katajisto | KSL, FIN | 2 - 1 | Kirkkonummi, FIN | 2001-05-19 | ||
34 | Krister Palmen | Angered BC | 14 - 12 | Uppsala | 2001-02-18 | SM 2001 | SM-final |
33 | Per Silfver | Timrå BK | W TKO 4 | Uppsala | 2001-02-17 | SM 2001 | 1/2 |
32 | Krister Palmen | Angered BC | +5 - 5 | Göteborg | 2000-11-05 | Gbg ABC (23-22) | |
31 | Roar Sörum | Gran BK, NOR | 3 - 2 | Angered | 2000-11-04 | 1/2 Gbg ABC | |
30 | Ugo Okoro | Halmstads BS | L Dsq 2 | Göteborg | 2000-02-19 | SM 2000 | 1/2 |
29 | Krister Palmen | Angered BC | 19 - 7 | Göteborg | 2000-02-18 | SM 2000 | 1/4 |
28 | Per Silfver | Timrå BK | 3 - 0 | Stockholm | 2000-01-30 | ||
27 | Gilles Procope | FRA | 1 - 2 | Stockholm | 2000-01-24 | Landskamper 2000 | SWE-FRA 2-7 |
26 | Aki Kalke | FIN | W TKO 3 | Lahti, FIN | 2000-01-08 | Landskamper 2000 | SWE-FIN 4-8 |
25 | Primislav Dimovski | [MCD] | 2 - 7 | Athen, GRE | 1999-12-10* | 1/8 Akropolis (OS-kval) | |
24 | Ugo Okoro | Halmstads BS | 5 - 0 | Stockholm | 1999-11-20 | SBF 80 år | |
23 | Jaako Lunden | TN, FIN | 3 - 0 | Stockholm | 1999-11-14 | ||
22 | Ivailo Boianov | BUL | 1 - 7 | Bukarest, ROM | 1999-11-02 | 1/8 Gyllene Bältet [OS-kval] | |
21 | Lars-Olof Embretsen | BK Falken | KO 1 | Gävle | 1999-09-26 | Final Gefle Dagblad BO | |
20 | Bardou Boeke | IF Linnéa | 27 - 18 | Gävle | 1999-09-25 | 1/2 Gefle Dagblad BO | |
19 | Issam Karzoumi | Angered BC | 0 - 3 | Skara | 1999-04-09 | ||
18 | Karim Shabbazz | Stockholms AIF | 3 - 0 | Stockholm | 1999-03-15 | Bronco Cup | |
17 | Magnus Ahlman | IF Linnéa | 3 - 0 | Stockholm | 1999-03-13 | Bronco Cup | |
16 | Giovanni Alvarez | BK Falken | 3 - 12 | Köping | 1999-02-28 | SM 1999 | SM-final |
15 | Marcus Fowler | Star Fights ABC | 8 - 3 | Köping | 1999-02-27 | SM 1999 | 1/2 |
14 | Karim Shabbazz | Stockholms AIF | 5 - 3 | Köping | 1999-02-26 | SM 1999 | 1/4 |
13 | John Thompson | Tensta BK | 1 - 2 | Tensta | 1999-01-23 | ||
12 | Magnus Jensen | Redbergslids BK | 7 - 1 | Göteborg | 1998-11-01 | Final Göteborg BO | |
11 | Magnus Bohlin | Iron Man BC | 5 - 1 | Göteborg | 1998-10-30 | 1/2 Göteborg BO | |
10 | Petr Munoz | Djurgårdens IF | 3 - 0 | Stockholm | 1998-10-25 | ||
9 | Clas Andersson | Star Fight | W TKO 2 | Gävle | 1998-09-26 | Final Gefle Dagblad | |
8 | John Thompson | Tensta BK | 10 - 5 | Gävle | 1998-09-25 | 1/2 Gefle Dagblad | |
7 | Martin Holm | Stockholms AIF | 1 - 2 | Kista | 1998-04-26 | 1/2 Mellansvenska | |
6 | Daniel Roberts | Upsala IF | W TKO 2 | Stockholm | 1998-03-28 | ||
5 | Marcus Fowler | IF Linnéa | 1 - 2 | Stockholm | 1998-03-22 | ||
4 | Peter Tägt | BK Masen | 0 - 3 | Säter | 1996-10-13 | Final Dala Cup | |
3 | Stefan Thorén | Örnsköldsviks BK | 3 - 0 | Säter | 1996-10-12 | 1/2 Dala Cup | |
2 | Hratch Kalousidan | BS Tor | L TKO 2 | Stockholm | 1996-03-17 | Final Bronco Cup | |
1 | John Brikell | BS Tor | W TKO 1 | Stockholm | 1996-03-16 | 1/2 Bronco Cup |
Född i Senegal.
1999 SM-Silver.
En talang för proffslivet, men har haft ett synnerligen besvärligt civilt liv med diverse allvarliga extraaktiviteter.
Comeback som proffs efter åtta år.