SM 1981

B, Arturo Rodriguez (b) (BK Akilles) - Hassine Rathmaya (Narva BK) 1981-03-22 , Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
B, Jorma Rovapalo (Ronneby BS) - Per Anders Forsbacka (BS Tor) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
Fj, Stefan Sjöstrand (IF Linnéa) - Ari Vanhamäki (Eskilstuna BK) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/2
W, Vesa Koskela (Olofströms BC) - Lars Hoffsten (BK Falken) 1981-03-22, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/8
W, Lumumba Nokrach (Majornas BK) - Kent Andersson (BK 1925) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/8
M, Christer Corpi (BK Örnen) - Peter Eriksson (Stockholms AIF) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
M, Peter Alm (Kalmar BK) - Ronnie Branting (Stockholms AIF) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: 1/4
M, Lotfi Ayed (Upsala IF) - Stefan Eriksson (BK Falken) 1981-03-22, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/4
LT, Mikael Biberg (BK Pugilist) - Göran Borg (Skoftebyns AIS) 1981-03-22, Stockholm, Resultat KO 1
Kommentar: 1/8
LT, Bertil Österberg (BK 1925) - Ove Thorbjörnsson (Redbergslids BK) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 3 - 2
Kommentar: 1/8
LT, Roger Olsson (Hammarby IF) - Lars Westman (m) (Stockholms AIF) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: 1/8
LT, Jukka Itkonen (BK Fighter) - Tomas Krusmon (BK 1925) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: 1/8
LT, Lars-Göran Olovsson (Brunflo BK) - Nasser Hassanzadeh (Upsala IF) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: 1/8
LT, Bo Persson (Malmö BK) - Kari Vasara (Eskilstuna BK) 1981-03-22, Stockholm, Resultat 3 - 2
Kommentar: 1/8
F, Jarmo Ekman (BK Dacke) - Keijo Erkheikki (Guldstadens BK) 1981-03-23, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/2
F, Ari Alanenpää (Djurgårdens IF) - Per Nilsson (Botkyrka BK) 1981-03-23, Stockholm, Resultat W TKO 1
Kommentar: 1/2
L, Odd Bengtsson (IF Linnéa) - Jesus Correa (Redbergslids BK) 1981-03-23, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/4
L, Ove Lundby (BK Örnen) - Jan Kratz (BK Dacke) 1981-03-23, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
LW, Sören Blomkvist (Säffle BK) - Billy Damberg (BK 1925) 1981-03-23, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
LW, Shadrach Odhiambo (Västra Frölunda BK) - Rolf Högström (BK Handsken) 1981-03-23, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/4
W, Tapani Surakka (BK Dacke) - Tryggve Eriksson (BK Älgen) 1981-03-23, Stockholm, Resultat KO 1
Kommentar: 1/4
W, Per Olsson (Oskarshamns BK) - Per Söderlind (BK Falken) 1981-03-23, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
W, Lasse Friman (IF Linnéa) - Stefan Bengtsson (GAK Enighet) 1981-03-23, Stockholm, Resultat KO 3
Kommentar: 1/4
W, Vesa Koskela (Olofströms BC) - Lumumba Nokrach (Majornas BK) 1981-03-23, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/4
LT, Mikael Höök (Majornas BK) - Peter Wallin (BK Falken) 1981-03-23, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
LT, Mikael Biberg (BK Pugilist) - Bertil Österberg (BK 1925) 1981-03-23, Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: 1/4
LT, Jukka Itkonen (BK Fighter) - Roger Olsson (Hammarby IF) 1981-03-23, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/4
LT, Bo Persson (Malmö BK) - Lars-Göran Olovsson (Brunflo BK) 1981-03-23, Stockholm, Resultat KO 1
Kommentar: 1/4
T, Roger Nilsson (Stockholms AIF) - Mats Boart (IF Linnéa) 1981-03-23, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/2
B, Mats Frank (Majornas BK) - Jan-Erik Olovsson (Brunflo BK) 1981-03-24, Stockholm, Resultat W TKO 1
Kommentar: 1/2
B, Jorma Rovapalo (Ronneby BS) - Arturo Rodriguez (b) (BK Akilles) 1981-03-24, Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: 1/2
L, Tauno Lothander (IF Linnéa) - Robert Kiremi (Oskarshamns BK) 1981-03-24, Stockholm, Resultat 3 - 2
Kommentar: 1/2
L, Odd Bengtsson (IF Linnéa) - Ove Lundby (BK Örnen) 1981-03-24, Stockholm, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/2
LW, Marino Radman (Kuflic) (Redbergslids BK) - Ulf Carlsson (BK Örnen) 1981-03-24, Stockholm, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/2
LW, Shadrach Odhiambo (Västra Frölunda BK) - Sören Blomkvist (Säffle BK) 1981-03-24, Stockholm, Resultat W TKO 1
Kommentar: 1/2
W, Tapani Surakka (BK Dacke) - Per Olsson (Oskarshamns BK) 1981-03-24, Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: 1/2
W, Vesa Koskela (Olofströms BC) - Lasse Friman (IF Linnéa) 1981-03-24, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/2
LM, Mikael Ungesson (Majornas BK) - Herbert Olofsson (Nässjö BK) 1981-03-24, Stockholm, Resultat KO 3
Kommentar: 1/2
LM, Johnie Inkiraine (Majornas BK) - Zeljen Radolovic (Norsborgs AIK) 1981-03-24, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/2
M, Christer Corpi (BK Örnen) - Thomas Åström (Narva BK) 1981-03-24, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/2
M, Lotfi Ayed (Upsala IF) - Peter Alm (Kalmar BK) 1981-03-24, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/2
LT, Mikael Höök (Majornas BK) - Mikael Biberg (BK Pugilist) 1981-03-24, Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: 1/2
LT, Bo Persson (Malmö BK) - Jukka Itkonen (BK Fighter) 1981-03-24, Stockholm, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/2
F, Ari Alanenpää (Djurgårdens IF) - Jarmo Ekman (BK Dacke) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: SM-final
B, Mats Frank (Majornas BK) - Jorma Rovapalo (Ronneby BS) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat 4 - 1
Kommentar: SM-final
Fj, Stefan Sjöstrand (IF Linnéa) - Kole Talevski (Redbergslids BK) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: SM-final
L, Odd Bengtsson (IF Linnéa) - Tauno Lothander (IF Linnéa) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: SM-final
LW, Shadrach Odhiambo (Västra Frölunda BK) - Marino Radman (Kuflic) (Redbergslids BK) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat W TKO 2
Kommentar: SM-final
W, Vesa Koskela (Olofströms BC) - Tapani Surakka (BK Dacke) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: SM-final
LM, Johnie Inkiraine (Majornas BK) - Mikael Ungesson (Majornas BK) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat W
Kommentar: SM-final
M, Christer Corpi (BK Örnen) - Lotfi Ayed (Upsala IF) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat 3 - 2
Kommentar: SM-final
LT, Bo Persson (Malmö BK) - Mikael Höök (Majornas BK) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: SM-final
T, Roger Andersson (IF Linnéa) - Roger Nilsson (Stockholms AIF) 1981-03-25 , Stockholm, Resultat 5 - 0
Kommentar: SM-final
SM nr 62. 22-25 mars 1981 Stockholm (Eriksdalshallen). 63 deltagare. Tio viktklasser. Ingen representation i 48 rsp +91 kg). Ingen direktfinal. Dåligt med publik. Bästa klubb: IF Linnéa (Stockholm).