Per Nilsson

Vikt: Lätt flugvikt, Flugvikt, Bantamvikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
37 Ari Alanenpää Djurgårdens IF L TKO 1 Stockholm 1981-03-23 SM 1981 1/2
36 Antti Juntumaa FIN L w.o Helsingfors, FIN 1981-03-09 Landskamper 1981 SWE-FIN 2-8
35 Conny Andersson Timrå BK 3 - 0 Botkyrka 1981-02-22 Final Botkyrka BC
34 Aage Wallin NOR-jun 1 - 2 Fredrikstad, NOR 1981-02-14 SWE (j)-NOR (j) 5-6
33 Cuban Businge Redbergslids BK 0 - 5 Göteborg 1981-02-08 Final Göteborg BC (j)
32 Rifat Ahmetovic IK Ymer 3 - 2 Göteborg 1981-02-07 1/2 Göteborg BC (j)
31 Jarmo Eskelinen FIN-jun 0 - 3 Oxelösunds BK 1981-01-18 SWE (j)-FIN (j) 6-5
30 Mats Frank Majornas BK 1 - 4 Göteborg 1980-12-29
29 Conny Andersson Timrå KC 4 - 1 Stockholm 1980-12-08 JSM-final
28 Jarmo Ekman BK Dacke 2 - 1 Karlskoga 1980-11-23
27 Per Olofsson Häljarps AIS 3 - 0 Raufoss, NOR 1980-10-19 Final Raufoss
26 Jan Krogsgaard BK Frederiksholm, DEN 3 - 0 Raufoss, NOR 1980-10-18 1/2 Raufoss
25 Arne Knudsen [DEN] 3 - 0 Raufoss, NOR 1980-10-17 1/4 Raufoss
24 Barry Karlsson BK Pugilist 5 - 0 Eskilstuna 1980-10-12 Final Gyllene Smeden
23 Barry Karlsson BK Pugilist 3 - 0 Stockholm 1980-09-29
22 Kari Liukkonen KuNs, FIN L TKO 2 Tammerfors, FIN 1980-06-??. Final Turn (j)
21 Kauko Karvonen LaLu, FIN 2 - 1 Tammerfors, FIN 1980-06-?? 1/2 Turn (j)
20 Conny Andersson Timrå BK 2 - 1 Botkyrka 1980-04-27 Final Botkyrka BC
19 Ari Vanhamäki Eskilstuna BK 0 - 5 Nyköping 1980-02-25
18 Horst Dieter Borchert [FRG] 3 - 0 Huddinge 1980-01-20
17 Duke McKenzie London, ENG L TKO 2 London, ENG 1979-11-26 London-Stockholm 8-2
16 Lennart Carlsson IFK Linköping 1 - 2 Motala 1979-11-11
15 Stefan Sjöstrand IF Linnéa 0 - 3 Stockholm 1979-11-05
14 Anders Hedlund BK Masen 3 - 0 Raufoss, NOR 1979-10-14 Final Raufoss (u)
13 Per Enocksson BK Kelly 5 - 0 Stockholm 1979-03-06 SUM-final
12 Hans Nordin Huddinge BK 5 - 0 Stockholm 1979-03-05 1/2 SUM
11 Johnny Madsen Ronneby BS 5 - 0 Stockholm 1979-03-05 1/4 SUM
10 Per Enocksson BK Kelly 5 - 0 Nyköping 1979-02-12
9 Rolf Oskarsson BK Tälje 2 - 1 Södertälje 1979-01-06
8 Ari Vanhamäki BK 73 0 - 3 Uppsala 1978-12-17
7 Marcel Yman Huddinge BK 3 - 0 Stockholm 1978-12-10
6 Stefan Sjöstrand Botkyrka BK 0 - 5 Göteborg 1978-11-26. Final Göteborg Open (j)
5 Sohail Chohan Oskarshamns BK 5 - 0 Göteborg 1978-11-26 1/2 Göteborg Open (j)
4 Ted Richardsson Stockholms AIF 0 - 3 Stockholm 1978-11-12
3 Roger Johansson (ifl) IF Linnéa 0 - 5 Stockholm 1978-04-10 SUM-final
2 Ted Richardsson Stockholms AIF 5 - 0 Stockholm 1978-04-09 1/2 SUM
1 Hans Nordin Huddinge BK 3 - 0 Norsborg 1978-04-01*
Sammanfattande statistik

Botkyrka BK (Stockholm).
1978 Silver Ungdomsmästerskapet.
1979 Ungdomsmästare.
1980 Svensk juniormästare.