SM 1926

F, John Pihl (Djurgårdens IF) - John Hedqvist (IF Linnéa) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
B, Walter Rosenberg (GAK Enighet) - Gustav Pettersson (Stockholms AK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
B, Tore Pettersson (Borlänge SK) - Roland Löf (IK Ymer) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/8
B, Åke Jacobsson (Redbergslids BK) - C Söderberg (BK Swing) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
Fj, Harry Wolff (Djurgårdens IF) - Wilhelm Andersson (IK Balder) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
Fj, Rolf Gustafsson (BK Örnen) - Sven Säfstrand (Djurgårdens IF) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
Fj, John Stenquist (Solna BK) - Gunnar "GA" Andersson (Göteborgs AK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
Fj, Ruben Larsson (Borlänge SK) - Karl Niklasson (Stockholms AK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat KO 2
Kommentar: 1/8
Fj, Karl Sandahl (Upsala IF) - Ernst Gustavsson (Nicolai IK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/8
Fj, Gösta Dahlberg (Djurgårdens IF) - Harald Wallin (IF Linnéa) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
Fj, John Wennberg (Vänersborgs IF) - Gustav Haglund (Stockholms AK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
W, Selfrid Johansson (IF Linnéa) - Hugo Andersson (w) (BK Örnen) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
W, Karl Andersson (w) (BK Örnen) - Bertil Ågren (Sandvikens AIK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
W, Oscar Kjällander (Djurgårdens IF) - Åke Holmberg (SK Condor) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
W, Anders Mångelin (SK Standard) - Valdemar Qvist (Göteborgs AK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
W, Ture Gustavsson (BK Örnen) - Sven Dahlman (IK Balder) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W Dsq 3
Kommentar: 1/8
M, Helge Ahlberg (Göteborgs AK) - Gösta Knapp (Gefle IF) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
M, Karl Wretman (SK Condor) - Gustav Berggren (Hammarby IF) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
F, Harry Jansson (IF Linnéa) - Anders Råberg (Hammarby IF) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/4
F, Orfeo Pettinelli (Djurgårdens IF) - Alrik Andersson (Göteborgs AK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
B, Sten Wikblad (Djurgårdens IF) - Johan Löwendahl (GAK Enighet) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/8
B, Gunnar Johansson (Upsala IF) - Helge Pettersson (BK Örnen) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
L, Nils Pettersson (Gefle IF) - Nils Sahlström (Hammarby IF) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/4
L, Thure Westerberg (IF Linnéa) - Ewald Andersson (Djurgårdens IF) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W TKO 1
Kommentar: 1/8
L, Lorentz Olsson (Redbergslids BK) - Nils Nilsson (w) (Solna BK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/4
W, Nils Olander (IF Linnéa) - Fingal Svan (IF Helmi) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W TKO 1
Kommentar: 1/4
W, Oscar Kjällander (Djurgårdens IF) - Anders Mångelin (SK Standard) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
W, Olof Östling (Stockholms AK) - Karl Andersson (w) (BK Örnen) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
M, Åke Berggren (IF Linnéa) - Emil Johansson (Wallsäter) (IK Balder) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
M, Gustaf Gustafsson (IK Balder) - Claes Holmqvist (BK Örnen) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/4
M, Olof Falk (BK Örnen) - Axel Edner (IF Linnéa) 1926-02-28, Stockholm, Resultat KO 1
Kommentar: 1/4
M, Helge Ahlberg (Göteborgs AK) - Karl Wretman (SK Condor) 1926-02-28, Stockholm, Resultat KO 1
Kommentar: 1/4
LT, Elis Pettersson (Solna BK) - Bertil Nordström (Vänersborgs IF) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W Dsq 1
Kommentar: 1/4
T, Börje Nordlund (IF Linnéa) - Bror Nilsson (Örnsköldsviks SK) 1926-02-28, Stockholm, Resultat W Dsq 3
Kommentar: 1/4
F, Björn Axell (IF Linnéa) - N Nordin (Stockholms AK) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
F, John Pihl (Djurgårdens IF) - Kaarlo Väkevä (GIF Sundsvall) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
B, Åke Jacobsson (Redbergslids BK) - Tore Pettersson (Borlänge SK) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
Fj, Harry Wolff (Djurgårdens IF) - Rolf Gustafsson (BK Örnen) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
Fj, Ruben Larsson (Borlänge SK) - John Stenquist (Solna BK) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 4
Kommentar: 1/4 (extrarond)
Fj, Karl Sandahl (Upsala IF) - Gösta Dahlberg (Djurgårdens IF) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/4
LT, Nils Ramm (Djurgårdens IF) - Elis Pettersson (Solna BK) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
L, Gunnar Berggren (Hammarby IF) - Thure Westerberg (IF Linnéa) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
L, Lorentz Olsson (Redbergslids BK) - Nils Pettersson (Gefle IF) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
W, Oscar Kjällander (Djurgårdens IF) - Nils Olander (IF Linnéa) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
T, Hugo Widlund (Redbergslids BK) - Börje Nordlund (IF Linnéa) 1926-03-01, Stockholm , Resultat W 3
Kommentar: 1/2
W, Selfrid Johansson (IF Linnéa) - Olof Östling (Stockholms AK) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/2
M, Åke Berggren (IF Linnéa) - Gustaf Gustafsson (IK Balder) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
M, Olof Falk (BK Örnen) - Helge Ahlberg (Göteborgs AK) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
LT, Gustav Adolf Johansson (Redbergslids BK) - Bror Engström (Borlänge SK) 1926-03-01, Stockholm, Resultat KO 1
Kommentar: 1/2
T, Gustaf Magnusson (Djurgårdens IF) - Adolf Sjökvist (Västerås BS) 1926-03-01, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
F, Harry Jansson (IF Linnéa) - Orfeo Pettinelli (Djurgårdens IF) 1926-03-02, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
F, Björn Axell (IF Linnéa) - John Pihl (Djurgårdens IF) 1926-03-02, Stockholm, Resultat W TKO 1
Kommentar: 1/2
B, Gunnar Johansson (Upsala IF) - Sten Wikblad (Djurgårdens IF) 1926-03-02, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
B, Åke Jacobsson (Redbergslids BK) - Georg Wahlström (IF Linnéa) 1926-03-02, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
Fj, Harry Wolff (Djurgårdens IF) - Ruben Larsson (Borlänge SK) 1926-03-02, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
Fj, John Wennberg (Vänersborgs IF) - Karl Sandahl (Upsala IF) 1926-03-02, Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: 1/2
LT, Nils Ramm (Djurgårdens IF) - Gustav Adolf Johansson (Redbergslids BK) 1926-03-02., Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: SM-final
T, Gustaf Magnusson (Djurgårdens IF) - Hugo Widlund (Redbergslids BK) 1926-03-02., Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: SM-final
F, Harry Jansson (IF Linnéa) - Björn Axell (IF Linnéa) 1926-03-02., Stockholm, Resultat W TKO 1
Kommentar: SM-final
B, Åke Jacobsson (Redbergslids BK) - Gunnar Johansson (Upsala IF) 1926-03-02., Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: SM-final
Fj, John Wennberg (Vänersborgs IF) - Harry Wolff (Djurgårdens IF) 1926-03-02., Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: SM-final
L, Gunnar Berggren (Hammarby IF) - Lorentz Olsson (Redbergslids BK) 1926-03-02., Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: SM-final
W, Oscar Kjällander (Djurgårdens IF) - Selfrid Johansson (IF Linnéa) 1926-03-02., Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: SM-final
M, Olof Falk (BK Örnen) - Åke Berggren (IF Linnéa) 1926-03-02., Stockholm, Resultat W 3
Kommentar: SM-final
SM nr 7. Stockholm (Djurgårds-Cirkus) 28 februari-2 mars 1926. 73 deltagare. Publik succé. Sex av åtta titlar till Stockholmsklubbar. Bästa klubb: Djurgårdens IF.