Ernst Gustavsson

Vikt: Bantamvikt, Fjädervikt, Lättvikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
28 Gustav Haglund IF Linnéa W 3 Stockholm 1931-03-27 Final KM
27 Nils Karlsson IK Balder L 3 Stockholm 1930-11-08
26 Thure Ahlqvist IK Ymer L 3 Borås 1930-10-26
25 Henry Hallberg Hisingens BK W 3 Borås 1930-10-25
24 Charel Domen [BEL] L 3 Stockholm 1930-01-19
23 Karl Sandahl Upsala IF L 3 Stockholm 1930-01-18
22 Lindström BK Örnen L TKO 2 Stockholm 1929-11-30
21 Karl Sandahl Upsala IF L 3 Uppsala 1929-11-20
20 Sven Modigh Djurgårdens IF L 3 Stockholm 1929-11-15
19 John Hallgren Enköpings BK W TKO 1 Enköping 1929-11-10
18 Gustav Haglund BK 28 L 3 Stockholm 1929-10-13 BK 28-IF Linnéa 7-1
17 Sven Modigh Djurgårdens IF L 3 Stockholm 1929-01-06 IF Linnéa-Djurgårdens IF 5-3
16 Georg Wahlström IF Linnéa L 3 Aspudden 1928-07-01 Utomhus
15 Elias Marjasin Stockholms AIF W 3 Stockholm 1928-02-26
14 Harry Stjernfeldt Flottans IF (Sthlm) W Stockholm 1928-02-24 KM Flottan Stockholm
13 Sandor Szobolevski NSC, HUN L 3 Stockholm 1928-02-19
12 Thure Westerberg IF Linnéa L KO 3 Stockholm 1928-01-21
11 J Blomqvist Borlänge SK KO 2 Borlänge 1928-01-08 Nicolai IK-Borlänge SK 6-2
10 Giuseppe Salmaso [ITA] L 3 Stockholm 1927-12-10
9 Gustav Haglund Djurgårdens IF W 3 Traneberg 1927-10-09 Utomhus
8 Valter Carlén Solna BK W 3 Stockholm 1927-02-19 Final DM-Stockholm (j)
7 Sixten Svensson Maria SK W 3 Stockholm 1927-02-18 1/2 DM-Stockholm (j)
6 Rudolf Engström IF Linnéa KO 1 Stockholm 1927-02-16 1/4 DM-Stockholm (j)
5 Karl Sandahl Upsala IF L TKO 2 Stockholm 1926-02-28 SM 1926 1/8
4 Bror Bäckström Luleå BK L 3 Stockholm 1926-01-02. JSM-Final
3 Thure Gustavsson Upsala IF W 3 Stockholm 1926-01-02 1/2 JSM
2 Harry Berglund Djurgårdens IF W 3 Stockholm 1925-12-30 1/4 JSM
1 Nils Spetz Stockholms AK KO 1 Stockholm 1925-12-29 1/8 JSM
Sammanfattande statistik

Nicolai IK (Stockholm). IF Linnéa (Stockholm). Representerade Flottans IF (Stockholm) under militärtjänstgöringen.
1925 JSM-Silver (B). 
1927 Distriktsmästare Stockholm (juniorer) 
1928 Klubbmästare Flottans IF (Stockholm)