Motståndare | Klubb/nation | Resultat | Ort, Land | Datum | Tävling | Kommentar | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
244 | Elian Dimitrov | BUL | 0 - 3 | Samokov, BUL | 2015-08-11 | EM 2015 | 1/8 |
243 | Connor Parker | Royal Oak BC, ENG | 0 - 3 | London, ENG | 2015-06-19 | 1/4 Haringey | |
242 | Ahmad Eljammal | Hammarby IF | 3 - 0 | Stockholm | 2015-05-30 | ||
241 | Omar Massi | Djurgårdens IF | W Dsq 3 | Tidaholm | 2015-05-10 | SM 2015 | SM-final |
240 | Nico Morrison | Pembroke, WAL | 1 - 2 | Belgrad, SRB | 2015-04-24 | 1/4 Belgrad | |
239 | Bernard Torres | NOR | 2 - 1 | Tammerfors, FIN | 2015-03-29 | NM 2015 | NM-final |
238 | Marsel Terteryan | DEN | W TKO 3 | Tammerfors, FIN | 2015-03-28 | NM 2015 | 1/2 |
237 | Sjamil Askerov | [RUS] | 0 - 3 | Helsingfors, FIN | 2015-03-13 | 1/4 GeeBee | |
236 | Sedik Boufrakech | ITA | 3 - 0 | Jönköping | 2015-01-31 | Landskamper 2015 | SWE-ITA 6-3 |
235 | Timo Liljeroos | FIN | 3 - 0 | Stockholm | 2014-12-13 | Landskamper 2014 | SWE-FIN 6-5 |
234 | Rasmus Broman | BS Tor | 0 - 3 | Borås | 2014-11-21 | 1/4 King of the Ring | |
233 | Pat Mongan | Olympic BC, IRL | 2 - 1 | Stockholm | 2014-11-08 | ||
232 | Walid Aldalal | Hisingens BK | 2 - 0 | Göteborg | 2014-04-13 | SM 2014 | SM-final |
231 | Hamza Barka | Hisingens BK | 3 - 0 | Göteborg | 2014-04-12 | SM 2014 | 1/2 |
230 | Emil Pettersson | Malmö BC | 3 - 0 | Göteborg | 2014-04-11 | SM 2014 | 1/4 |
229 | Hadi Srour | T-K, NOR | 0 - 3 | Trondheim, NOR | 2014-02-22 | ||
228 | Atanas Mugerwa | Hisingens BK | 22 - 13 | Karlstad | 2013-04-21 | SM 2013 | SM-final |
227 | Atdhe Gashi | SV Motor, GER | 29 - 34 | Hamm, GER | 2012-12-08 | 1.Bundesliga | |
226 | Lassi Seppälä | FIN | 1 - 2 | Sala | 2012-12-01 | Landskamper 2012 | SWE-FIN 6-5 |
225 | Dieter Geier | Nordhäuser SV, GER | 31 - 22 | Hamm, GER | 2012-11-10 | Bundesliga | |
224 | Atdhe Gashi | SV Motor, GER | L w.o. | Babelsberg, GER | 2012-11-03 | 1.Bundesliga | |
223 | Edgar Walth | BC Straubing, GER | 19 - 16 | Hamm, GER | 2012-10-27 | 1.Bundesliga | |
222 | Riad Labidi | FRA | 3 - 0 | Sundsvall | 2012-10-20 | Landskamper 2012 | SWE-FRA 7-3 |
221 | Robert Harutunjan | [GER] | W | Binz, GER | 2012-06-09 | Final Binzer Cup | |
220 | Kim Andersen | [DEN] | 11 - 2 | Binz, GER | 2012-06-08 | 1/2 Binzer BC | |
219 | Pavlo Isjenko | UKR | 8 - 14 | Trabazon, TUR | 2012-04-18 | OS-kval (1/4) | |
218 | Matti Koota | FIN | 10 - 7 | Trabazon, TUR | 2012-04-17 | OS-kval (1/8) | |
217 | Dmitrijs Gutmans | LAT | 13 - 6 | Trabazon, TUR | 2012-04-15 | OS-kval (1/16) | |
216 | Orzubek Sjaijmov | [UZB] | 7 - 18 | Halle, GER | 2012-03-14 | Chemie | |
215 | Samir Mammadov | [AZE] | 10 - 14 | Debrecen, HUN | 2012-02-07 | Bocskai Cup | |
214 | Qais Ashfaq | ENG | 17 - 14 | Uppsala | 2012-01-21 | Landskamper 2012 | SWE-ENG 4-3 |
213 | Dzahamal Badturdinov | [RUS] | L | Riga, LAT | 2011-12-15 | 1/8 Riga Open | |
212 | Wael Al Khaghani | FIN | 22 - 8 | Vantaa, FIN | 2011-11-05 | Landskamper 2011 | SWE-FIN 5-2 |
211 | Nordine Aitihya | FRA | 15 - 8 | Paris, FRA | 2011-10-29 | Landskamper 2011 | SWE-FRA 3-5 |
210 | Mohamed Ouadahi | ALG | 10 - 18 | Baku, AZE | 2011-10-03 | VM 2011 | 1/16 |
209 | Louis Julie | MRI | 12 - 9 | Baku, AZE | 2011-09-27 | VM 2011 | 1/32 |
208 | Maxim Postoiuc | [MDA] | 13 - 6 | Breceni, MDA | 2011-08-26 | Int turn (3:e) | |
207 | Veaceslav Gojan | [MDA] | 4 - 14 | Breceni, MDA | 2011-08-25 | Int turn | |
206 | Luke Campbell | ENG | L w.o. | Ankara, TUR | 2011-06-20 | EM 2011 | 1/8 |
205 | Mateusz Mazik | POL | 19 - 14 | Ankara, TUR | 2011-06-18 | EM 2011 | 1/16 |
204 | Robenilson de Jesus | [BRA] | 9 - 14 | Havanna, CUB | 2011-06-05 | 1/2 Cordova | |
203 | Khabibulla Akhunov | [KAZ] | 18 - 11 | Havanna, CUB | 2011-06-03 | 1/4 Cordova | |
202 | Omar Abdul-Majid | Lunds BS | 22 - 9 | Halmstad | 2011-05-08 | Int round robin | |
201 | Alessio Di Savino | [ITA] | 17 - 6 | Halmstad | 2011-05-07 | Int round robin | |
200 | Gilson Barros | [BRA] | 18 - 5 | Halmstad | 2011-05-06 | Int round robin | |
199 | Luke Campbell | [ENG] | 0 - 5 | Helsingfors, FIN | 2011-04-08 | GeeBee | |
198 | Cipriano Ciro | [ITA] | 6 - 4 | Helsingfors, FIN | 2011-04-07 | GeeBee | |
197 | Dennis Ceylan | DEN | 10 - 4 | Lahtis, FIN | 2011-03-27 | NM 2011 | NM-final |
196 | Richard Needham | Cardiff, WAL | 3 - 0 | Stockholm | 2011-02-12 | Stockholm-Cardiff 5-2 | |
195 | Salomo N'tuve | Angered BC | 6 - 7 | Sundsvall | 2011-02-05 | SM 2011 | SM-final |
194 | Tobias Persson | Värnamo BK | 9 - 6 | Uppsala | 2011-01-23 | Final Uppsala BO | |
193 | Niklas Helgesson | Haninge BK | 15 - 10 | Uppsala | 2011-01-22 | 1/2 Uppsala BO | |
192 | Eric Donovan | St Michael, IRL | W TKO 2 | Athy, IRL | 2010-12-17 | SWE sel-St Michael 1-6 | |
191 | Iain Weaver | ENG | 3 - 8 | Moskva, RUS | 2010-06-07 | EM 2010 | 1/8 |
190 | Kerem Gurgen | TUR | 2+ - 2 | Moskva, RUS | 2010-06-05 | EM 2010 | 1/16 (9-8) |
189 | Petteri Fröjdholm | Oulun NS, FIN | 3 - 0 | Åbo, FIN | 2010-05-15 | "EM-test" | |
188 | Niklas Helgesson | Haninge BK | 7 - 2 | Norrköping | 2010-05-02 | SM 2010 | SM-final |
187 | Salomo N'tuve | Angered BC | +3 - 3 | Norrköping | 2010-05-01 | SM 2010 | 1/2 (8-6) |
186 | Johari Duishvili | BK Hammaren | 14 - 5 | Norrköping | 2010-04-29 | SM 2010 | 1/4 |
185 | Dmitrijs Gutmans | [LAT] | 0 - 1 | Machatjkala, RUS | 2010-04-15 | 1/2 Umachanov | |
184 | Suleman Mustafajev | [AZE] | 5 - 2 | Machatjkala, RUS | 2010-04-14 | 1/4 Umachanov | |
183 | Rustam Rahimov | SV Velberter, GER | 0 - 3 | Velbert, GER | 2010-03-20 | 1.Bundesliga | |
182 | Martin Parlagi | [SVK] | 1 - 4 | Ústi Nad Labem, CZE | 2010-03-11 | Grand Prix | |
181 | André Kurz | SV Motor, GER | 3 - 0 | Berlin, GER | 2010-02-27 | 1.Bundesliga | |
180 | Iain Weaver | ENG | 1 - 2 | Basingstoke, ENG | 2010-02-19 | Landskamper 2010 | SWE-ENG 2-4 |
179 | Eugen Burhard | SV Motor, GER | 0 - 3 | Babelsberg, GER | 2010-02-13 | 1.Bundesliga | |
178 | Martin Ward | ENG | 1 - 2 | Stockholm | 2010-01-28 | Landskamper 2010 | SWE-ENG 5-4 |
177 | Marek Jedrzejewski | PKB Poznan, POL | 9 - 3 | Berlin, GER | 2010-01-23 | 1.Bundesliga | |
176 | Dmitrij Zjukov | [BLR] | 1 - 2 | Chanty-Mansijsk, RUS | 2009-12-17 | Petroleum Cup | |
175 | Petteri Fröjdholm | FIN | 2 - 1 | Kankaanpää, FIN | 2009-11-28 | Landskamper 2009 | SWE-FIN 6-4 |
174 | José Carlos Brito | BRA | 0 - 5 | Sao Paolo, BRA | 2009-11-21 | SWE sel-BRA 2-7 | |
173 | Jefferson Silva | BRA | W TKO 1 | Sao Paolo, BRA | 2009-11-19 | SWE select-BRA 3-6 | |
172 | Kevin Rivers | USA | 5 - 9 | Milano, ITA | 2009-09-06 | VM 2009 | 1/16 |
171 | Askarbek Kalpakov | KGZ | 9 - 6 | Milano, ITA | 2009-09-03 | VM 2009 | 1/32 |
170 | Iain Weaver | [ENG] | 8 - 13 | Dublin, IRL | 2009-08-02 | Int turn | |
169 | John Quigley | [ENG] | 9 - 6 | Dublin, IRL | 2009-08-01 | Int turn | |
168 | David Oliver Joyce | St Michael, IRL | 5 - 8 | Dublin, IRL | 2009-07-31 | Int turn | |
167 | Rashid Kassem | Box Team Nord | 2 - 1 | Berlin, GER | 2009-07-26 | Bundesliga | |
166 | Dennis Ceylan | Boxteam Nord | W TKO 1 | Aarhus, DEN | 2009-05-30 | 1.Bundesliga | |
165 | Rustam Rahimov | Velberter BC, GER | W TKO 2 | Berlin, GER | 2009-05-23 | 1.Bundesliga | |
164 | Ruslan Kamilov | [RUS] | 6 - 14 | Pula, CRO | 2009-05-15 | 1/2 Arena Cup | |
163 | Mirsad Ahmeti | [CRO] | 12 - 6 | Pula, CRO | 2009-05-14 | 1/4 Arena Cup | |
162 | Daniel Gustafsson | TiFa BC | 17 - 0 | Lund | 2009-04-18 | SM 2009 | SM-final |
161 | Dmitrij Poljanskij | [RUS] | 1 - 8 | Helsingfors, FIN | 2009-04-04 | 1/2 Gee-Bee | |
160 | Dawid Jania | [POL] | 2 - 5 | Warszawa, POL | 2009-03-26 | Feliks Stamm | |
159 | Rustam Rahimov | Velberter BC, GER | L 4 | Velbert, GER | 2009-03-19 | 1.Bundesliga | |
158 | Yasnier Toledo Lopez | [CUB] | 1 - 5 | Plovdiv, BUL | 2009-02-26 | 1/4 Strandja | |
157 | Oleg Malinovskij | [UKR] | 5 - 1 | Plovdiv, BUL | 2009-02-25 | 1/8 Strandja | |
156 | Wilhelm Kratchow | SV Motor, GER | L 4 | Babelsberg | 2009-02-14 | 1.Bundesliga | |
155 | Dennis Ceylan | Boxteam Nord | 4 - 16 | Berlin | 2009-01-24 | 1.Bundesliga | |
154 | Petteri Fröjdholm | FIN | 3 - 0 | Kristianstad | 2008-12-06 | Landskamper 2008 | SWE-FIN 8-3 |
153 | Araik Ambartsumov | RUS | 2 - 9 | Liverpool, ENG | 2008-11-13 | EM 2008 | 1/2 |
152 | Sandro Schaer | GER | 14 - 4 | Liverpool, ENG | 2008-11-12 | EM 2008 | 1/4 |
151 | Iulian Stan | ROM | 15 - 8 | Liverpool, ENG | 2008-11-09 | EM 2008 | 1/8 |
150 | Redouane Kaya | Upsala IF | 3 - 0 | Uppsala | 2008-10-24 | ||
149 | Lars Niklasson | Bålsta BK | 5 - 0 | Stockholm | 2008-10-05 | ||
148 | Alexander Vassiljev | Tampereen Ny, FIN | 3 - 0 | Gävle | 2008-09-28 | Final Falken Cup | |
147 | Redouane Kaya | Upsala IF | 3 - 0 | Gävle | 2008-09-27 | 1/2 Falken Cup | |
146 | Wael Al Khaghani | TVS/Tammerfors | 3 - 0 | Tammerfors, FIN | 2008-09-20 | Sthlm-Tammerfors | |
145 | Bünyamin Aydin | [TUR] | 5 - 12 | Istanbul, TUR | 2008-06-10 | Ahmet Comert | |
144 | David Oliver Joyce | St Michael's, IRL | 0 - 3 | Dublin, IRL | 2008-05-24 | ||
143 | Suro Ismailov | NBK/Akilles | 20 - 6 | Boden | 2008-04-27 | SM 2008 | SM-final |
142 | Nikolaz Izoria | GEO | 5 - 18 | Athen, GRE | 2008-04-11 | OS-kval | |
141 | David Oliver Joyce | IRL | 19 - 17 | Athen, GRE | 2008-04-09 | OS-kval | |
140 | Michail Biarnadskij | BLR | 13 - 7 | Athen, GRE | 2008-04-08 | OS-kval | |
139 | Li Yang | [CHN] | 7 - 13 | Warszawa, POL | 2008-03-14 | 1/2 Feliks Stamm | |
138 | Dmitro Bulenkov | [UKR] | 24 - 17 | Warszawa, POL | 2008-03-13 | 1/4 Feliks Stamm | |
137 | Michal Zerominski | Gwardia Warszawa, POL | 23 - 12 | Warsawa, POL | 2008-03-12 | 1/8 Feliks Stamm | |
136 | Boyan Alexandrov | [BUL] | 11 - 19 | Plovdiv, BUL | 2008-02-01 | 1/4 Strandja | |
135 | Sergio Prado | [ESP] | 30 - 10 | Plovdiv, BUL | 2008-01-31 | 1/8 Strandja | |
134 | Darren Traynor | [SCO] | 18 - 9 | Sheffield, ENG | 2008-01-20 | Int turn | |
133 | Khedafi Djelkhir | [FRA] | 10 - 23 | Sheffield, ENG | 2008-01-19 | Int turn | |
132 | Thomas Stalker | [ENG] | 9 - 16 | Tammerfors, FIN | 2007-12-14 | Tammerfors | |
131 | Michal Chudecki | POL | 1 - 2 | Chojnice, POL | 2007-12-08 | Landskamper 2007 | SWE-POL 3-5 |
130 | Alexander Vassiljev | FIN | 3 - 0 | Mikkeli, FIN | 2007-12-02 | Landskamper 2007 | SWE-FIN 7-2 |
129 | Sailom Ardee | THA | 13 - 23 | Chicago, USA | 2007-10-30 | VM 2007 | 1/8 |
128 | Nicholas Walters | JAM | 13 - 9 | Chicago, USA | 2007-10-27 | VM 2007 | 1/16 |
127 | Hasan Irgasjev | [RUS] | 20 - 39 | Ostrava, CZE | 2007-09-21 | 1/4 Ostrava | |
126 | Yakup Kilic | [TUR] | 12 - 24 | Istanbul, TUR | 2007-05-10 | 1/8 Ahmet Comert | |
125 | Clarence Goyeram | Skarpnäcks BK | 30 - 17 | Sundsvall | 2007-04-22 | SM 2007 | SM-final |
124 | Ilir Kastrati | Angered BC | 41 - 7 | Sundsvall | 2007-04-20 | SM 2007 | 1/2 |
123 | Michal Chudecki | PKB Poznan, POL | 9 - 14 | Helsingfors, FIN | 2007-04-15 | Final Gee Bee | |
122 | Vladimir Nikoforov | [EST] | W TKO 3 | Helsingfors, FIN | 2007-04-14 | 1/2 Gee Bee | |
121 | Samir Mounieme | ENG | 2 - 1 | Stockholm | 2007-04-02 | Landskamper 2007 | SWE-ENG 7-4 |
120 | Andrzej Liczik | Hetman bialystok, POL | 19 - 20 | Warszawa, POL | 2007-03-24 | Final Feliks Stamm | |
119 | Yakup Kilic | [TUR] | 19 - 14 | Warszawa, POL | 2007-03-23 | 1/2 Feliks Stamm | |
118 | Michal Zerominski | Gwardia Warszaw, POL | 19 - 13 | Warszawa, POL | 2007-03-22 | 1/4 Feliks Stamm | |
117 | Jyri Naskali | FIN | 3 - 0 | Boden | 2006-12-09 | Landskamper 2006 | SWE-FIN 5-4 |
116 | Jevgen Kibajuk | [UKR] | 41 - 17 | Hvidovre, DEN | 2006-11-26 | Final Copenhagen | |
115 | Ashley Dlamini | RSA | 51 - 17 | Hvidovre, DEN | 2006-11-25 | 1/2 Copenhagen Cup | |
114 | Wael Al Khaghani | TVS, FIN | W TKO 1 | Angered | 2006-11-05 | Final ABC | |
113 | Fadi Chahrour | Brabrand BK; DEN | 32 - 12 | Hilleröd, DEN | 2006-10-15 | Final Hilleröd BC | |
112 | Michail Biarnadskij | BLR | L TKO 3 | Plovdiv, BUL | 2006-07-17 | EM 2006 | 1/8 |
111 | Kanat Machatov | [KZK] | 27 - 47 | Istanbul, TUR | 2006-05-06 | 1/2 Ahmet Cömert | |
110 | Enkhzorig Zorigbaatar | [MGL] | 25 - 10 | Istanbul, TUR | 2006-05-04 | 1/4 Ahmet Comert | |
109 | Yakup Kilic | [TUR] | 29 - 22 | Istanbul, TUR | 2006-05-03 | 1/8 Ahmet Comert | |
108 | Andreas Bengtsson | Halmstad AIS | 38 - 13 | Stockholm | 2006-04-23 | SM 2006 | SM-final |
107 | Rikard Lundby | Haninge BK | 31 - 22 | Stockholm | 2006-04-21 | SM 2006 | 1/2 |
106 | Alexej Sjajdulin | [BUL] | 12 - 29 | Helsingfors, FIN | 2006-04-07 | 1/4 Gee-Bee | |
105 | Michal Chudecki | PKB Poznan, POL | 13 - 25 | Warszawa, POL | 2006-03-16 | 1/4 Feliks Stamm | |
104 | Dmitro Bulenkov | [UKR] | 25 - 27 | Pleven, BUL | 2006-02-17 | 1/4 Strandja | |
103 | Ross Hickey | St Michael, IRL | 21 - 17 | Athy, IRL | 2006-02-11 | Stockholm-St Michael 4-3 | |
102 | Marcus Abramovski | Hertha BCS, GER | 31 - 20 | Mülheim, GER | 2006-02-04 | Bundesliga | |
101 | Yakup Kilic | TUR | 3 - 0 | Stockholm | 2006-01-28 | Landskamper 2006 | SWE-TUR 6-4 |
100 | Maxim Goussev | [RUS] | 43 - 14 | Uppsala | 2006-01-22 | Final KP-Cup | |
99 | Evgenij Gradovitj | [RUS] | 26 - 37 | Nizhnevartovsk, RUS | 2005-12-01 | 1/4 Petroleum Cup | |
98 | Albert Selimov | [RUS] | 10 - 33 | Ballybunion, IRL | 2005-11-24 | Int turn | |
97 | Andrzej Liczik | Hetman Bialystok, POL | 38 - 20 | Ballybunion, IRL | 2005-11-22 | ||
96 | Akilles Adnan | Skarpnäcks BK | 3 - 0 | Stockholm | 2005-11-20 | ||
95 | Eric Donovan | St Michael, IRL | 13 - 35 | Tammerfors, FIN | 2005-10-22 | 1/2 Tammer | |
94 | Joegin Ladon | [PHI] | 47 - 19 | Tammerfors, FIN | 2005-10-21 | 1/4 Tammer | |
93 | Akilles Adnan | Skarpnäcks BK | 5 - 0 | Gävle | 2005-09-24 | Gefle Dagblad BO | |
92 | Shahin Imranov | [AZE] | 12 - 24 | Bukarest, ROM | 2005-05-20 | 1/2 Gyllene Bältet | |
91 | Miklos Rath | [HUN] | W | Bukarest, ROM | 2005-05-19 | 1/4 Gyllene Bältet | |
90 | Rikard Lundby | Haninge BK | 36 - 20 | Malmö | 2005-04-24 | SM 2005 | SM-final |
89 | Daron Omed | Majornas BK | 39 - 11 | Malmö | 2005-04-23 | SM 2005 | 1/2 |
88 | Jhonny Andersson | IF Linnéa | 3 - 0 | Stockholm | 2005-02-27 | Final Bronco Cup | |
87 | Mahdi Mohseni | Oslo BK, NOR | 3 - 0 | Stockholm | 2005-02-26 | 1/2 Bronco Cup | |
86 | Jyri Naskali | FIN | 3 - 0 | Kristianstad | 2004-12-11 | Landskamper 2004 | SWE-FIN 8-3 |
85 | Rikard Lundby | Haninge BK | W w.o | Angered | 2004-11-07 | Final ABC | |
84 | Lars Kristjansen | Slagelse BK, DEN | 3 - 0 | Angered | 2004-11-06 | 1/2 ABC | |
83 | Mahdi Mohseni | Oslo BK, NOR | 3 - 0 | Angered | 2004-11-05 | 1/4 ABC | |
82 | Ervis Masha | Gilleleje BK, DEN | 0 - 3 | ? | 2004-10-23 | ||
81 | Cyrus Farhadi | Lunds BS | 1 - 2 | Gävle | 2004-09-25 | 1/2 Gefle Dagblad | |
80 | Cyrus Farhadi | Lunds BS | 1 - 2 | Malmö | 2004-09-19 | Final Öresundscup | |
79 | Gennadij Kovalev | [RUS] | L TKO 3 | Kohtla-Järve, EST | 2004-05-30 | Final Nikolaj Rjabov | |
78 | N Zajtsev | [EST] | 28 - 17 | Kothla-Järve, EST | 2004-05-28 | 1/2 Nikolaj Rjabov | |
77 | Serdar Avci | TUR | L w.o. | Baku, AZE | 2004-05-02 | 3:e Chowdhry cup | |
76 | Tjawazi Tjatsygov | BLR | L TKO 3 | Baku, AZE | 2004-05-01 | 1/2 Chowdhry cup (OS-kval) | |
75 | Vittorio Parrinello | ITA | 31 - 15 | Baku, AZE | 2004-04-29 | 1/4 Chowdhry (OS-kval) | |
74 | Valdemar Cucereanu | [ROM] | 17 - 30 | Plovdiv, BUL | 2004-03-31 | 1/8 Strandja | |
73 | Rikard Lundby | Haninge BK | 45 - 43 | Linköping | 2004-03-14 | SM 2004 | SM-final |
72 | Karl Larsson-Jones | BK Rapp | 36 - 8 | Linköping | 2004-03-13 | SM 2004 | 1/2 |
71 | Maxim Tretjak | UKR | 13 - 38 | Pula, CRO | 2004-02-22 | EM 2004 | 1/8 |
70 | Lasja Ochigava | GEO | 29 - 20 | Pula, CRO | 2004-02-21 | EM 2004 | 1/16 |
69 | Jyri Naskali | FIN | 1 - 2 | Tammerfors, FIN | 2003-12-06 | Landskamper 2003 | SWE-FIN 5-5 |
68 | Bogdan Dobrescu | [ROM] | 15 - 30 | Roskilde, DEN | 2003-11-28 | Copenhagen Cup | |
67 | Mamed Jagdarov | RUS | 3 - 0 | Stockholm | 2003-11-23 | Landskamper 2003 | SWE-RUS 4-3 |
66 | Sow Daouda | [FRA] | 8 - 16 | Cork, IRL | 2003-11-05 | Int turn | |
65 | Eamon Tohey | [IRL] | 2 - 1 | Göteborg | 2003-10-24 | ||
64 | Kevin Hudgins | USA | 2 - 1 | Stockholm | 2003-10-05 | Landskamper 2003 | SWE-USA 8-3 |
63 | Ali Hallab | FRA | L TKO 3 | Strasbourg, FRA | 2003-06-14 | Final EU-mästerskapet | |
62 | Wilhelm Gratschow | GER | 23 - 10 | Strasbourg, FRA | 2003-06-13 | 1/2 EU-mästerskap | |
61 | Mario Pisanti | ITA | 23 - 8 | Strasbourg, FRA | 2003-06-12 | 1/4 EU-mästerskap | |
60 | Kenneth Nemming | Nakskov FT, DEN | W TKO 1 | Malmö | 2003-05-05 | ||
59 | Majid Jelili | Djurgårdens IF | 14 - 17 | Sundsvall | 2003-04-27 | SM 2003 | SM-final |
58 | Deniz Karabay | Upsala IF | 5 - 0 | Sundsvall | 2003-04-24 | SM 2003 | 1/2 |
57 | Artur Mikaelian | GRE | 2 - 1 | Stockholm | 2003-03-24 | Landskamper 2003 | SWE-GRE 5-5 |
56 | Antonin Lazok | [CZE] | 15 - 18 | Usti, CZE | 2003-03-07 | 1/4 Usti Nad Laben | |
55 | Ervis Masha | Gilleleje BK, DEN | 3 - 0 | Malmö | 2003-02-15 | ||
54 | Rikard Lundby | Haninge BK | 27 - 18 | Uppsala | 2003-01-12 | Final Uppsala BO | |
53 | Michail Tarnogrodzki | [POL] | W TKO 3 | Uppsala | 2003-01-11 | 1/2 Uppsla BO | |
52 | Gennadij Kovalev | [RUS] | 9 - 15 | Roskilde, DEN | 2002-11-29 | 1/2 Copenhagen Cup | |
51 | Lubabalo Msutu | [RSA] | 20 - 17 | Roskilde, DEN | 2002-11-28 | 1/4 Copenhagen Cup | |
50 | Ali Hallab | FRA | 11 - 25 | Tulle, FRA | 2002-11-01 | Landskamper 2002 | SWE-FRA 1-9 |
49 | Billy Dodd | London, ENG | 3 - 0 | Göteborg | 2002-10-25 | "Gbg"-London 6-1 | |
48 | Ervis Masha | Gilleleje BK, DEN | 3 - 0 | ? | 2002-10-12 | ||
47 | Rodolfo Perez | CUB | 12 - 27 | Santiago, CUB | 2002-09-18 | 1/4 Jun-VM | |
46 | Likar Ramos | COL | 13 - 7 | Santigao, CUB | 2002-09-17 | 1/8 Jun-VM | |
45 | Aaron Hassette | TRI | 19 - 7 | Santiago, CUB | 2002-09-15 | 1/16 Jun-VM | |
44 | Jaako Honkanen | FIN-jun | 3 - 0 | Stockholm | 2002-08-18 | SWE jun-FIN jun 6-3 | |
43 | Edouard Abzalimov | RUS | 0 - 3 | Stockholm | 2002-04-29 | Landskamper 2002 | SWE-RUS 3-6 |
42 | Jesus Ruiz Rivera | BK Viljan | 19 - 10 | Järfälla | 2002-04-21 | SM 2002 | SM-final |
41 | Abdehakim Adaan | Angered BC | 20 - 3 | Järfälla | 2002-04-20 | SM 2002 | 1/2 |
40 | Jyri Naskali | TVS, FIN | 11 - 19 | Helsingfors, FIN | 2002-04-05 | 1/4 Gee-Bee | |
39 | Ville Piipanen | FIN | 17 - 4 | Moss, NOR | 2002-03-24 | Final NM (j) | |
38 | Rolf Kvamme | NOR | 17 - 6 | Moss, NOR | 2002-03-23 | 1/2 NM (j) | |
37 | Jesus Ruiz Rivera | BK Viljan | 9 - 8 | Malmö | 2002-02-24 | Final Sydsvenska | |
36 | Mark Moran | [ENG] | 7 - 14 | Oslo, NOR | 2002-01-25 | Norway BC | |
35 | At-Hit Thiangtron | Keravan NK, FIN | 13 - 9 | Oslo, NOR | 2002-01-24 | Norway BC | |
34 | Ali Hallab | FRA | 0 - 3 | Norrköping | 2002-01-13 | Landskamper 2002 | SWE-FRA 6-4 |
33 | Sebastian Borensjö | Skarpnäcks BK | W TKO 3 | Sundsvall | 2001-12-14 | JSM-final | |
32 | Jyri Naskali | FIN | 1 - 2 | Åbo, FIN | 2001-12-08 | Landskamper 2001 | SWE-FIN 3-6 |
31 | Armando Parrinello | ITA | 3 - 0 | Västerås | 2001-12-03 | Landskamper 2001 | SWE-ITA 6-3 |
30 | Johnny Vasquez | [USA] | 9 - 18 | Köpenhamn, DEN | 2001-11-25 | Final Copenhagen | |
29 | Ali Kasajja | [UGA] | 17 - 2 | Köpenhamn, DEN | 2001-11-23 | 1/2 Copenhagen Cup | |
28 | Jesus Ruiz Rivera | Ystad | 2 - 1 | Trelleborg | 2001-11-17 | ||
27 | Jon Jordan | Redbergslids BK | 5 - 0 | Angered | 2001-11-04 | Final ABC (j) | |
26 | Sebastian Borensjö | IF Linnéa | 5 - 0 | Angered | 2001-11-03 | 1/2 ABC (j) | |
25 | Sancera Schaen | BC Demmin, GER | D - D | Demmin, GER | 2001-10-20 | ||
24 | Miklos Rath | HUN | 9 - 13 | Sarajevo, BIH | 2001-09-21 | 1/16 EM (j) | |
23 | Jyri Naskali | FIN | 12 - 14 | Give, DEN | 2001-04-01 | Final NM (j) | |
22 | Kasper Poulsen | DEN | 15 - 5 | Give, DEN | 2001-03-31 | 1/2 NM (j) | |
21 | Alexandru Mihalache | [MLD] | 5 - 6 | Gus-Chrustalnyi, RUS | 2001-03-07 | 1/4 Int (j)-turn | |
20 | Mirza Wagas | Själland, DEN | 3 - 0 | Malmö | 2001-02-24 | Skåne-Själland 3-6 | |
19 | Julius Lukwago | Angered BC | W TKO 1 | Sjöbo | 2001-01-28 | Final Sydsvenska | |
18 | Johan Bergendahl | Redbergslids BK | 15 - 0 | Gävle | 2000-12-17 | JSM-final | |
17 | Jamal El-Mosleh | IK Ymer | 14 - 3 | Gävle | 2000-12-16 | 1/2 JSM | |
16 | Jesus Ruiz Rivera | Ystads BK | 0 - 3 | Malmö | 2000-12-11 | ||
15 | Jon Jordan | Rebergslids BK | 3 - 0 | Malmö | 2000-09-23 | Enighet Cup | |
14 | Daniel Hartvig | Redbergslids BK | 13 - 14 | Uppsala | 2000-03-26 | Final NM (j) | |
13 | Dan Branislav | DEN-jun | 6 - 1 | Uppsala | 2000-03-25 | 1/2 NM (j) | |
12 | Deniz Karabay | Upsala IF | 16 - 10 | Uppsala | 1999-12-19 | JSM-final | |
11 | Niklas Eriksson | IFK Umeå | W TKO 3 | Uppsala | 1999-12-18 | 1/2 JSM | |
10 | Val Echegaray | BK Dalen | W TKO 4 | Uppsala | 1999-12-17 | 1/4 JSM | |
9 | Dag Runar Faugstadmo | Mo BK, NOR | W TKO 2 | Angered | 1999-11-06 | Final ABC (u) | |
8 | Mark Loppas | London, ENG | 3 - 0 | Tidaholm | 1999-10-02 | ||
7 | Daniel Hartvig | Redbergslids BK | 1 - 2 | Malmö | 1999-09-25 | Enighet Cup | |
6 | Abaid Chaudry | Ystads SK | 2 - 1 | Ystad | 1999-05-07 | ||
5 | Jaffer Sayed | Upsala IF | 3 - 7 | Uppsala | 1999-04-16 | 1/2 SUM | |
4 | Abaid Chaudry | Ystads SK | 3 - 0 | Malmö | 1998-12-14 | ||
3 | Henrik Djerf | Djurgårdens IF | 5 - 0 | Göteborg | 1998-11-01 | Final Göteborg Open (u) | |
2 | Joel Andersson | Lunds BS | W TKO 2 | Göteborg | 1998-10-31 | 1/2 Gbg BO (u) | |
1 | Mohammed Ahmadsal | Arlövs BS | 2 - 1 | Malmö | 1998-09-26 | Enighet Cup |
Bashir Hassan-Salad. Född i Somalia.
1999-2000-2001 JSM-Guld.
2001 Nordisk juniormästare.
2003, 2011 SM-Silver.
2003 Silver EU-mästerskapet.
2006 Guld Copenhagen Cup.
Stor Grabb nr 136.
Tävlade 2006 för BC Ringfrei Mülheim, 2008/2009 och 2009/2010 för Hertha BSC Berlin, 2007 och 2012 för Märkischen Box Ring 31/34 Hamm i tyska Bundesliga.