Motståndare | Klubb/nation | Resultat | Ort, Land | Datum | Tävling | Kommentar | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
34 | Ladislav Mohler | Banik Most, CZE | 3 - 0 | Göteborg | 2005-04-28 | ||
33 | Maximo Vidal Barria | BK Örnen | 10 - 32 | Malmö | 2005-04-21 | SM 2005 | 1/4 |
32 | Richard Semakula | Sundsvalls BK | 0 - 3 | Uppsala | 2005-01-23 | KP-Cup | |
31 | Maximo Vidal Barria | BK Örnen | 3 - 0 | Uppsala | 2005-01-22 | 1/2 KP-Cup | |
30 | Maximo Vidal Barria | BK Örnen | 2 - 1 | Malmö | 2004-09-19 | Final Öresundscup | |
29 | Naim Terbunja | IFK Linköping | L TKO 2 | Linköping | 2004-03-14 | SM 2004 | SM-final |
28 | Volkan Erkisi | BK Kelly | 35 - 24 | Linköping | 2004-03-13 | SM 2004 | 1/2 |
27 | Fahrettin Yetim | Hammarby IF | 5 - 0 | Linköping | 2004-03-12 | SM 2004 | 1/4 |
26 | Kay Tverberg | Drammen BK, NOR | 0 - 5 | Angered | 2003-10-31 | 1/4 ABC | |
25 | Daniel Bodén | Guldstadens BK | W TKO 2 | Smedjebacken | 2002-12-01 | JSM-final | |
24 | Anthony Small | London, ENG | 3 - 0 | Göteborg | 2002-10-25 | "Gbg"-London 6-1 | |
23 | Miroslav Vymislicky | [CZE] | 3 - 0 | Göteborg | 2002-04-25 | ||
22 | Naim Terbunja | IFK Linköping | 2 - 3 | Angered | 2001-11-04 | Final ABC (j) | |
21 | Erik Roth | BK Rapid | 5 - 0 | Angered | 2001-11-03 | 1/2 ABC (j) | |
20 | Jurij Milinin | [RUS] | 25 - 13 | Gävle | 2001-09-30 | Final Gefle Dagblad (j) | |
19 | Mikael Muukkonen | Eskilstuna BK | W TKO 2 | Gävle | 2001-09-29 | 1/2 Gefle Dagblad (j) | |
18 | Naim Terbunja | IFK Linköping | 0 - 3 | Oskarshamn | 2001-09-07 | ||
17 | Jussi Koivula | FIN-jun | 18 - 24 | Give, DEN | 2001-04-01 | Final NM (j) | |
16 | Jesus Ruiz Rivera | Ystads SK | W Dsq 4 | Göteborg | 2001-03-24 | ||
15 | Zakaria Awad | Halmstads BS | W TKO 4 | Nässjö | 2001-02-03 | ||
14 | Naim Terbunja | IFK Linköping | 18 - 21 | Gävle | 2000-12-17 | JSM-final | |
13 | Mohamed Massoudy | Oslo BK, NOR | 5 - 10 | Göteborg | 2000-11-03 | 1/2 Gbg ABC (j) | |
12 | Andrew Murray | [IRL] | 12 - 6 | Gävle | 2000-09-30 | Final Gefle Dagblad (j) | |
11 | Mikael Muukkonen | Eskilstuna BK | W TKO 2 | Malmö | 2000-09-23 | Enighet Cup | |
10 | Mikko Marttinen | LaKa, FIN | 1 - 2 | Tammerfors, FIN | 2000-04-23 | Final Pyynikki | |
9 | Bashir Hassan | Malmö BK | 14 - 13 | Uppsala | 2000-03-26 | Final NM (j) | |
8 | Mikko Marttinen | FIN-jun | 12 - 8 | Uppsala | 2000-03-25 | 1/2 NM (j) | |
7 | Johannes Rylner | BK Ringen | 1 - 2 | Tidaholm | 2000-03-11 | ||
6 | Deniz Karabay | Upsala IF | 16 - 23 | Uppsala | 1999-12-18 | 1/2 JSM | |
5 | Mark Loppas | London, ENG | W TKO 3 | Göteborg | 1999-09-30 | Göteborg-London 5-3 | |
4 | Bashir Hassan | Malmö BK | 2 - 1 | Malmö | 1999-09-25 | Enighet Cup | |
3 | Rasmus Christensen | BK Aarhus, DEN | 3 - 0 | Göteborg | 1999-04-25 | ||
2 | Christoffer Gustavsson | Upsala IF | W TKO 3 | Uppsala | 1999-04-18 | SUM-final | |
1 | Hussein Omairat | Angered BC | W TKO 3 | Uppsala | 1999-04-16 | 1/2 SUM |
1999 Ungdomsmästare.
2000 Nordisk juniormästare.
2002 Juniormästare.
2004 SM-silver.
Proffsvinster över enklast tänkbara motstånd. Proffsäventyret gick i två omgångar, Comeback efter fem års frånvaro.