SM 2008

60, Clarence Goyeram (Skarpnäcks BK) - Ferdous Sahar (Stockholms AIF) 2008-04-24, Boden, Resultat 31 - 6
Kommentar: 1/8
60, Lars Niklasson (Bålsta BK) - Kadri Dalipi (Hisingens BK) 2008-04-24, Boden, Resultat W TKO 3
Kommentar: 1/8
64, Karlo Tabaghua (Växjö BK) - Nezhan Seifkhani (Eskilstuna BK) 2008-04-24, Boden, Resultat 13 - 10
Kommentar: 1/4
64, Leon Chartoi (Djurgårdens IF) - Mohammed Semmo (Angered BC) 2008-04-24, Boden, Resultat 14 - 7
Kommentar: 1/4
81, Naim Terbunja (Djurgårdens IF) - Sebastian Tärnström (Tensta BK) 2008-04-24, Boden, Resultat KO 2
Kommentar: 1/4
91, Martin Axelsson (IK Ymer) - Joel Landström (Sandvikens BK Hammaren) 2008-04-24, Boden, Resultat 31 - 5
Kommentar: 1/4
91, Philip Hanna (Botkyrka BK) - Pasi Haapala (I 19 IF) 2008-04-24, Boden, Resultat 25 - 17
Kommentar: 1/4
75, Erik Skoglund (Nyköpings BS) - Mersudin Bektasevic (BK Kungälv) 2008-04-25, Boden, Resultat 27 - 5
Kommentar: 1/2
54, Salomo N'tuve (Angered BC) - Farhan Mohammed (Tensta BK) 2008-04-25, Boden, Resultat 17 - 16
Kommentar: 1/4
54, Mohammed Ali (Angered BC) - Daniel Gustafsson (TiFa BC) 2008-04-25, Boden, Resultat 10 - 9
Kommentar: 1/4
54, Arber Sejdiu (GAK Enighet) - Bakir Rahmini (Skarpnäcks BK) 2008-04-25, Boden, Resultat 41 - 9
Kommentar: 1/4
69, Murat Nartokov (Tlupov) (Angered BC) - Afvan Phandontree (BK Falken) 2008-04-25, Boden, Resultat 31 - 9
Kommentar: 1/4
69, Siavash Saberian (Tensta BK) - Tahir Kasimov (I 19 IF) 2008-04-25, Boden, Resultat 13 - 9
Kommentar: 1/4
69, Yasser Abdo Iriba (Narva BK) - Henrik Nilsson (BK Falken) 2008-04-25, Boden, Resultat 26 - 4
Kommentar: 1/4
69, Akilles Adnan (Skarpnäcks BK) - Jesper Schinkler (Haninge BK) 2008-04-25, Boden, Resultat 43 - 7
Kommentar: 1/4
75, Badou Jack (Djurgårdens IF) - Salim Abdullahad (Redbergslids BK) 2008-04-25, Boden, Resultat W TKO 4
Kommentar: 1/2
60, Jesaja Mwakisozile (BK Örnen) - Anthony Yigit (Skarpnäcks BK) 2008-04-25, Boden, Resultat 23 - 6
Kommentar: 1/4
60, Redouane Kaya (Djurgårdens IF) - Angelo Lundgren (Angered BC) 2008-04-25, Boden, Resultat 24 - 6
Kommentar: 1/4
60, Zakariye Afad (Angered BC) - Steinar Göransson (Guldstadens BK) 2008-04-25, Boden, Resultat 24 - 10
Kommentar: 1/4
60, Clarence Goyeram (Skarpnäcks BK) - Lars Niklasson (Bålsta BK) 2008-04-25, Boden, Resultat 32 - 6
Kommentar: 1/4
91+, Robin Håkansson (Höllvikens BK) - Krister Palmen (BK Puma) 2008-04-25, Boden, Resultat 26 - 12
Kommentar: 1/2
81, Pezhman Seifkhani (Eskilstuna BK) - Oscar Ahlin (Tensta BK) 2008-04-26, Boden, Resultat 24 - 11
Kommentar: 1/2 SM
54, Salomo N'tuve (Angered BC) - Rifat Khan (IF Linnéa) 2008-04-26, Boden, Resultat 18 - 3
Kommentar: 1/2
54, Arber Sejdiu (GAK Enighet) - Mohammed Ali (Angered BC) 2008-04-26, Boden, Resultat 21 - 18
Kommentar: 1/2
60, Redouane Kaya (Djurgårdens IF) - Jesaja Mwakisozile (BK Örnen) 2008-04-26, Boden, Resultat W
Kommentar: 1/2
60, Clarence Goyeram (Skarpnäcks BK) - Zakariye Afad (Angered BC) 2008-04-26, Boden, Resultat 27 - 9
Kommentar: 1/2
64, Jahova/Ossman N'tuve (Angered BC) - Karzan Salim (BK Örnen) 2008-04-26, Boden, Resultat 44 - 15
Kommentar: 1/2
64, Karlo Tabaghua (Växjö BK) - Leon Chartoi (Djurgårdens IF) 2008-04-26, Boden, Resultat 22 - 18
Kommentar: 1/2
69, Murat Nartokov (Tlupov) (Angered BC) - Siavash Saberian (Tensta BK) 2008-04-26, Boden, Resultat W TKO 4
Kommentar: 1/2
69, Akilles Adnan (Skarpnäcks BK) - Yasser Abdo Iriba (Narva BK) 2008-04-26, Boden, Resultat 32 - 20
Kommentar: 1/2
81, Naim Terbunja (Djurgårdens IF) - Babacar Kamara (Stockholms AIF) 2008-04-26, Boden, Resultat 18 - 11
Kommentar: 1/2
91, Mats Honka (Redbergslids BK) - Kaj Laesö-Buch (Angered BC) 2008-04-26, Boden, Resultat W TKO 2
Kommentar: 1/2
91, Martin Axelsson (IK Ymer) - Philip Hanna (Botkyrka BK) 2008-04-26, Boden, Resultat 25 - 1
Kommentar: 1/2
48, Ruslan Saliev (Djurgårdens IF) - Niklas Helgesson (NBK/Akilles) 2008-04-27 , Boden, Resultat 24 - 14
Kommentar: SM-final
54, Salomo N'tuve (Angered BC) - Arber Sejdiu (GAK Enighet) 2008-04-27 , Boden, Resultat 18 - 3
Kommentar: SM-final
57, Bashir Hassan (Djurgårdens IF) - Suro Ismailov (NBK/Akilles) 2008-04-27 , Boden, Resultat 20 - 6
Kommentar: SM-final
60, Clarence Goyeram (Skarpnäcks BK) - Redouane Kaya (Djurgårdens IF) 2008-04-27 , Boden, Resultat 34 - 10
Kommentar: SM-final
64, Karlo Tabaghua (Växjö BK) - Jahova/Ossman N'tuve (Angered BC) 2008-04-27, Boden, Resultat 24 - 7
Kommentar: SM-final
69, Akilles Adnan (Skarpnäcks BK) - Murat Nartokov (Tlupov) (Angered BC) 2008-04-27, Boden, Resultat W
Kommentar: SM-final
75, Badou Jack (Djurgårdens IF) - Erik Skoglund (Nyköpings BS) 2008-04-27, Boden, Resultat 34 - 17
Kommentar: SM-final
81, Naim Terbunja (Djurgårdens IF) - Pezhman Seifkhani (Eskilstuna BK) 2008-04-27, Boden, Resultat 20 - 6
Kommentar: SM-final
91, Mats Honka (Redbergslids BK) - Martin Axelsson (IK Ymer) 2008-04-27, Boden, Resultat 14 - 8
Kommentar: SM-final
91+, David Loy (BK Kungälv) - Robin Håkansson (Höllvikens BK) 2008-04-27, Boden, Resultat 24 - 11
Kommentar: SM-final
SM herrar. 24-27 april Boden. 53 deltagare. Tio viktklasser. Två direktfinaler (48 o +91 kg). Bästa klubb: Djurgårdens IF.