Motståndare | Klubb/nation | Resultat | Ort, Land | Datum | Tävling | Kommentar | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
107 | Andreas Klein | BC Straubing, GER | W TKO 1 | Nordhausen, GER | 2014-03-15 | Bundesliga | |
106 | Atdhe Gashi | SV Babelsberg, GER | Draw | Nordhausen, GER | 2014-02-22 | Bundesliga | |
105 | Enrico La Cruz | Velberter BC, GER | Draw | Nordhausen, GER | 2014-02-01 | Bundesliga | |
104 | Edgar Walth | BC Straubing, GER | 0 - 3 | Straubing, GER | 2014-01-25 | Bundesliga | |
103 | Omar El Hag | SV Motor, GER | L 3 | Babelsberg, GER | 2014-01-11 | Bundesliga | |
102 | Dias Kuzumbaev | BR Hanau, GER | 2 - 1 | Nordhausen, GER | 2013-12-14 | Bundesliga | |
101 | Richard Needham | FIN | 3 - 0 | Somero, FIN | 2013-12-07 | Landskamper 2013 | SWE-FIN 4-6 |
100 | Denis Makarov | Velberter BC, GER | 3 - 0 | Velbert, GER | 2013-11-16 | Bundesliga | |
99 | Tommy Nilsson (rbk) | Redbergslids BK | 3 - 0 | Gävle | 2013-09-29 | Final Falken Cup | |
98 | Hadi Srour | Tönsbergskameratene, NOR | 3 - 0 | Gävle | 2013-09-28 | 1/2 Falken Cup | |
97 | Dieter Geier | Nordhäuser SV, GER | 9 - 17 | Nordhausen, GER | 2012-10-27 | Bundesliga | |
96 | Iljas Suleimenov | KAZ | 8 - 13 | London, GB | 2012-07-30 | OS 2012 London | 1/32 |
95 | Selcuk Eker | [TUR] | 26 - 4 | Havanna, CUB | 2012-06-05 | [utanför turn] | |
94 | Pablo Vicente | [CUB] | 7 - 22 | Havanna, CUB | 2012-06-04 | Cordova | |
93 | Nordine Oubaali | FRA | 10 - 11 | Trabazon, TUR | 2012-04-20 | OS-kval (1/2) | |
92 | Olexander Sjepeljuk | UKR | 14 - 9 | Trabazon, TUR | 2012-04-18 | OS-kval (1/4) | |
91 | Pedro Matos | POR | 12 - 7 | Trabazon, TUR | 2012-04-15 | OS-kval (1/8) | |
90 | Evgeni Averin | [RUS] | 11 - 15 | Helsingfors, FIN | 2012-03-11 | 1/2 Gee-Bee | |
89 | Sean McGoldrick | [WAL] | 15 - 11 | Helsingfors, FIN | 2012-03-10 | Gee-Bee | |
88 | Nazir Balajev | [RUS] | 19 - 11 | Helsingfors, FIN | 2012-03-09 | Gee-Bee | |
87 | Kastroit Sopa | Nordhäuser SV, GER | 12 - 22 | Nordhausen, GER | 2011-12-17 | Bundesliga | |
86 | Ruslan Saliev | Djurgårdens IF | 3 - 0 | Angered | 2011-11-06 | Final ABC | |
85 | Dieter Geier | Nordhäuser SV, GER | 24 - 8 | Hannover, GER | 2011-10-29 | Bundesliga | |
84 | Jasurbek Latipov | UZB | 7 - 10 | Baku, AZE | 2011-10-04 | VM 2011 | 1/8 |
83 | Ronny Beblik | GER | 12 - 8 | Baku, AZE | 2011-10-02 | VM 2011 | 1/16 |
82 | Piotr Gudel | POL | 23 - 7 | Baku, AZE | 2011-09-27 | VM 2011 | 1/32 |
81 | Alexandru Riscan | [MDA] | 5 - 13 | Breceni, MDA | 2011-08-26 | Final In turn | |
80 | Valeri Cirma | [MDA] | 11 - 4 | Breceni, MDA | 2011-08-25 | Int turn | |
79 | Stefan Ivanov | BUL | 12 - 16 | Ankara, TUR | 2011-06-17 | EM 2011 | 1/16 |
78 | Robeisy Ramirez | [CUB] | 8 - 24 | Havanna, CUB | 2011-06-03 | Cordova | |
77 | Evier Hernandez | [VEN] | W Dsq 3 | Havanna, CUB | 2011-06-01 | Cordova | |
76 | Dennis Ceylan | DEN | 7 - +7 | Gilleleje, DEN | 2011-03-19 | Landskamper 2011 | SWE-DEN 2-7 (18-17) |
75 | Michail Loginov | Nordhäuser SV, GER | 18 - 10 | Nordhausen, GER | 2011-03-05 | 2.Bundesliga | |
74 | Bashir Hassan | Djurgårdens IF | 7 - 6 | Sundsvall | 2011-02-05 | SM 2011 | SM-final |
73 | Ali Finjan | IFK Linköping | 18 - 3 | Uppsala | 2011-01-23 | Final Uppsala BO | |
72 | Zack Davies | ENG | 3 - 0 | Haninge | 2011-01-14 | Landskamper 2011 | SWE-ENG 7-5 |
71 | David Oliver Joyce | St Michael's Athy BC, IRL | 2 - 7 | Athy, IRL | 2010-12-17 | SWE sel-St Michael's 1-6 | |
70 | Gilson Barros | [BRA] | W w.o. | Mogi das Cruzos, BRA | 2010-11-27 | Int round robin | |
69 | Alberto Melian | [ARG] | L Dsq 2 | Mogi das Cruzes, BRA | 2010-11-25 | Int round robin | |
68 | Robenilson de Jesus | [BRA] | 3 - 7 | Mogi das Cruzes, BRA | 2010-11-24 | Int round robin | |
67 | Andre Silva | [BRA] | 8 - 3 | Mogi das Cruzes, BRA | 2010-11-23 | Int round robin | |
66 | Jefferson Silva | [BRA] | 8 - 10 | Mogi das Cruzes, BRA | 2010-11-22 | Int round robin | |
65 | Mahamed Hassan | Nordhäuser SV, GER | W TKO 1 | Hannover, GER | 2010-11-20 | 2.Bundesliga | |
64 | Marcel Schneider | SV Motor, GER | 9 - 15 | Babelsberg, GER | 2010-11-13 | 2.Bundesliga | |
63 | Redouane Kaya | Narva BK | 3 - 0 | Angered | 2010-11-06 | 1/2 ABC | |
62 | Redouane Kaya | Narva BK | 0 - 3 | Gävle | 2010-09-26 | Final Falken Cup | |
61 | Erfan Kakahani (Malai) | Sundsvalls BK | 3 - 0 | Gävle | 2010-09-25 | 1/2 Falken Cup | |
60 | Georgij Tjigajev | UKR | 1 - 4 | Moskva, RUS | 2010-06-09 | EM 2010 | 1/4 |
59 | Veaceslav Gojan | MLD | 9 - 3 | Moskva, RUS | 2010-06-07 | EM 2010 | 1/8 |
58 | Matti Koota | Kankaanpään Ny, FIN | 1 - 2 | Åbo, FIN | 2010-05-15 | "EM-test" | |
57 | Bashir Hassan | Djurgårdens IF | 3 - +3 | Norrköping | 2010-05-01 | SM 2010 | 1/2 (8-6) |
56 | Dennis Ceylan | DEN | 5 - 8 | Oslo, NOR | 2010-03-21 | NM 2010 | NM-final |
55 | Petteri Fröjdholm | FIN | 12 - 5 | Oslo, NOR | 2010-03-20 | NM 2010 | 1/2 |
54 | Khalid Yafai | ENG | 2 - 1 | Basingstoke, ENG | 2010-02-19 | Landskamper 2010 | SWE-ENG 2-4 |
53 | Roman Romanenko | [RUS] | 2 - 5 | Chanty-Mansijsk, RUS | 2009-12-18 | Petroleum Cup | |
52 | Pedro Matos | POR | 1 - 6 | Milano, ITA | 2009-09-02 | VM 2009 | 1/32 |
51 | Matti Koota | Kankaanpään Ny, FIN | +3 - 3 | Dublin, IRL | 2009-08-02 | Int turn | |
50 | Ryan Lindberg | [IRL] | 4 - 7 | Dublin, IRL | 2009-08-01 | Int turn | |
49 | Luke Campbell | [ENG] | ND - ND | Dublin, IRL | 2009-07-31 | Int turn | |
48 | Razvan Andreiana | [ROM] | 3 - 5 | Pula, CRO | 2009-05-14 | 1/4 Arena Cup | |
47 | Niklas Helgesson | Haninge BK | 3 - 6 | Lund | 2009-04-19 | SM 2009 | SM-final |
46 | Kabir Miehrabi | Redbergslids BK | 23 - 2 | Lund | 2009-04-18 | SM 2009 | 1/2 |
45 | Farhan Mohammed | Tensta BK | 25 - 5 | Lund | 2009-04-16 | SM 2009 | 1/4 |
44 | Khalid Yafai | Birmingham City BC, ENG | 0 - 2 | Helsingfors, FIN | 2009-04-05 | Final Gee-Bee | |
43 | Dmitrijs Gutmans | [LAT] | 5 - 1 | Helsingfors, FIN | 2009-04-04 | 1/2 Gee-Bee | |
42 | Rafal Kaczor | [POL] | 6 - 8 | Warszawa, POL | 2009-03-27 | Feliks Stamm | |
41 | Artem Dalakyan | [UKR] | 0 - 2 | Plovdiv, BUL | 2009-02-26 | 1/4 Strandja | |
40 | Yampier Hernandez | [CUB] | 3 - 1 | Plovdiv, BUL | 2009-02-25 | 1/8 Strandja | |
39 | Andrew Shelby | ENG | 3 - 0 | Kalmar | 2009-01-24 | Landskamper 2009 | SWE-ENG 6-3 |
38 | Toni Hämäläinen | FIN | W w.o | Kristianstad | 2008-12-06 | Landskamper 2008 | SWE-FIN 8-3 |
37 | Georgij Tjigajev | UKR | 0 - 5 | Liverpool, UK | 2008-11-15 | EM 2008 | EM-final |
36 | Alexandru Riscan | MLD | 5 - 0 | Liverpool, UK | 2008-11-13 | EM 2008 | 1/2 |
35 | Bato-Munko Vankeev | BLR | 6 - 5 | Liverpool, UK | 2008-11-12 | EM 2008 | 1/4 |
34 | Conor Ahearne | IRL | 12 - 10 | Liverpool, UK | 2008-11-08 | EM 2008 | 1/8 |
33 | Rifat Khan | IF Linnéa | 3 - 0 | Gävle | 2008-09-28 | Final Falken Cup | |
32 | Farhan Mohammed | Tensta BK | 2 - 1 | Gävle | 2008-09-27 | 1/2 Falken Cup | |
31 | Arber Sejdiu | GAK Enighet | 18 - 3 | Boden | 2008-04-27 | SM 2008 | SM-final |
30 | Rifat Khan | IF Linnéa | 18 - 3 | Boden | 2008-04-26 | SM 2008 | 1/2 |
29 | Farhan Mohammed | Tensta BK | 17 - 16 | Boden | 2008-04-25 | SM 2008 | 1/4 |
28 | Conor Ahearne | IRL | 8 - 14 | Athen, GRE | 2008-04-07 | OS-kval | |
27 | Georgij Tjigajev | [UKR] | 3 - 19 | Warzawa, POL | 2008-03-13 | 1/2 Feliks Stamm | |
26 | Tobias Persson | Värnamo BK | 4 - 1 | Halmstad | 2008-03-09 | Final Halmstad BC | |
25 | Dennis Ceylan | FAK, DEN | 5 - 0 | Köpenhamn, DEN | 2008-02-?? | ||
24 | Mo Nassir | [WAL] | 4 - 9 | Sheffield, ENG | 2008-01-20 | Int turn | |
23 | Jahja Ahmed | Aarhus ABK | 6 - 18 | Aalborg, DEN | 2008-01-??. | Final Viking BC | |
22 | Stefan Mölholt | BK Vitus, DEN | 6 - 4 | Aalborg, DEN | 2008-01-?? | 1/2 Viking BC | |
21 | Cherif Valid | [TUN] | 3 - 12 | Tammerfors, FIN | 2007-12-15 | 1/2 Tammerfors | |
20 | Paul Butler | [ENG] | 17 - 6 | Tammerfors, FIN | 2007-12-14 | Tammerfors | |
19 | Toni Hämäläinen | FIN | 3 - 0 | Mikkeli, FIN | 2007-12-02 | Landskamper 2007 | SWE-FIN 7-2 |
18 | Bilal Al-Issa | A.Olympia, DEN | 5 - 0 | Odense, DEN | 2007-11-?? | ||
17 | Mikael Karlsson (b) | Hammarby IF | W TKO 2 | Gävle | 2007-09-30 | Final Falken Cup | |
16 | Tobias Persson | Värnamo BK | 4 - 1 | Gävle | 2007-09-29 | 1/2 Falken Cup | |
15 | Arber Sejdiu | GAK Enighet | 17 - 4 | Sundsvall | 2007-04-21 | SM 2007 | SM-final |
14 | Arber Sejdiu | GAK Enighet | 12 - 3 | Göteborg | 2007-02-04 | JSM-final | |
13 | Aram Bahrmand | Tensta BK | 1 - 2 | Örebro | 2006-12-16 | ||
12 | Arber Sejdiu | GAK Enighet | 3 - 0 | Angered | 2006-11-05 | Final ABC (j) | |
11 | Clarence Goyeram | Skarpnäcks BK | 12 - 25 | Uppsala | 2006-02-04 | 1/2 JSM | |
10 | Nordine Aitihya | FRA-jun | 7 - 20 | St Nazaire, FRA | 2006-01-23 | SWE jun-FRA jun 4-7 | |
9 | Löma Ahmadov | BK Rapid | 0 - 3 | Angered | 2005-11-05 | 1/2 ABC (u) | |
8 | Matti Koota | Kankaanpään Ny, FIN | 2 - 1 | Angered | 2005-11-04 | Final ABC (u) | |
7 | Kim Poulsen | [DEN] | 2 - 8 | Hilleröd, DEN | 2005-10-15 | 1/2 HSK BC (j) | |
6 | Robert Nilsson | Majornas BK | 16 - 24 | Umeå | 2005-02-13 | JSM-final | |
5 | Löma Ahmadov | BK Rapid | 1 - 2 | Uppsala | 2005-01-22 | 1/2 KP-Cup (j) | |
4 | Benjamin Nielsen | BK Midtjyden, DEN | 8 - 5 | Aalborg, DEN | 2005-01-??. | Viking BC | |
3 | Andre Clement | BK Kelly, DEN | 16 - 14 | Aalborg, DEN | 2005-01-?? | Viking BC | |
2 | Tobias Persson | Värnamo BK | 0 - 3 | Ljungby | 2004-12-04 | ||
1 | Stefan Mölholt | BK Pugilist, DEN | 0 - 5 | Frederikshavn, DEN | 2004-02-?? |
Född i Tanzania. 2005 JSM-Silver (48 kg). 2007 JSM-Guld (51 kg). 2009 SM-Silver (54 kg). 2010 NM-Silver (57 kg). Deltagande i tyska Bundesliga: Säsongen 2010/2011 för BSK Seelze (Hannover), 2012/2013 för SV Motor Babelsberg och 2013/2014 för Nordhäuser SV.