Tävlade tidigare som Löma Ahmadov
Vikt: 69, 75 kgMotståndare | Klubb/nation | Resultat | Ort, Land | Datum | Tävling | Kommentar | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
125 | Abdulridha Waheed | IRQ | L TKO 2 | Baku, AZE | 2016-06-21 | 1/8 OS-kval | |
124 | Nick Frese | THA | 3 - 0 | Baku, AZE | 2016-06-20 | 1/16 OS-kval | |
123 | Lay Kalenga Mishika | BEL | 0 - 3 | Samsun, TUR | 2016-04-10 | 1/16 OS-kval | |
122 | Martin Larsen | NOR | 3 - 0 | Göteborg | 2016-03-27 | NM 2016 | NM-final |
121 | Ritti Dayson | DEN | 3 - 0 | Göteborg | 2016-03-26 | NM 2016 | 1/2 |
120 | Vitali Bandarenka | Dynamo Minsk, BLR | 1 - 2 | Helsingfors, FIN | 2016-03-11 | 1/4 Gee-Bee | |
119 | Damian Biacho Bolequia | [ESP] | 0 - 3 | Sofia, BUL | 2016-02-24 | 1/8 Strandja | |
118 | Tomasz Jabloński | POL | 1 - 2 | Samokov, BUL | 2015-08-10 | EM 2015 | 1/8 |
117 | Victor Carapcevschii | MLD | 3 - 0 | Samokov, BUL | 2015-08-08 | EM 2015 | 1/16 |
116 | Vladislav Voitaljuk | UKR | 0 - 3 | Baku, AZE | 2015-06-18 | 1/16 EuroGames | |
115 | Arsen Rizun | [UKR] | 0 - 3 | Kaunas, LIT | 2015-05-20 | 1/4 Algirdas Socikas | |
114 | Oliver Flodin | Vaggeryds BK | 3 - 0 | Tidaholm | 2015-05-10 | SM 2015 | SM-final |
113 | Ahmed Rossi | Narva BK | 2 - 1 | Tidaholm | 2015-05-09 | SM 2015 | 1/2 |
112 | Dmitri Tretjak | Kotkan Vo, FIN | 3 - 0 | Belgrad, SRB | 2015-04-26 | Final Belgrad | |
111 | Vladimir Lengal | [CZE] | 3 - 0 | Belgrad, SRB | 2015-04-25 | 1/2 Belgrad | |
110 | Daniel Barton | St Joseph's, WAL | 2 - 1 | Belgrad, SRB | 2015-04-24 | 1/4 Belgrad | |
109 | Dmitri Tretjak | Tammerfors, FIN | 3 - 0 | Stockholm | 2015-04-11 | Stockholm-Tammerfors 4-2 | |
108 | Ilari Kujala | FIN | 2 - 1 | Tammerfors, FIN | 2015-03-29 | NM 2015 | NM-final |
107 | Martin Larsen | NOR | KO 1 | Tammerfors, FIN | 2015-03-28 | NM 2015 | 1/2 |
106 | Reuben Arrowsmith | Kings Heath BC, ENG | 2 - 1 | Tallin, EST | 2015-03-21 | Final Olümpiakinnas | |
105 | Lev Burlaka | [EST] | 3 - 0 | Tallin, EST | 2015-03-20 | 1/2 Olümpiakinnas | |
104 | Dmitri Tretjak | Kotkan Vo, FIN | 1 - 2 | Helsingfors, FIN | 2015-03-13 | 1/4 GeeBee | |
103 | Ahmed Rossi | Narva BK | 1 - 2 | Halmstad | 2015-02-22 | ||
102 | Giuseppe Perugino | ITA | 3 - 0 | Jönköping | 2015-01-31 | Landskamper 2015 | SWE-ITA 6-3 |
101 | Ulugbek Chakberdjev | [UZB] | 0 - 3 | Belojarskij, RUS | 2014-12-04 | 1/8 Petroleum Cup | |
100 | Vladislav Voitaljuk | [UKR] | 1 - 2 | Vrnjacka Banja, SER | 2014-11-29 | 1/2 Gyllene Handsken | |
99 | Iljas Akmataljev | [KGZ] | 0 - 3 | Groznyj, RUS | 2014-10-15 | ||
98 | Raffaele Munno | ITA | 1 - 2 | Neapel, ITA | 2014-09-13 | Landskamper 2014 | SWE-ITA 3-5 |
97 | Giuseppe Perugino | ITA | L | Marina di Grosseto, ITA | 2014-09-11 | Landskamper 2014 | SWE-ITA 5-5 |
96 | Egidijus Vaitkevicius | [LTU] | W | Klaipeda, LTU | 2014-06-07 | Final Amber Gloves | |
95 | Salvatore Cavallaro | ITA | 0 - 3 | Vaggeryd | 2014-05-24 | Landskamper 2014 | SWE-ITA 4-5 |
94 | Josef Attanjaoui | Rein 03, GER | 0 - 3 | Kaunas, LIT | 2014-05-14 | 1/4 Algirdis Socikas | |
93 | Loran Batti | Upsala IF | 3 - 0 | Stockholm | 2014-05-02 | ||
92 | Amir Smesem | Hisingens BK | 3 - 0 | Göteborg | 2014-04-13 | SM 2014 | SM-final |
91 | Loran Batti | Upsala IF | W w.o. | Göteborg | 2014-04-12 | SM 2014 | 1/2 |
90 | Öyvind Holden | B-30, NOR | 3 - 0 | Askim, NOR | 2014-03-16 | Final Askim BO | |
89 | Vegard Jakobsen | B-30, NOR | 3 - 0 | Askim, NOR | 2014-03-15 | 1/2 Askim BO | |
88 | Rocco Wadell | Timrå BK | 3 - 0 | Timrå | 2014-03-02 | Final Mattias Minne | |
87 | Amir Smesem | Hisingens BK | 0 - 3 | Växjö | 2014-02-23 | Final Värend BO | |
86 | Farboud Sadegh-Nejad | Tensta BK | 3 - 0 | Växjö | 2014-02-22 | 1/2 Värend BO | |
85 | Benjamin Jones | Royal Navy, ENG | 1 - 2 | Malmö | 2014-02-08 | 1/2 Malmö BO | |
84 | Patrick Wojcicki | GER | 11 - 12 | Baku, AZE | 2011-10-02 | VM 2011 | 1/16 |
83 | Konstantin Snigour | ISR | 19 - 11 | Baku, AZE | 2011-09-29 | VM 2011 | 1/32 |
82 | Vasilii Belous | [MDA] | 5 - 13 | Breceni, MDA | 2011-08-25 | ||
81 | Adriani Vastine | FRA | 14 - 16 | Ankara, TUR | 2011-06-17 | EM 2011 | 1/16 |
80 | Carlos Banteur | [CUB] | 7 - 13 | Havanna, CUB | 2011-06-06 | Final Cordova | |
79 | Endri Saavedra | [VEN] | 24 - 13 | Havanna, CUB | 2011-06-05 | 1/2 Cordova | |
78 | Ussene Djambo | [MOZ] | 26 - 3 | Havanna, CUB | 2011-06-04 | Cordova | |
77 | Slawa Kerber | [GER] | 15 - 19 | Halmstad | 2011-05-08 | Int Round Robin | |
76 | Salah Nazar Taha | Morgongåva BK | 14 - 6 | Halmstad | 2011-05-07 | Int Round Robin | |
75 | Sharif Avdaljan | IFK Linköping | 12 - 6 | Halmstad | 2011-05-06 | Int Round Robin | |
74 | Anthony Ogogo | [ENG] | 4 - 5 | Helsingfors, FIN | 2011-04-08 | GeeBee | |
73 | Aribi Tjakajev | [AUT] | 5 - 2 | Helsingfors, FIN | 2011-04-07 | GeeBee | |
72 | Stephan Alms | DEN | 4 - 10 | Lahtis, FIN | 2011-03-26 | NM 2011 | 1/2 |
71 | Ben Bodila | Hammarby IF | 3 - 0 | Halmstad | 2011-03-05 | Final Halmstad BC | |
70 | Marcin Piejek | PKB Poznan, POL | W TKO 1 | Kungälv | 2011-02-25 | BK Kungälv 30 år | |
69 | Anthony Yigit | Skarpnäcks BK | 11 - 4 | Sundsvall | 2011-02-06 | SM 2011 | SM-final |
68 | Areadom Abraha | Majornas BK | 23 - 2 | Sundsvall | 2011-02-05 | SM 2011 | 1/2 |
67 | José Martinez | Kungshamns BK | W w.o | Sundsvall | 2011-02-04 | SM 2011 | 1/4 |
66 | Iman Aghapoor | Partille SK | 19 - 1 | Sundsvall | 2011-02-03 | SM 2011 | 1/8 |
65 | Areadom Abraha | Majornas BK | 18 - 2 | Uppsala | 2011-01-23 | Final Uppsala BO | |
64 | Anthony Fowler | ENG | 3 - 0 | Haninge | 2011-01-14 | Landskamper 2011 | SWE-ENG 7-5 |
63 | Henri Kekäläinen | FIN | 3 - 0 | Stockholm | 2010-12-11 | Landskamper 2010 | SWE-FIN 6-4 |
62 | Robson Andrade | [BRA] | W w.o. | Mogi das Cruzes, BRA | 2010-11-27 | Int round robin | |
61 | Myke Carvalho | [BRA] | 8 - 11 | Mogi das Cruzes, BRA | 2010-11-26 | Int round robin | |
60 | David Laurenco | [BRA] | W w.o. | Mogi das Cruzes, BRA | 2010-11-25 | Int round robin | |
59 | Brian Castano | [ARG] | 9 - 12 | Mogi das Cruzes, BRA | 2010-11-22 | Int round robin | |
58 | Amir Smesem | Hisingens BK | 4 - 1 | Angered | 2010-11-07 | Final ABC | |
57 | Ibragim Israelov | Botkyrka BK | 2 - 1 | Angered | 2010-11-06 | 1/2 ABC | |
56 | Adriani Vastine | [FRA] | 0 - 6 | Tammerfors, FIN | 2010-10-15 | Tammerfors | |
55 | Marzoug Thameur | [TUN] | 7 - 3 | Tammerfors, FIN | 2010-10-14 | Tammerfors | |
54 | Suro Ismailov | Igelfors IF | 3 - 0 | Gävle | 2010-09-26 | Final Falken Cup | |
53 | Mathias Sköld | Bålsta BK | W TKO 3 | Gävle | 2010-09-25 | 1/2 Falken Cup | |
52 | Alexis Vastine | FRA | 2 - 7 | Moskva, RUS | 2010-06-08 | EM 2010 | 1/4 |
51 | Martin Svoboda | CZE | 10 - 5 | Moskva, RUS | 2010-06-06 | EM 2010 | 1/8 |
50 | Anders Tanneby | Majornas BK | 25 - 5 | Norrköping | 2010-05-02 | SM 2010 | SM-final |
49 | Areadom Abraha | Majornas BK | 23 - 3 | Norrköping | 2010-05-01 | SM 2010 | 1/2 |
48 | Rasmus Ellertsson | Kristianstads BK | W TKO 3 | Norrköping | 2010-04-30 | SM 2010 | 1/4 |
47 | Mihail Kiiski | FIN | 9 - 4 | Oslo, NOR | 2010-03-21 | NM 2010 | NM-final |
46 | Kasper Iversen | DEN | 12 - 6 | Oslo, NOR | 2010-03-20 | NM 2010 | 1/2 |
45 | Balazs Bacskai | Vasas-Süllös BC, HUN | 0 - 6 | Ústi Nad Labem, CZE | 2010-03-11 | Grand Prix | |
44 | Amine Meslini | [TUN] | 9 - 0 | Ústi Nad Labem, CZE | 2010-03-10 | Grand Prix | |
43 | James McDonagh | [IRL] | 3 - 0 | Göteborg | 2010-03-05 | ||
42 | Jason Rogers | Royal Navy, ENG | 3 - 0 | Rinkeby | 2010-02-28 | Final RTBO | |
41 | Meseret Bede | BK Dalen | 3 - 0 | Rinkeby | 2010-02-27 | 1/2 RTBO | |
40 | Callum Smith | ENG | 1 - 2 | Basingstoke, ENG | 2010-02-19 | Landskamper 2010 | SWE-ENG 2-4 |
39 | Fred Evans | WAL | 2 - 1 | Stockholm | 2010-01-28 | Landskamper 2010 | SWE-ENG 5-4 |
38 | Eduard Ambartsumyn | [ARM] | 4 - 7 | Chanty-Mansijsk, RUS | 2009-12-18 | Petroleum Cup | |
37 | Mihail Kiiski | FIN | 1 - 2 | Kankaanpää, FIN | 2009-11-28 | Landskamper 2009 | SWE-FIN 6-4 |
36 | Dmitrij Solomjanko | [RUS] | 2 - 6 | Tammerfors, FIN | 2009-10-17 | Tammerfors | |
35 | Maxim Kiiski | Tampereen TN, FN | 3 - 1 | Tammerfors, FIN | 2009-10-16 | Tammerfors | |
34 | Taras Shelestyuk | UKR | 3 - 10 | Milano, ITA | 2009-09-03 | VM 2009 | 1/32 |
33 | Stephen Danyo | Van´t Hof, NED | 5 - 6 | Dublin, IRL | 2009-08-02 | Round Robin | |
32 | Boturjon Mahmudov | [UZB] | 6 - 5 | Dublin, IRL | 2009-07-31 | Round Robin | |
31 | Kahaber Jvania | [GRG] | 2 - 6 | Kaunas, LTU | 2009-05-15 | 1/2 Algirdas Socikas | |
30 | Torben Keller | DEN | 13 - 28 | Aabybro, DEN | 2009-04-05 | NM 2009 | NM-final |
29 | Kasper Iversen | DEN | 22 - 12 | Aabybro, DEN | 2009-04-04 | NM 2009 | 1/2 |
28 | Eduard Spakov | [LTU] | 2 - 7 | Warszawa, POL | 2009-03-26 | 1/4 Feliks Stamm | |
27 | Evgenij Borisov | [BUL] | 1 - +1 | Plovdiv, BUL | 2009-02-26 | 1/4 Strandja | |
26 | Craig Dixon | ENG | 1 - 2 | Kalmar | 2009-01-24 | Landskamper 2009 | SWE-ENG 6-3 |
25 | Nikolai Kodin | FIN | 1 - 2 | Kristianstad | 2008-12-06 | Landskamper 2008 | SWE-FIN 8-3 |
24 | Nordine Samoudi | [FRA] | 3 - 8 | Tammerfors, FIN | 2008-10-18 | 1/2 Tammer | |
23 | Matthew McAllister | [SCO] | 9 - 7 | Tammerfors, FIN | 2008-10-17 | 1/4 Tammer | |
22 | Yasser Abdo Iriba | Narva BK | 1 - 4 | Stockholm | 2008-10-05 | ||
21 | Henrik Nilsson | BK Falken | 3 - 0 | Stockholm | 2008-09-28 | Final Falken Cup | |
20 | Henrik Gisholt | Oslo BK, NOR | 3 - 0 | Gävle | 2008-09-27 | 1/2 Falken Cup | |
19 | Siavash Saberian | Tensta BK | 3 - 0 | Gävle | 2008-09-26 | 1/4 Falken Cup | |
18 | Omar Mamethsajev | TKM | 4 - 6 | Istanbul, TUR | 2008-06-10 | 1/8 Ahmet Cömert | |
17 | Jan Romanovskis | [LTU] | 8 - 19 | Kaunas, LTU | 2008-05-15 | 1/4 Algirdas Socikas | |
16 | Karlo Tabaghua | Växjö BK | 18 - 22 | Boden | 2008-04-26 | SM 2008 | 1/2 |
15 | Mohammed Semmo | Angered BC | 14 - 7 | Boden | 2008-04-24 | SM 2008 | 1/4 |
14 | Boris Katalinic | CRO | 3 - 12 | Athen, GRE | 2008-04-09 | 1/4 OS-kval | |
13 | Erik Kuzenin | EST | 12 - 3 | Athen, GRE | 2008-04-08 | 1/8 OS-kval | |
12 | Patrick Nielsen | DEN | 3 - 2 | Lund | 2008-03-30 | Final NM (j) | |
11 | Stian Sundseth | NOR | W TKO 3 | Lund | 2008-03-29 | 1/2 NM (j) | |
10 | Marcin Legowski | Hetman Bialystok, POL | 10 - 19 | Warzawa, POL | 2008-03-13 | 1/4 Feliks Stamm | |
9 | Jesper Schinkler | Haninge BK | 3 - 0 | Rinkeby | 2008-03-02 | Final RTBO | |
8 | Jahova/Ossman N'tuve | Angered BC/Göteborg | 1 - 2 | Göteborg | 2008-02-17 | Göteborg-Stockholm 5-4 | |
7 | Mohammed Semmo | Angered BC | 20 - 11 | Stockholm | 2008-02-03 | JSM-final | |
6 | Christopher Nyman | Kristianstads BK | W TKO 2 | Stockholm | 2008-02-02 | 1/2 JSM | |
5 | Roman Pichyhin | BK Hammaren | 29 - 1 | Stockholm | 2008-02-01 | 1/4 JSM | |
4 | Serik Sapijev | [KAZ] | 5 - 24 | Sheffield, ENG | 2008-01-20 | Int turn | |
3 | Kramou Hamza | [ALG] | 13 - 21 | Tammerfors, FIN | 2007-12-14 | Tammerfors | |
2 | Mohammed Semmo | Angered BC/Göteborg | 3 - 2 | Stockholm | 2007-11-11 | Stockholm-Göteborg | |
1 | Magnus Åkerman | BK Fox | 1 - 2 | Angered | 2007-11-03 | ABC (j) |
Född i Tjetjenien.
Tävlade tidigare under namnet Löma Ahmadov.
2008 JSM-Guld.
2008 Guld Nordiska juniormästerskapet.
2009 NM-Silver.