Salam Suberu (Stadig)

Vikt: Lätt mellanvikt, Mellanvikt
Född: 1965-02-19
Död:
Klubb: IK Balder (Stockholm)
SM: -
Landskamper: 1 (0-1)
Nordisk: -
EM: -
VM: -
OS: -
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
44 Andreas Bredler Narva BK 0 - 3 Landskrona 1994-03-27 Landskrona BO
43 Robert Nordman Redbergslids BK 14 - 20 Timrå 1994-03-04 SM 1994 1/4
42 Ronald Ndungwa BK Avanche W TKO 2 Timrå 1994-03-03 SM 1994 1/8
41 Erik Johansson (ösk) Örnsköldsviks SK 0 - 3 Säter 1993-11-07 Final Dala Cup
40 Kat Jibril BK Masen W TKO 3 Gävle 1993-09-26 Final Falken Cup
39 Stefan Ekström Djurgårdens IF W TKO 1 Gävle 1993-09-25 1/2 Falken Cup
38 Andreas Bredler Narva BK L TKO 2 Hallstahammar 1993-02-25 SM 1993 1/8
37 Andrejs Lifanovs [LAT] 11 - 12 Stockholm 1993-01-15 (prel) SBO
36 Ronny Antman BK Falken 1 - 4 Stockholm 1992-02-15 SM 1992 1/2
35 Leif Altonen BK Örnen KO 2 Stockholm 1992-02-14 SM 1992 1/4
34 Peyman Pelyani Angered BC W TKO 2 Stockholm 1992-02-13 SM 1992 1/8
33 Patrik Åkerlund BK Falken 0 - 5 Stockholm 1989-02-27 SM 1989 SM-final
32 Jan Riikonen Malmö BK 5 - 0 Stockholm 1989-02-26 SM 1989 1/2
31 Ronny Antman BK Falken 3 - 2 Stockholm 1989-02-25 SM 1989 1/4
30 Anders Hagby Hisingens BK 5 - 0 Stockholm 1989-02-24 SM 1989 1/8
29 Martin Kitel Narva BK 1 - 4 Göteborg 1988-03-06 SM 1988 1/2
28 Johan Åström Häljarps AIS KO 1 Göteborg 1988-03-05 SM 1988 1/4
27 Kent Olausson Majornas BK W TKO 3 Göteborg 1988-03-04 SM 1988 1/8
26 Hannu Vuorinen HeTa, FIN 0 - 5 Stockholm 1988-01-08 1/4 SBO
25 Urpo Koutonen Nivalan Urheilijat, FIN 1 - 4 Tammerfors, FIN 1987-10-23 1/4 Tammer
24 Lotfi Ayed IF Linnéa L TKO 3 Stockholm 1987-03-02 SM 1987 SM-final
23 Veine Nilsson IFK Umeå W Stockholm 1987-03-01 SM 1987 1/2
22 Creek Lubega BK Pugilist W TKO 2 Stockholm 1987-02-27 SM 1987 1/4
21 Gerald McClellan USA L KO 1 Göteborg 1987-01-27 Landskamper 1987 SWE-USA 5-4
20 Igor Rusjnikov [URS] 0 - 5 Stockholm 1987-01-09 1/8 SBO
19 Anders Nielsen BK Pugilist, NOR 0 - 5 Drammen, NOR 1986-12-05 1/2 Norway BC
18 Tommy Johannesen Bergen AK, NOR 5 - 0 Drammen, NOR 1986-12-04 1/4 Norway BC
17 William Neil [ENG] 2 - 1 Tumba 1986-11-23
16 Peter Mokricki BK 73 0 - 3 Stockholm 1986-03-17
15 Stefan Bengtsson GAK Enighet 0 - 5 Stockholm 1986-02-28 SM 1986 1/8
14 Leif Alhonen Huddinge BK L TKO 3 Nyköping 1984-12-17 JSM-final (5-0)
13 Leif Alhonen Huddinge BK 0 - 5 Raufoss, NOR 1984-10-28 Final Raufoss (j)
12 Leif Alhonen Huddinge BK 0 - 3 Huddinge 1984-10-14
11 Peter Hagby Hisingens BK/Göteborg 2 - 1 Stockholm 1984-02-27 Stockholm-Göteborg 6-3
10 Antonio Magnusson Djurgårdens IF 2 - 1 Stockholm 1983-09-26
9 Tomas Nilsson (l) Karlskrona BK 0 - 3 Ronneby 1983-02-06 Final Sydsvenska
8 Lasse Svensson Västerviks BK 1 - 4 Stockholm 1982-12-05 1/2 JSM
7 Stefan Magnusson (lw) BK Kungälv 5 - 0 Stockholm 1982-12-04 1/4 JSM [TKO 2]
6 Lars Myrberg (Lundgren) BK Vicenten 0 - 5 Eskilstuna 1982-11-07 Final Gyllene Smeden (j)
5 Antonio Magnusson Djurgårdens IF 3 - 0 Stockholm 1982-09-27
4 Rickard Himmerlid Timrå KSC 0 - 3 Eskilstuna 1982-04-03 1/4 SUM
3 Peter Hagby Hisingens BK 2 - 1 Eskilstuna 1982-04-02 1/8 SUM
2 Thomas Karlsson Oskarshamns BK 3 - 0 Ronneby 1982-02-07 Final Sydsvenska (u)
1 Christer Hargsten Djurgårdens IF 3 - 0 Stockholm 1982-01-16
Sammanfattande statistik

Hette från början Salam Stadig.
1984 JSM-Silver.
1987 SM-Silver (LM) 
1989 SM-Silver (M).