Rickard Himmerlid

Vikt: 57 - 75 kg
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
66 Lotfi Ayed BK Rapid 0 - 5 Timrå 1990-02-24 SM 1990 1/2
65 Sören Karlsson Öbacka BK 5 - 0 Härnösand 1990-02-23 SM 1990 1/4
64 Jerry Nordh Angered BC 5 - 0 Sundsvall 1990-02-22 SM 1990 1/8
63 Larry Sedney [NED] L KO 2 Tönsberg, NOR 1990-01-18 1/4 Tönsberg
62 Ger Lawlor [IRL] 5 - 0 Timrå 1989-11-10
61 Leif Altonen BK Örnen 1 - 2 Huddinge 1989-10-29
60 Rodney Blizzard BK Rapp 0 - 3 Örnsköldsvik 1988-12-03
59 Stephen Dawson Mt. Tallant BC, IRL 3 - 0 Dublin, IRL 1988-11-05
58 Hannu Haapasalmi Seinäjoen KJ, FIN 4 - 1 Timrå 1988-04-22
57 Leif Altonen Puma IF 2 - 3 Göteborg 1988-03-06 SM 1988 1/2
56 Anders Öfsti Ulf-an, NOR 1 - 4 Drammen, NOR 1987-12-03 1/4 Norway BC
55 Dragan Mugosa [YUG] 2 - 1 Haninge 1987-11-16 SWE sel-Montenegro 9-1
54 Nikifor Penev BC Svetkavitsa, BUL 0 - 5 Sundsvall 1987-11-02*
53 Veine Nilsson IFK Umeå 1 - 2 Umeå 1987-10-??
52 Trond Berntsen IF Åmot, NOR 3 - 2 Timrå 1987-04-24
51 Peter Mokricki BK 73 0 - 5 Stockholm 1987-03-01 SM 1987 1/2
50 Peter Mokricki BK 73 0 - 3 Hallstahammar 1987-02-15
49 Jouko Martikainen Haparanda BK 5 - 0 Skellefteå 1987-02-01 Final Norrländska
48 Nikifor Penev BC Svetkavitsa, BUL 3 - 2 Sundsvall 1986-11-21*
47 Jyrki Ekman Nordfinland 1 - 4 Kiruna 1986-11-08 Nordsverige-Nordfinland 4-5
46 Mikael Gustavsson (m) Säters BK 5 - 0 Timrå 1986-10-24
45 Trond Berntsen IF Åmot, NOR 0 - 3 Rovaniemi, FIN 1986-09-0? 1/2 Ruska
44 Stefan Bengtsson GAK Enighet 1 - 4 Stockholm 1986-03-01 SM 1986 1/4
43 Stefan Fernström BK Örnen 0 - 5 Hudiksvall 1986-02-09
42 Ronny Antman BK Falken 0 - 5 Östersund 1986-01-26 Final Norrländska
41 Jouko Martikainen Haparanda BK 5 - 0 Östersund 1986-01-25 1/2 Norrländska
40 Anders Nielsen BK Pugilist, DEN 0 - 5 Tönsberg, NOR 1985-12-06 1/4 Norway BC
39 Anders Öfsti Ulf-an, NOR 4 - 1 Åmodt, NOR 1985-11-15
38 Leif Lindman Sundsvalls BK 2 - 3 Sundsvall 1985-11-08
37 Anders Öfsti Ulf-an, NOR 5 - 0 Sundsvall 1985-04-12
36 Reijo Talvitie Djurgårdens IF 1 - 4 Oxelösund 1984-12-16 1/2 JSM
35 Robert Svanberg Majornas BK 5 - 0 Oxelösund 1984-12-15 1/4 JSM
34 Mikael Nyman BK Kungälv 5 - 0 Nyköping 1984-12-14 1/8 JSM
33 Matti Kaunismäki [FIN] 3 - 0 Timrå 1984-10-28
32 Cenneth Pettersson BK Fighter 0 - 3 Lilla Edet 1984-10-06 1/2 Fighter Cup (j)
31 Stefan Driscu [ROM] 0 - 5 Bydgoszcz, POL 1984-03-04* Pomorska
30 Sverre Sundseth NOR-jun 0 - 3 Tidaholm 1984-02-12 (j) SWE-NOR 7-4
29 Leif Alhonen Huddinge BK 0 - 3 Stockholm 1984-02-06
28 Marko Salminen FIN-jun L TKO 3 Vilppula, FIN 1984-01-15 (j) SWE-FIN 1-10
27 Leif Alhonen Huddinge BK 5 - 0 Timrå 1983-12-04 JSM-final
26 Kjell Andersson (lm) Narva BK 2 - 1 Uppsala 1983-11-14
25 Kenneth Marklund Guldstadens BK 3 - 0 Sundsvall 1983-10-30
24 Peter Mokricki BK 73 2 - 3 Eskilstuna 1983-10-17 Final Gyllene Smeden (j)
23 Peter Mokricki BK 73 2 - 1 Gävle 1983-09-04
22 Peter Bodin BK Älgen 1 - 2 Sundsvall 1983-03-20
21 Peter Bodin BK Älgen 1 - 2 Östersund 1983-02-07
20 Börje Eriksson (lm) BK Rapid 3 - 0 Timrå 1983-01-23
19 Ole Stav Ulf-an, NOR 1 - 4 Trondheim, NOR 1982-12-12
18 Lars Myrberg (Lundgren) Narva BK L TKO 2 Stockholm 1982-12-04 1/4 JSM
17 Peter Mokricki BK 73 3 - 0 Säter 1982-11-21
16 Reidar Hagberg Fagen 26, NOR L KO 3 Raufoss, NOR 1982-10-16 Raufoss (j)
15 John Hagen Vika IF, NOR 5 - 0 Raufoss, NOR 1982-10-15* Raufoss (j)
14 Peter Boström BK Drakon 3 - 0 Timrå 1982-10-03
13 Antonio Magnusson Djurgårdens IF 1 - 2 Eskilstuna 1982-04-05 SUM-final
12 Jörgen Axelsson Guldstadens BK 3 - 0 Eskilstuna 1982-04-04 1/2 SUM
11 Salam Suberu (Stadig) IK Balder 3 - 0 Eskilstuna 1982-04-03 1/4 SUM
10 Mikael Asplund KK All Round 3 - 0 Eskilstuna 1982-04-02 1/8 SUM
9 Reijo Talvitie Djurgårdens IF 3 - 0 Timrå 1981-10-25
8 Jonas Fredriksson IF Linnéa 0 - 3 Skellefteå 1981-04-10 1/4 SUM
7 Peter Möller Djurgårdens IF 3 - 0 Botkyrka 1981-02-21
6 Knud Kristensen Ulf-an, NOR 3 - 2 Trondheim, NOR 1980-12-14
5 Per Arne Skau Fagen 26, NOR 3 - 0 Raufoss, NOR 1980-10-19 Final Raufoss
4 Joachim Pfeil Majornas BK 3 - 0 Raufoss, NOR 1980-10-18 1/2 Raufoss
3 Ulf Bachke Moss BK, NOR 3 - 0 Raufoss, NOR 1980-10-17 1/4 Raufoss
2 Sven Dahlin Timrå KC 1 - 2 Brunflo 1980-10-11. Final Norrland (j)
1 Lars Ruona Sundsvalls BK 3 - 0 Brunflo 1980-10-11 1/2 Norrland (j)
Sammanfattande statistik

Timrå KampsportClub. Timrå BK.
1982 SUM-Silver. 
1983 Svensk juniormästare.