Caj Pamp

Vikt: Flugvikt - Lättvikt
Mästerskap: -
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
46 Orwar Olausson Flottans IF (K-a) 0 - 3 Halmstad 1946-02-10 1/4 Sydsvenska
45 Ahti Lehtinen Helsingin Voimailijat, FIN 0 - 3 Malmö 1946-02-04
44 Tore Berglund BK Trim 0 - 3 Norrköping 1945-11-25
43 Tore Håkansson IFK Linköping 0 - 3 Helsingborg 1945-11-02
42 Conny Blom Haga AK/Landsorten B W Stockholm 1945-10-12 Stockholm B-Landsorten B 3-5
41 Bertil Lundin Skuru IK 0 - 3 Stockholm 1945-09-21
40 Bernhard Engström BK Örnen 0 - 3 Stockholm 1945-03-05 SM 1945 1/2
39 Gösta Lindqvist Telegrafverkets IF 3 - 0 Stockholm 1945-03-03 SM 1945 1/4
38 Lennart Jeppsson Hälsingborgs BS 3 - 0 Malmö 1945-02-12 Final Sydsvenska
37 Walter Andersson Landskrona BK W w.o Malmö 1945-02-11 1/2 Sydsvenska
36 Lennart Röijer GAK Enighet W TKO 3 Malmö 1945-02-11 1/4 Sydsvenska
35 Erik Dahlberg IF Linnéa 0 - 3 Helsingborg 1945-01-26
34 Axel Jensen Halmstads BS 3 - 0 Trelleborg 1945-01-21
33 Kurt Åström Landskrona BK 2 - 1 Landskrona 1944-11-20
32 Bengt Almkvist Landala AK/Göteborg W 3 Helsingborg 1944-03-12 Helsingborg-Göteborg 5-3
31 Allan Jeppsson Hälsingborgs BS 2 - 1 Trelleborg 1944-02-13. Final Sydsvenska
30 Kurt Åström Landskrona BK 3 - 0 Trelleborg 1944-02-12 1/2 Sydsvenska
29 Sten Ahnelöv Landskrona BK 1 - 2 Helsingborg 1944-02-04
28 Birger Svensson Oskarshamns BK /Småland 0 - 3 Nässjö 1944-01-23 Småland-Skåne 3-5
27 Helge Ramstedt Redbergslids BK 2 - 1 Varberg 1943-12-12
26 Rune Johansson (hbs) Halmstads BS 2 - 1 Helsingborg 1943-10-29
25 Rune Johansson (hbs) Halmstads BS 0 - 3 Varberg 1943-03-28
24 Birger Svensson Oskarshamns BK/Småland 0 - 3 Helsingborg 1943-01-24 Skåne-Småland 5-3
23 Roland Johansson (l) Halmstads BS KO 2 Halmstad 1943-01-06
22 Lennart Boqvist BK Sparta 0 - 3 Malmö 1942-11-09
21 Kurt Kreüger IFL/Kustartilleriet 0 - 3 Stockholm 1942-03-27 Final Militärmästerskapen
20 Rune Johansson (hbs) Halmstads BS 0 - 3 Helsingborg 1942-01-30
19 Yngve Rehnlund BK Stål 3 - 0 Stockholm 1942-01-03. JSM-final
18 Tage Lindgren BK Örnen W TKO 3 Stockholm 1942-01-03 1/2 JSM
17 Bernhard Engström BK Örnen 3 - 0 Stockholm 1942-01-02 1/4 JSM
16 Sixten Lindqvist Djurgårdens IF W TKO 1 Stockholm 1941-12-30 1/8 JSM
15 Nils Karlsson (l) KK All Round 3 - 0 Stockholm 1941-12-29 1/16 JSM
14 Runo Kreüger IF Linnéa 3 - 0 Stockholm 1941-12-27 1/32 JSM
13 Gunnar Karlsson Kalmar BK/Småland Draw Landskrona 1941-01-12 Skåne-Småland 4,5-3,5
12 Yngve Rehnlund BK Stål L KO 2 Stockholm 1940-12-30 1/8 JSM
11 Lars Erik Karlström BK 30 2 - 1 Stockholm 1940-12-28 1/16 JSM
10 Rune Johansson (hbs) Halmstads BS 1 - 2 Halmstad 1940-12-08
9 Victor Cervin Hermod, DEN L 3 Köpenhamn, DEN 1939-12-26
8 Valdemar Wolf BK Örnen 0 - 3 Stockholm 1939-11-25 1/8 JSM
7 Tage Lindgren BK Örnen 3 - 0 Stockholm 1939-11-24 1/16 JSM
6 Gunnar Karlsson Kalmar BK 3 - 0 Helsingborg 1939-10-13
5 Elvir Göransson GAK Enighet 1 - 2 Malmö 1939-02-19 1/4 Sydsvenska
4 Erik Persson IF Linnéa 0 - 3 Stockholm 1938-12-29 1/16 JSM
3 Sixten Landgren Hälsingborgs BS L TKO 3 Helsingborg 1938-02-20 1/2 Sydsvenska
2 Olle Nilsson (fj) Landskrona BK 0 - 3 Landskrona 1937-10-08
1 C Boos IK Sport, DEN 1 - 2 Helsingör, DEN 1937-07-03
Sammanfattande statistik

Kailand Pamp. 
(1920-2000). 
BK Björnen (Hälsingborg). IF Linnéa (Stockholm). 
1941 Svensk juniormästare. 
1942 Silver Militära mästerskapen. 
1944-1945 Sydsvensk mästare. 


Äldre bror till Jan Pamp.