Sixten Svanström

Vikt: Flugvikt, Bantamvikt, Fjädervikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
35 Allan Carlsson IFK Nyköping 0 - 3 Nyköping 1935-10-27
34 Helge Eriksson Solna BK W Stockholm 1934-11-01 Djurgårdens IF-Solna BK 5-3
33 Erik Ågren Narva BK Draw Stockholm 1934-10-05 Narva BK-Djurgårdens IF 6-2
32 Evert Lindblom Huvudsta IS L 3 Stockholm 1933-11-17 Huvudsta IS-Djurgårdens IF 8-2
31 Kurt Hedlund (b) IK Balder L TKO 3 Stockholm 1933-10-08 IK Balder-Djurgårdens IF 15-5
30 Arne Jansson IF Linnéa 1 - 2 Stockholm 1933-02-26 SM 1933 1/8
29 Knut Palm Huvudsta IS W 3 Sundbyberg 1933-02-10 Djurgårdens IF-Huvudsta IS 2-6
28 Arne Magnusson Sandvikens AIK W TKO 2 Sandviken 1933-02-05 Sandviken AIK-Djurgårdens IF 3-5
27 Gösta Löfgren BK Örnen L 3 Stockholm 1933-01-15
26 B Wulff BK Örnen W TKO 3 Stockholm 1933-01-14
25 Henry Norell IK Balder L 3 Stockholm 1932-10-21
24 Gustav Lindkvist BK Örnen W 3 Södra Folkparken 1932-07-21 Utomhus
23 Büchler [GER] L 3 Regensburg, GER 1932-05-08
22 Büchler [GER] L 3 München, GER 1932-05-06
21 Arne Eliasson IK Ymer W TKO 1 Stockholm 1932-01-31
20 Sixten Svensson BK Tigern W 3 Stockholm 1932-01-30
19 Kurt Kreüger IF Linnéa W 3 Stockholm 1932-01-06 IF Linnéa-Djurgårdens IF 5-3
18 Evert Johansson (b) Redbergslids BK/Göteborg L 3 Göteborg 1931-12-13 Göteborg-Stockholm 4-4
17 Evert Lindblom Huvudsta IS W 3 Stockholm 1931-12-04
16 Charles Fredriksson IF Linnéa W 3 Stockholm 1931-12-03
15 Lars Mellström BK Örnen L 3 Stockholm 1931-11-13 BK Örnen-Djurgårdens IF 5-3
14 Gösta Alm BK örnen L 3 Stockholm 1931-03-01 SM 1931 1/4
13 Percy Almström IF Linnéa 2 - 1 Stockholm 1931-02-27 SM 1931 1/8
12 Kjell Hansen Oslo, NOR W 3 Oslo, NOR 1931-01-24 (j) Oslo-Stockholm 2-6
11 Åke Lundkvist Kiruna SK L 3 Stockholm 1931-01-02 1/2 JSM
10 Folke Ekstrand Uppsala AIK W TKO 2 Stockholm 1930-12-30 1/4 JSM
9 J Pettersson (bkö) BK Örnen W TKO 2 Stockholm 1930-12-29 1/8 JSM
8 G Andersson (ifl) IF Linnéa W TKO 1 Stockholm 1930-12-27 1/16 JSM
7 Björn Rahm Djurgårdens IF W TKO 3 Stockholm 1930-12-01
6 Salomon Wulff IF Linnéa W TKO 3 Stockholm 1930-11-30
5 Henning Jensen (b) IK 99, DEN L 3 Stockholm 1930-11-09
4 Kurt Kreüger Djurgårdens IF W 3 Stockholm 1930-11-08
3 Sven Lidström Djurgårdens IF W 3 Stockholm 1930-10-17 Klubbtävling
2 Kjell Ståhlberg IF Linnéa W 3 Stockholm 1930-09-14 Utomhus i regn
1 Kurt Kreüger Djurgårdens IF L 3 Stockholm 1929-12-01
Sammanfattande statistik

Stockholms AIF. Djurgårdens IF (Stockholm). Sportklubben Pugilist (Huvudsta).