Motståndare | Klubb/nation | Resultat | Ort, Land | Datum | Tävling | Kommentar | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
43 | Bengt Eriksson (nbs) | Nyköpings BS | 0 - 3 | Nyköping | 1953-03-13 | ||
42 | Samuel Freiman | Solna BK | 0 - 3 | Stockholm | 1953-03-01 | SM 1953 | 1/2 |
41 | Arne Johansson (t) | IF Linnéa | KO 2 | Stockholm | 1953-02-28 | SM 1953 | 1/4 |
40 | Leo Kroon | Bjuv BS | 3 - 0 | Malmö | 1953-02-09 | Final Sydsvenska | |
39 | Kjell Andersson | GAK Enighet | W TKO 2 | Malmö | 1953-02-08 | 1/2 Sydsvenska | |
38 | Ilkka Koski | FIN | L KO 1 | Göteborg | 1953-01-06 | Landskamper 1953 | SWE-FIN 4-6 |
37 | Carl Emil Jensen | DEN | 2 - 1 | Köpenhamn, DEN | 1952-11-27 | Landskamper 1952 | SWE-DEN 4-6 |
36 | Einar Dragsten | BK Masen | 3 - 0 | Landskrona | 1952-10-27 | ||
35 | Thörner Åhsman | Landala AK /Göteborg | W TKO 2 | Malmö | 1952-10-24 | Skåne-Göteborg 9-1 | |
34 | Ingemar Johansson | Redbergslids BK | L KO 1 | Stockholm | 1952-03-03 | SM 1952 | SM-final |
33 | Folke Strandberg | Lira BK | 3 - 0 | Stockholm | 1952-03-01 | SM 1952 | 1/2 |
32 | Jonny Friberg | Landskrona BK | 3 - 0 | Bjuv | 1952-02-11 | Final Sydsvenska | |
31 | Peter Toch | Royal Army, UK | 3 - 0 | Aldershot, ENG | 1951-12-11 | Royal Army-Sweden sel 8-2 | |
30 | Tommy Skovgaard | DEN | 0 - 3 | Köpenhamn, DEN | 1951-11-29 | Landskamper 1951 | SWE-DEN 3-7 |
29 | Bjarne Olsen | NOR | L KO 2 | Halmstad | 1950-12-03 | SWE sel-NOR 3-5 | |
28 | Bror Sandgren | Hisingens BK | 3 - 0 | Malmö | 1950-11-03 | ||
27 | Arne Holm | Malmö BK | 3 - 0 | Kinna | 1950-03-19 | ||
26 | Bengt Modigh | Djurgårdens IF | 1 - 2 | Stockholm | 1950-02-25 | SM 1950 | 1/4 |
25 | Arne Holm | Malmö BK | 3 - 0 | Malmö | 1950-02-13 | Final Sydsvenska | |
24 | Leo Kroon | Bjuvs BS | 3 - 0 | Bjuv | 1950-01-30 | ||
23 | Stanislaw Jaskóla | [POL] | 3 - 0 | Norrköping | 1950-01-29 | ||
22 | Ingemar Johansson | Redbergslids BK | L 3 | Helsingborg | 1949-11-27 | ||
21 | Arne Holm | Malmö BK | 2 - 1 | Svedala | 1949-03-12 | ||
20 | Bror Andersson | Halmstads AIS | 0 - 3 | Göteborg | 1949-02-26 | SM 1949 | 1/4 |
19 | Bror Andersson | Halmstads AIS | 1 - 2 | Lund | 1949-02-14 | Final Sydsvenska | |
18 | Arne Holm | Malmö BK | 3 - 0 | Lund | 1949-02-13 | 1/2 Sydsvenska | |
17 | Bror Sandgren | Hisingens BK | W TKO 2 | Trelleborg | 1949-01-30 | ||
16 | Bert Bergqvist | Nyköpings BS | 2 - 1 | Trelleborg | 1948-12-12 | ||
15 | Bertil Bäckström | Vimmerby BK /Småland | 0 - 3 | Helsingborg | 1948-12-05 | Skåne-Småland 4-4 | |
14 | Bror Sandgren | Hisingens BK | W TKO 2 | Trelleborg | 1948-11-30 | ||
13 | Ingemar Johansson | Redbergslids BK | L 3 | Göteborg | 1948-11-12 | ||
12 | Rune Persson | Redbergslids BK | 3 - 0 | Trelleborg | 1948-11-06 | ||
11 | Knut Hansen | NOR-jun | 2 - 1 | Oslo, NOR | 1948-05-27 | (j) SWE-NOR 5-3. Delad landskamp seniorer juniorer över två dagar. | |
10 | Wiggo Nielsen | Söborg IF, DEN | 3 - 0 | Trelleborg | 1948-03-29 | ||
9 | Kurt Larsson (lt) | Svalövs BS | W TKO 2 | Lund | 1948-03-04 | ||
8 | Carl Nilsson | Svedala BK | 0 - 3 | Helsingborg | 1948-02-09 | Final Sydsvenska | |
7 | Lennart Berggren | Laholms BS | W Dsq 3 | Helsingborg | 1948-02-08 | 1/2 Sydsvenska | |
6 | Gunnar Hammar | Narva BK | W TKO 2 | Trelleorg | 1948-01-18 | ||
5 | Uno Udén | Majornas BK | 2 - 1 | Stockholm | 1948-01-02. | JSM-final | |
4 | Rolf Erlandsson | Bromma BK | 3 - 0 | Stockholm | 1948-01-02 | 1/2 JSM | |
3 | Claes Jönsson | BK Örnen | W TKO 1 | Stockholm | 1947-12-30 | 1/4 JSM | |
2 | Edvin Liik | Malmö BK | L KO 1 | Malmö | 1947-10-09 | ||
1 | Carl Nilsson | Svedala BK | 0 - 3 | Landskrona | 1947-02-10 | Final Sydsvenska |
1947 Svensk juniormästare (T).
1947-1948-1949 Silver Sydsvenska mästerskapet.
1952 SM-Silver (T).
1950, 1952-1953 Sydsvensk mästare.