Benny Wadell

Vikt: Bantamvikt - Weltervikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
75 Patrick Keogh [IRL] 0 - 3 Dublin, IRL 1988-11-05
74 Peter Näsman Örnsköldsviks SK 4 - 1 Timrå 1988-10-23
73 Lasse Svensson Djurgårdens IF 0 - 5 Göteborg 1988-03-04 SM 1988 1/8
72 Peter Brask BK Winter L TKO Öbacka 1988-02-06 1/2 Norrländska
71 Wael Haddad Järfälla BC L TKO 1 Skellefteå 1987-11-29
70 Peter Brask BK Winter 0 - 3 Boden 1987-11-20
69 Peter Totev Cherno Morets, BUL 2 - 3 Sundsvall 1987-11-03
68 Peter Näsman Örnsköldsviks SK 5 - 0 Timrå 1987-10-16
67 Mosa Salif BK Falken 0 - 5 Timrå 1987-04-24
66 Lars Myrberg (Lundgren) Djurgårdens IF L KO 2 Stockholm 1987-02-27 SM 1987 1/8
65 Peter Brask BK Winter 0 - 3 Malmberget 1987-02-07
64 Mosa Salif BK Falken 5 - 0 Skellefteå 1987-02-01 Final Norrländska
63 Lasse Svensson Djurgårdens IF 0 - 3 Stockholm 1986-11-24
62 Georgi Simeonev [BUL] 4 - 1 Sundsvall 1986-11-21*
61 Veli Niemelä Nordfinland L TKO Kiruna 1986-11-08 Nordsverige-Nordfinland 4-5
60 Lasse Svensson Djurgårdens IF 3 - 2 Timrå 1986-10-24
59 Bård Trones SK Bergen Sparta, NOR 0 - 3 Rovaniemi, FIN 1986-09-0? 1/2 Ruska
58 Conny Olausson Arvika BS L TKO 3 Stockholm 1986-02-28 SM 1986 1/8
57 Conny Wäppling BK Stora Stöten 5 - 0 Hudiksvall 1986-02-09
56 Roger Blomkvist I 19 IF 0 - 5 Östersund 1986-01-25 1/2 Norrländska
55 Conny Olausson Arvika BS L TKO 2 Karlstad 1986-01-20
54 Reino van der Hoek [NED] 0 - 5 Tönsberg, NOR 1985-12-07 1/2 Norway BC
53 Per Egil Adolfsen IF Pors, NOR 3 - 0 Tönsberg, NOR 1985-12-06 1/4 Norway BC
52 Björn Tore Vollan Åmot IF, NOR 0 - 5 Åmot, NOR 1985-11-15
51 Jörgen Dahlqvist Guldstadens BK W TKO 2 Sundsvall 1985-11-08
50 Mosa Salif BK Falken 3 - 0 Timrå 1985-11-03
49 Steen Jörgensen SIK Fight, DEN L TKO 3 Rovaniemi, FIN 1985-09-22 Ruska
48 Anders Andersson Sundsvalls BK 0 - 3 Örnsköldsvik 1984-11-11
47 Jari Arola OTN, FIN 1 - 2 Timrå 1984-10-28
46 Mikael Mattsson Majornas BK 1 - 2 Lilla Edet 1984-10-06 1/2 Fighter Cup
45 Peter Bäck VTN, FIN 0 - 3 Vasa, FIN 1984-04-18
44 Arto Juntto Haparanda BK 2 - 1 Skellefteå 1984-03-17
43 Petri Touma Haparanda BK 0 - 5 Timrå 1983-12-02 1/4 JSM
42 Jesper Handberg BK 72 W TKO 3 Timrå 1983-12-01 1/8 JSM
41 Roger Blomkvist Botkyrka BK 0 - 3 Uppsala 1983-11-14
40 Jan Rune Gaustad Ulf-an, NOR W TKO 2 Trondheim, NOR 1983-11-06
39 Arto Juntto Haparanda BK 3 - 0 Sundsvall 1983-10-30
38 Lars Westerberg Narva BK 1 - 4 Eskilstuna 1983-10-16 1/2 Gyllene Smeden (j)
37 Martin Kitel Häljarps AIS 0 - 3 Timrå 1983-01-23
36 Jan Rune Olsen Ulf-an, NOR W TKO 2 Trondheim, NOR 1982-12-12
35 Frank Uller BK Dacke 1 - 4 Stockholm 1982-12-04 1/4 JSM
34 Antonio Magnusson Djurgårdens IF 3 - 2 Stockholm 1982-12-03 1/8 JSM
33 Peter Bodin BK Älgen 2 - 1 Sundsvall 1982-11-07
32 Peter Bodin BK Älgen 1 - 2 Timrå 1982-10-03 Final Norrländska (j)
31 Jörgen Axelsson Skellefteå BK 3 - 0 Timrå 1982-10-02 1/2 Norrländska (j)
30 Thomas Karlberg BK Falken 5 - 0 Gävle 1982-09-07
29 Peter Bodin BK Älgen 1 - 2 Östersund 1982-01-24
28 Arto Lamberg Skellefteå BK 0 - 3 Boden 1981-11-21 Final Norrländska (j)
27 Petri Touma Haparanda BK 3 - 0 Boden 1981-11-20 1/2 Norrländska (j)
26 Kenneth Marklund Guldstadens BK 0 - 3 Timrå 1981-10-25
25 Nils Åkesson BK Värend 0 - 3 Skellefteå 1981-04-10 1/8 SUM
24 Jonny Ludvigsen B-30, NOR 0 - 3 Sundsvall 1981-03-22 Medelpad Cup
23 Frank Uller BK Dacke 1 - 2 Borlänge 1981-03-09
22 Peter Kärrlander IF Linnéa 0 - 3 Botkyrka 1981-02-21 1/2 Botkyrka BC
21 Lars Myrberg (Lundgren) BK Vicenten 3 - 0 Sundsvall 1981-01-23
20 Per Jacobsson Sundsvalls BK 0 - 5 Göteborg 1980-11-28 1/4 Göteborg Open (j)
19 Roar Fornes B-30, NOR 3 - 0 Östersund 1980-11-02
18 Peter Kärrlander IF Linnéa 1 - 2 Timrå 1980-10-26
17 Jan E Bakkli B-30, NOR L TKO 2 Raufoss, NOR 1980-10-19 Final Raufoss
16 Per Jacobsson Sundsvalls BK 0 - 3 Brunflo 1980-10-11 1/2 Norrländska (j)
15 Per Jacobsson Sundsvalls BK 0 - 3 Botkyrka 1980-04-27 Final Botkyrka Cup
14 Taye Ibrahim IF Linnéa 2 - 1 Botkyrka 1980-04-26 1/2 Botkyrka Cup
13 Peter Lindeberg IFK Linköping 2 - 3 Stockholm 1980-04-13 1/4 SUM
12 Nicklas Bonander BK Jaguaren 5 - 0 Stockholm 1980-04-12 1/8 SUM
11 Björn Karsten Sivertsen B-30, NOR 1 - 2 Sundsvall 1980-03-29 1/4 Medelpadcup
10 Anders Hedlund BK Masen 0 - 3 Avesta 1980-02-11
9 Keijo Erkheikki Lira BK 1 - 2 Sundsvall 1980-01-18
8 Ragnar Woldseth Ulf-an, NOR 0 - 5 Trondheim, NOR 1979-12-16
7 Stig Frode Karlsen Trym IL, NOR 2 - 1 Östersund 1979-12-09
6 Jan-Erik Olovsson Brunflo BK 0 - 5 Göteborg 1979-11-25 [TKO 2]
5 Barry Karlsson BK Pugilist W TKO 3 Skärholmen 1979-11-17
4 Allan H Louis Ulf-an, NOR 1 - 2 Östersund 1979-11-11
3 Ismo Takamäki Oulun Tarmo, FIN L TKO 2 Uleåborg, FIN 1979-11-04
2 Kjetil Jensen B-30, NOR 0 - 3 Raufoss, NOR 1979-10-13
1 Lars Ruona Sundsvalls BK 2 - 1 Umeå 1979-10-06
Sammanfattande statistik

Timrå KampsportClub. Timrå BK.
Vadell i folkbokföringen.