Alper Güngör

Vikt: Lätt weltervikt, Weltervikt, Lätt mellanvikt
Född: 1957-02-10
Död:
Klubb: BK Kelly (Örebro). IF Linnéa (Stockholm). BK Stora Stöten (Falun). BK Avance (Karlskoga).
SM: -
Landskamper: -
Nordisk: -
EM: -
VM: -
OS: -
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
41 Luan Morina Norrköpings BK 0 - 3 Norrköping 1991-04-21
40 Peter Brask BK Masen 0 - 3 Borlänge 1989-03-27
39 Mosa Salif BK Falken L KO 1 Stockholm 1989-02-25 SM 1989 1/4
38 Erik Bredler Narva BK 0 - 3 Lilla Edet 1988-10-01 1/2 Fighter Cup
37 Martin Kitel Häljarps AIS 0 - 5 Stockholm 1986-02-28 SM 1986 1/8
36 Steve Strömblad Hisingens BK 0 - 5 Malmö 1985-03-08 SM 1985 1/4
35 Conny Olausson BK Kalule 0 - 3 Alingsås 1983-04-15
34 Shadrach Odhiambo Redbergslids BK L TKO 1 Borås 1982-02-28 SM 1982 SM-final
33 Rolf Högström BK Falken 5 - 0 Alingsås 1982-02-25 SM 1982 1/2
32 Frank Uller BK Dacke 3 - 0 Katrineholm 1982-02-11
31 Jimmy N'tuve Västra Frölunda BK 3 - 0 Örebro 1981-11-20
30 Lars Hoffsten BK Falken L KO 2 Göteborg 1981-02-07 1/2 Göteborg BC
29 Lars Janedal Säffle BK 2 - 1 Karlskoga 1980-11-23
28 Lars Hoffsten BK Falken 1 - 2 Örebro 1980-11-16
27 Andreas Hulander KK All Round 1 - 2 Stockholm 1980-10-13
26 Gilbert Hallie VBSK Albert Cuyp, NED 0 - 3 Stockholm 1979-12-03
25 Rolf Jansson Eskilstuna BK 2 - 3 Eskilstuna 1978-11-26
24 Lars Hoffsten BK Falken 1 - 2 Örebro 1978-11-24
23 Risto Kokko Upsala IF 0 - 3 Uppsala 1978-10-23
22 Ladislav Polacek Loko Decin, TCH 0 - 3 Stockholm 1978-10-17
21 Tord Erlandsson Olofströms BC L TKO 1 Olofström 1978-03-12
20 Shadrach Odhiambo Majornas BK L TKO 2 Nässjö 1978-03-04 SM 1978 1/4
19 Kari Pakkala BK Örnen 0 - 5 Stockholm 1977-12-11 1/2 JSM
18 Staffan Karlsson BK Handsken 5 - 0 Stockholm 1977-12-10 1/4 JSM
17 Sven Lundstedt BK Älgen 3 - 0 Borlänge 1977-12-06
16 Jouni Åkerman Eskilstuna BK 1 - 2 Örebro 1977-12-01
15 Esa Maula Jyväskylä, FIN 2 - 1 Jyväskylä, FIN 1977-10-23 Jyväskylä-Eskilstuna 7-3
14 Christer Nilsson Skoftebyns AIS 0 - 5 Trollhättan 1977-10-03
13 Marco Rogac Huddinge BK 3 - 0 Huddinge 1977-04-17
12 Kari Pakkala BK Örnen 0 - 5 Stockholm 1977-03-08. SUM-final
11 Jouni Åkerman Eskilstuna BK 4 - 1 Stockholm 1977-03-08 1/2 SUM
10 Vesa Koskela Olofströms BC 5 - 0 Stockholm 1977-03-07 1/4 SUM
9 Freddy Lund Skoftebyns AIS 1 - 2 Trollhättan 1977-02-28
8 Jan Kratz BK Dacke 3 - 0 Lidköping 1977-02-20
7 Freddy Lund Skoftebyns AIS 0 - 3 Degerfors 1977-02-13
6 Bengt Karlsson (ebk) Enköpings BK 0 - 3 Västerås 1977-02-11
5 Stefan Jansson (lw) BK Falken 1 - 2 Borlänge 1976-12-02
4 Kjell-Åke Bergman Huddinge BK 3 - 0 Örebro 1976-11-28
3 Christer Nilsson Skoftebyns AIS 0 - 3 Åmål 1976-11-21
2 Jan Kratz BK Dacke 0 - 3 Motala 1976-10-31
1 Lars Kjellsson BS Tor 3 - 0 Hallsberg 1976-10-10
Sammanfattande statistik

Född i Turkiet.
1977 SUM-Silver. 
1982 SM-Silver.