Jenny Hardingz

Vikt: 48, 51 kg
Född: 1979-09-07
Död:
Klubb: BK Fox (Malmö), IF Linnéa (Stockholm)
SM: 2005, 07-08-09, 11 SM-Guld
Landskamper:
Nordisk: 2006-07-08-09-10 NM-Guld
EM: 2009 EM-Guld
VM:
OS: -
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
76 Stojka Petrova [BUL] 2 - 8 Mykolajiv, UKR 2011-09-06 Mykolajiv Cup
75 Sarah Ourahmoune [FRA] 13 - 15 Heraklion, GRE 2011-07-15 Minoas Cup
74 Svetlana Gnevanova [RUS] 0 - 3 Kovel, UKR 2011-06-13 Int round robin
73 Ana Rogovic [UKR] 0 - 3 Kovel, UKR 2011-06-12 Int round robin
72 Aziza Abbasova [AZE] 3 - 0 Kovel, UKR 2011-06-11 Int round robin
71 Clélia Da Costa [BRA] 12 - 14 Halmstad 2011-05-06 Int round robin
70 Sarah Ourahmoune [FRA] 9 - 10 Argenteuil, FRA 2011-04-09 Final Int turn
69 Lydia Boussadia [FRA] 7 - 4 Argenteuil, FRA 2011-04-08 Int turn
68 Hanne Mäkinen FIN 1 - 6 Lahtis, FIN 2011-03-26 NM 2011 (d) 1/2 NM
67 Stojka Petrova [BUL] 0 - 5 Pazardzhik, BUL 2011-02-19 Final Strandja
66 Katalin Anscin [HUN] 9 - 2 Pazardzhik, BUL 2011-02-18 1/2 Strandja
65 Nicola Adams [ENG] 6 - 3 Pazardzhik, BUL 2011-02-16 1/4 Strandja
64 Frida Stenholm BK Kelly 16 - 0 Sundsvall 2011-02-05 SM 2011 (d) SM-final
63 Juliana Söderström Botkyrka BK 11 - 6 Sundsvall 2011-02-03 SM 2011 (d) 1/2
62 Nicola Adams ENG 0 - 3 Haninge 2011-01-14 Landskamper 2011 SWE-ENG 7-5
61 Hanne Mäkinen FIN 1 - 2 Stockholm 2010-12-11 Landskamper 2010 SWE-FIN 6-4
60 Shipra Engelke (Nilsson) Höllvikens BK 8 - 12 Norrköping 2010-05-01 SM 2010 (d) SM-final
59 Pamela Chamy Tensta BK 23 - 2 Norrköping 2010-04-29 SM 2010 (d) 1/2
58 Hanne Mäkinen FIN 5 - 4 Oslo, NOR 2010-03-21 NM 2010 (d) NM-final
57 Zjaina Sjekerbekova [KAZ] 0 - 4 Ústi Nad Ladem, CZE 2010-03-11 Grand Prix
56 Tereza Louzilova [CZE] 11 - 1 Ústi Nad Labem, CZE 2010-03-10 Grand Prix
55 Sharon Holford ENG 3 - 0 Stockholm 2010-01-28 Landskamper 2010 SWE-ENG 5-4
54 Jenni Tiittanen FIN 3 - 0 Silja Serenad (färja) 2009-11-14 Landskamper 2009 SWE-FIN 3-1
53 Elena Saveleva RUS +2 - 2 Nikolajev, UKR 2009-09-20 EM 2009 (d) EM-final
52 Lidia Ion ROM 14 - 0 Nikolajev, UKR 2009-09-18 EM 2009 (d) 1/2
51 Sarah Ourahmoune FRA 2 - 1 Nikolajev, UKR 2009-09-17 EM 2009 (d) 1/4
50 Elena Saveleva [RUS] 8 - 1 St Petersburg, RUS 2009-07-11 Final IWBT
49 Vera Makresova [UKR] 8 - 0 St Petersburg, RUS 2009-07-10 1/2 IWBT
48 Natalia Knyaz [UKR] 7 - 4 St Petersburg, RUS 2009-07-09 1/4 IWBT
47 Aigerim Askarova [KZK] 8 - 0 St Petersburg, RUS 2009-07-08 (prel) IWBT
46 Vanlalduati IND 3 - 0 Göteborg 2009-05-21 Landskamper 2009 SWE-IND 4-2
45 Maja Strömberg NBK/Akilles 13 - 0 Lund 2009-04-18 SM 2009 (d) SM-final
44 Gudrun Ragnarsdottir IF Göteborg Team Box 17 - 1 Lund 2009-04-17 SM 2009 (d) 1/2
43 Hanne Mäkinen FIN 21 - 15 Aabybro, DEN 2009-04-05 NM 2009 (d) NM-final
42 Diana Nadim DEN 21 - 9 Aabybro, DEN 2009-04-04 NM 2009 (d) 1/2 NM
41 Hannah Beharry ENG 3 - 0 Kalmar 2009-01-24 Landskamper 2009 SWE-ENG 6-3
40 Maja Strömberg NBK/Akilles 2 - 1 Norrköping 2009-01-17
39 Sarah Ourahmoune FRA 0 - 8 Ningbo, CHN 2008-11-28 VM 2008 (d) 1/2
38 Tatjana Dakhina UKR 9 - 3 Ningbo, CHN 2008-11-26 VM 2008 (d) 1/4
37 Marlen Esparza USA 10 - 2 Ningbo, CHN 2008-11-24 VM 2008 (d) 1/8
36 Sazan Kader Angered BC 5 - 0 Stockholm 2008-10-05
35 Derya Aktop [TUR] 4 - 6 Pecs, HUN 2008-09-05 Witch Cup
34 Monika Csik [HUN] 7 - 6 Pecs, HUN 2008-09-04 Witch Cup
33 Sarah Ourahmoune FRA 1 - 10 Liverpool, ENG 2008-08-06 1/2 EU-mästerskap
32 Gulseda Basibutun [TUR] 9 - 18 Istanbul, TUR 2008-06-12 Ahmet Comert
31 Amie Ramstedt Hisingens BK W TKO 2 Boden 2008-04-26 SM 2008 (d) SM-final
30 Juliana Söderström Botkyrka BK W TKO 3 Boden 2008-04-25 SM 2008 (d) 1/2
29 Sofie Mölholt DEN 20 - 3 Helsingör, DEN 2008-04-12 Landskamper 2008 SWE-DEN 7-5
28 Sanna-Kaisa Luja FIN W TKO 2 Lund 2008-03-29 NM 2008 (d) NM-final
27 Christina McMahon [IRL] 5 - 9 Cork, IRL 2008-02-23
26 Derya Aktop TUR 6 - 7 Vejle, DEN 2007-10-17 EM 2007 (d) 1/4
25 Valeria de Francesco ITA 2 - 1 Asissi, ITA 2007-09-09 Landskamper 2007 SWE/NOR-ITA 9-7
24 Monika Csik [HUN] 3 - 12 Pecs, HUN 2007-08-09 Witch Cup
23 Natalie Lungo Angered BC 19 - 14 Sundsvall 2007-04-21 SM 2007 (d) SM-final
22 Sofie Mölholt DEN 3 - 0 Kristianstad 2007-04-14 Landskamper 2007 SWE-DEN 7-3
21 Sofie Mölholt DEN 21 - 16 Loviisa, FIN 2007-03-25 NM 2007 (d) NM-final
20 Pirjo Viitala FIN W TKO 1 Loviisa, FIN 2007-03-24 NM 2007 (d) 1/2 NM
19 Sarah Ourahmoune FRA 21 - 18 Paris, FRA 2006-12-17 Landskamper 2006 SWE-FRA 4-4
18 Marlen Esparza USA L TKO 2 New Delhi, IND 2006-11-21 VM 2006 (d) 1/4
17 Anushakodi Tuwakku SRI +13 - 13 New Delhi, IND 2006-11-19 VM 2006 (d) 1/8
16 Ewelina Pekalska [POL] L TKO 2 Vejle, DEN 2006-10-21 1/2 Venus Box Cup
15 Özlem Sahin [GER] 32 - 14 Vejle, DEN 2006-10-19 1/4 Venus Box Cup
14 Olesja Gladkova RUS 6 - 23 Warszawa, POL 2006-09-07 EM 2006 (d) 1/2
13 Olha Miloserdna UKR 23 - 9 Warszawa, POL 2006-09-06 EM 2006 (d) 1/4
12 Valeria Calabrese [ITA] 14 - 25 Pecs, HUN 2006-08-11 1/2 Witch Cup
11 Csilla Nemeth [HUN] W TKO 2 Pecs, HUN 2006-08-10 1/4 Witch Cup
10 Laura Tosti ITA 19 - 29 Porto Torres, ITA 2006-06-08 1/2 EU-mästerskap
9 Özlem Sahin GER 29 - 16 Porto Torres, ITA 2006-06-06 1/4 EU-mästerskap
8 Camelia Negrea [ROM] 7 - 15 Istanbul, TUR 2006-05-02 1/8 Ahmet Comert
7 Pirjo Viitala Hämeenlinnan Kisa, FIN W TKO 1 Tammerfors, FIN 2006-04-15 Final Pyynikki
6 Mari Hyvönen FIN 27 - 16 Tönsberg, NOR 2006-03-26 NM 2006 (d) NM-final
5 Irena Pavic Majornas BK 6 - 18 Uppsala 2006-02-03 SM 2006 (d) 1/2
4 Fadia Idrissi DEN 33 - 43 Rönne, DEN 2005-03-27 NM 2005 (d) NM-final
3 My Söderberg Winning BC 3 - 0 Malmö 2005-02-14
2 Heidi Williamsson Malmö BK 19 - 14 Umeå 2005-02-12 SM 2005 (d) SM-final
1 Inez Karlsson Majornas BK 21 - 15 Umeå 2005-02-11 SM 2005 (d) 1/2
Sammanfattande statistik
Född på Gotland. Tidigare kickboxare.
2005-06 EM-Brons.
2008 VM-Brons.
2009 Guld internationell damturnering (St Petersburg).
2010 SM-Silver.