Elias Marjasin

Vikt: Weltervikt, Mellanvikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
30 Nils Månsson Kristianstads BK KO 2 Kristianstad 1937-02-12
29 Poul Kops A.Olympia, DEN 0 - 3 Malmö 1937-02-02
28 Oscar Persson Flottans IF 1 - 2 Malmö 1937-01-31
27 Roland Ahlstrand BK Pugilist W TKO 2 Örebro 1936-04-03
26 Ernst Nilsson Upsala IF L 3 Uppsala 1936-01-31
25 Sten Lindell BK Örnen L 3 Stockholm 1935-09-27 Fyrklubbsturnering
24 Tore Gustavsson Narva BK KO 2 Stockholm 1935-09-26 Fyrklubbsturnering
23 Georg Sjöberg IK Balder 0 - 3 Stockholm 1935-03-01 SM 1935 1/16
22 Olge Jonsson Malmbergets AIF L 3 Stockholm 1934-12-02. JSM-final
21 Stig Hedman BK Masen W 3 Stockholm 1934-12-02 1/2 JSM
20 Karl Sjöberg BK Örnen KO 3 Stockholm 1934-12-01 1/4 JSM
19 Verner Gyllin Svedala IK W TKO 2 Stockholm 1934-11-30 1/8 JSM
18 Tage Lund IF Linnéa KO 1 Stockholm 1934-11-29 1/16 JSM
17 Gunnar Landin BK Kelly KO 2 Stockholm 1934-11-27 1/32 JSM
16 Arne Sahlström Solna BK L 3 Stockholm 1934-10-05 BK Primo-Solna BK 6-2
15 Arvid Persson BK Amatör 0 - 3 Stockholm 1933-12-15 1/4 JSM
14 Bror Johansson (w) BK Tigern W TKO 2 Stockholm 1933-12-14 1/8 JSM
13 Sture Petrini Solna BK KO 1 Stockholm 1933-12-13 1/16 JSM
12 Bertil Ekman Norrtälje BK KO 2 Stockholm 1933-12-12 1/32 JSM
11 Sven Ekendahl IK Balder L TKO 2 Stockholm 1933-09-22 IK Balder-BK Örnen 10-10
10 Ebbe Andersson Djurgårdens IF W TKO 1 Stockholm 1930-03-20 Final Klubbmästerskap
9 Arne Wedman IF Linnéa L 3 Stockholm 1929-12-11 1/16 JSM
8 Folke Ekman Norrtälje BK W 3 Stockholm 1929-12-10 1/32 JSM
7 Harald Flodström Djurgårdens IF L 3 Stockholm 1929-02-22 Djurgårdens IF (B)-Stockholms AIF 6-2
6 Gösta Dahlberg Djurgårdens IF L 3 Stockholm 1928-11-04
5 Einar Nordin BK 28 W 3 Stockholm 1928-11-04
4 Ragnar Nordström BK Örnen W TKO 2 Stockholm 1928-09-07
3 Gösta Dahlberg Djurgårdens IF L 3 Stockholm 1928-03-22
2 Ernst Gustavsson Nicolai IK L 3 Stockholm 1928-02-26
1 G Fahlstad Upsala IF L 3 Stockholm 1926-12-14 1/32 JSM
Sammanfattande statistik

Född i Ryssland.
(1907-1989). 
1934 JSM-Silver. 
Stockholms AIF. Djurgårdens IF (Stockholm). BK Örnen (Stockholm). BK Primo (Stockholm). GAK Enighet (Malmö). 


Även fotboll i Makabi.