Lars Olofsson

Vikt: Bantamvikt, Fjädervikt, Lätt weltervikt
Född: 1964-05-08
Död:
Klubb: Häljarps AIS
SM: 1983 SM-Guld (Fj)
Landskamper: -
Nordisk: -
EM: -
VM: -
OS: -
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
36 Anton Lascek Dukla Prag, TCH L TKO 2 Malmö 1987-03-18
35 Sören Antman BK Falken L TKO 2 Stockholm 1987-03-01 SM 1987 1/2
34 Aldrin Kagwa Puma IF 4 - 1 Stockholm 1987-02-28 SM 1987 1/4
33 Sören Antman BK Falken 0 - 3 Oskarshamn 1986-11-07
32 Peder Svane IK 99, DEN 1 - 4 Lyngby, DEN 1986-11-??
31 Odd Bengtsson Narva BK L TKO 3 Malmö 1985-03-10 SM 1985 1/2
30 Sven Dahlin Timrå BK 4 - 1 Malmö 1985-03-09 SM 1985 1/4
29 Mille Markovic Halmstads AIS 1 - 2 Halmstad 1985-02-22
28 Mats Runhammer Halmstads AIS 3 - 0 Lund 1985-02-17
27 Marc Menard CAN-jun L TKO 2 Uppsala 1983-09-19 SWE (j)-CAN (j) 0-10
26 Joakim Johansson BK Winter 5 - 0 Stockholm 1983-03-07 SM 1983 SM-final
25 Mille Markovic Halmstads AIS 5 - 0 Stockholm 1983-03-06 SM 1983 1/2
24 Per Grönkvist Västerviks BK 3 - 0 Älmhult 1983-02-13
23 Conny Andersson Timrå BK 1 - 2 Timrå 1983-01-23
22 Allan Grönfors FIN-jun 0 - 3 Borlänge 1983-01-16 SWE (j)-FIN (j) 2-9
21 Timo Hillilä Oxelösunds BK 5 - 0 Stockholm 1982-12-06 JSM-final
20 Claes Ahlström BK Rapid 5 - 0 Stockholm 1982-12-05 1/2 JSM
19 Marian Duda Gwardia Warszawa, POL 2 - 1 Uddevalla 1982-11-14
18 Per Anders Forsbacka Hammarby IF 2 - 1 Landskrona 1982-10-31
17 Mats Frank Redbergslids BK 0 - 3 Göteborg 1982-10-26
16 Jan Hoffmann [GDR] L KO 2 Schwerin, GDR 1982-04-20* Schwerin (j)
15 Maurizio Stecca [ITA] 0 - 5 Bydgoszcz, POL 1982-04-01* Gazeta Pomorska
14 Harald Torgersen NOR-jun 0 - 3 Avesta 1982-02-14 SWE (j)-NOR (j) 5-6
13 Ilkka Engelberg FIN-jun 0 - 3 Helsingfors, FIN 1982-01-18 SWE (j)-FIN (j) 2-9
12 Johnny Madsen Ronneby BS 2 - 3 Kalmar 1981-12-21 JSM-final
11 Lars Carlsson BK Kelly 5 - 0 Kalmar 1981-12-20 1/2 JSM
10 Pierre Boklund Kalmar BK 5 - 0 Kalmar 1981-12-19 1/4 JSM [TKO 1]
9 Johnny Madsen Ronneby BS 3 - 0 Lund 1981-12-06 Lunds BS 40 år
8 Fredy Tencer FRG-jun 0 - 3 Celle, FRG 1981-11-28 SWE (j)-FRG (j) 2-8
7 Håkan Isaksson Halmstads AIS 0 - 5 Eskilstuna 1981-11-22 Final Gyllene Smeden
6 Eyup Can Valby IK, DEN 0 - 3 Landskrona 1981-03-01 (u/j) Skåne-Själland 3-7
5 Johnny Madsen Ronneby BS 0 - 3 Växjö 1981-02-08 DM Småland Open (j)
4 Conny Andersson Timrå BK 0 - 5 Stockholm 1980-04-14 1/2 SUM
3 Hans Nordin Huddinge BK 4 - 1 Stockholm 1980-04-13 1/4 SUM
2 Johnny Madsen Ronneby BS 1 - 2 Karlskrona 1979-11-17 DM Blekinge
1 Kim Amby Nielsen Thisted AC, DEN 4 - 1 Nyköbing Mors, DEN 1979-10-??
Sammanfattande statistik

1981 JSM-Silver (F).
1982 Juniormästare (B). 


Bror till Per Olofsson i samma klubb.