Göran Träff

Vikt: Lättvikt, Weltervikt, Mellanvikt
Född: 1949-02-20
Död: 2004-10-11
Klubb: Oskarshamns BK
SM: -
Landskamper: 1 (0-1)
Nordisk: -
EM: -
VM: -
OS: -
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
79 Hans Bång BK Örnen/ Stockholm L 3 Eksjö 1973-03-18 Småland-Stockholm 4-6
78 Bo Ljung Kristianstads BK 0 - 3 Linköping 1973-03-08
77 Lars Larsson BK Örnen 0 - 5 Stockholm 1973-02-18 SM 1973 1/4
76 Lars Larsson BK Örnen 2 - 1 Nässjö 1972-12-02
75 Björn Morén BK Ringen 3 - 0 Jönköping 1972-12-01
74 Björn Morén BK Ringen 1 - 2 Oskarshamn 1972-11-24
73 Björn Morén 1972-11-03 3 - 0 Motala 1972-11-03
72 Rolf Karlsson Eskilstuna BK 0 - 3 Lidköping 1972-11-02
71 Bo Ljung Kristianstads BK /Skåne 0 - 3 Värnamo 1972-10-29 Småland-Skåne 5-5
70 Jan Mark Jensen Hörsholm BK, DEN 3 - 0 Eksjö 1972-10-22
69 Listo Nezir Skövde AIK 3 - 0 Lilla Edet 1972-10-15
68 Per Ljungström Djurgårdens IF L Stockholm 1971-04-05 SM 1971 1/4
67 Bertil Zell Alingsås BK 5 - 0 Stockholm 1971-04-04 SM 1971 1/8
66 Finn Thomsen DEN 0 - 3 Göteborg 1971-03-28 Landskamper 1971 SWE-DEN 4-6
65 Ronny Martinsson Redbergslids BK 5 - 0 Värnamo 1971-02-28 Final Sydsvenska
64 Björn Morén BK Ringen W TKO 3 Nybro 1971-02-14 Final DM-Småland
63 Björn Morén BK Ringen 3 - 0 Värnamo 1971-01-22
62 Jan Pettersson Katrineholms BK 1 - 4 Nyköping 1970-12-04
61 Per Martinsson Skoftebyns AIS 3 - 0 Växjö 1970-11-29
60 Aage Schlüter Gladsaxe BK, DEN 2 - 1 Alingsås 1970-11-14
59 Jan Pettersson Katrineholms BK 3 - 0 Köping 1970-11-08
58 Bertil Zell Alingsås BK W TKO 3 Värnamo 1970-11-06
57 Ronny Martinsson Redbergslids BK /Pressen 3 - 0 Helsingborg 1970-10-01 Landslaget-Pressen 8-2
56 Rune Johansson Värnamo BK 1 - 2 Oskarshamn 1970-03-07 Oskarshamns BK 50 år
55 Lars Larsson BK Örnen 0 - 5 Trollhättan 1970-02-22 SM 1970 1/4
54 Birger Persson Kalmar BK 0 - 5 Växjö 1970-02-01 Final DM-Småland
53 Christer Ottosson GAK Enighet 0 - 5 Eksjö 1970-01-18 Final Sydsvenska
52 Sören Jörgensen Hilleröd SK, DEN 2 - 1 Hilleröd, DEN 1969-12-28
51 Arvo Korhonen Degerfors BK 3 - 0 Säffle 1969-12-21
50 Christer Backman Häljarps AIS 3 - 0 Eksjö 1969-12-14
49 Jan Pettersson Katrineholms BK 0 - 5 Katrineholm 1969-12-04
48 Christer Backman Häljarps AIS/Skåne 3 - 0 Kristianstad 1969-11-23 Skåne-Småland 5-5
47 Kenneth Wiberg Oskarshamns BK 1 - 2 Västervik 1969-11-16
46 Carsten Olsen Söborg IF, DEN 0 - 3 Alingsås 1969-11-15
45 PG Björkholm Enköpings BK 2 - 1 Uppsala 1969-11-14
44 Jan Pettersson Katrineholms BK 1 - 4 Nyköping 1969-11-07
43 Jan Nygren BK 30 3 - 0 Oskarshamn 1969-10-24
42 Jan Nygren BK 30 5 - 0 Eskilstuna 1969-10-12
41 Sören Jörgensen Hilleröd BK, DEN 2 - 1 Kalmar 1969-10-11
40 Lars Larsson BK Örnen/Pressen 2 - 3 Trollhättan 1969-09-21 Landslaget-Pressen 6-4
39 Kjeld Dyrbye DEN-jun 1 - 2 Durup, DEN 1969-03-15 SWE (j)-DEN (j) 3-7
38 Rune Johansson Värnamo BK 0 - 5 Stockholm 1969-02-25. SM 1969 SM-final
37 Jan Pettersson Katrineholms BK 5 - 0 Stockholm 1969-02-25 SM 1969 1/2
36 Ilkka Lassila Djurgårdens IF 3 - 2 Stockholm 1969-02-24 SM 1969 1/4
35 Kaj Olof Kiviniemi BK Örnen 5 - 0 Stockholm 1969-02-23 SM 1969 1/8
34 Jouni Sippele KoVo, FIN 3 - 0 Oskarshamn 1969-02-15
33 Rune Johansson Värnamo BK 0 - 3 Oskarshamn 1969-01-06 Final DM-Småland
32 Lars Larsson BK Örnen 0 - 5 Stockholm 1968-12-10 1/2 JSM
31 Bengt-Erik Nordin Kalmar BK 5 - 0 Stockholm 1968-12-08 1/4 JSM
30 Per Malmberg BK Kelly, DEN 3 - 0 Oskarshamn 1968-12-01
29 Erik Sivebaek AIK Roskilde, DEN L TKO Lyngby, DEN 1968-11-24
28 Rikard Nilsson Hälsingborgs BK 3 - 0 Värnamo 1968-11-22
27 Alf Adolfsson Västerviks BK 3 - 0 Västervik 1968-11-16
26 Rolf Karlsson Eskilstuna BK L TKO 1 Oskarshamn 1968-10-04
25 Jan Grönkvist Eskilstuna BK 3 - 0 Eksjö 1968-04-21
24 Tore Svensson BK Värend 2 - 1 Värnamo 1968-03-08
23 Jan Grönqvist Eskilstuna BK L Jönköping 1968-03-03
22 Mats Chestersson Värnamo BK W 3 Oskarshamn 1968-02-09
21 Jan Grönkvist Eskilstuna BK 0 - 5 Eskilstuna 1968-02-02
20 Tore Svensson BK Värend L 3 Värnamo 1968-01-14 Final DM-Småland
19 Lars-Erik Åslund IF Linnéa 0 - 5 Stockholm 1967-12-29 1/2 JSM
18 Thomas Borg BK Sparta 5 - 0 Stockholm 1967-12-28 1/4 JSM
17 Johnny Eriksson Eskilstuna BK KO 3 Stockholm 1967-12-27 1/8 JSM
16 Per Malmberg BK Kelly, DEN 1 - 2 Oskarshamn 1967-12-10
15 Johan Kampf Lippe-Detwold, FRG 0 - 3 Kalmar 1967-10-29
14 Tore Svensson BK Värend 0 - 5 Kalmar 1967-01-15 1/2 DM-Småland
13 Matti Ohvo BK 1925 0 - 5 Stockholm 1966-12-30 1/2 JSM
12 Hans Eriksson (fj) Årsta BK 4 - 1 Stockholm 1966-12-29 1/4 JSM
11 Tore Svensson BK Värend 0 - 3 Eksjö 1966-11-06
10 Tore Svensson BK Värend 0 - 3 Värnamo 1966-10-28
9 Ove Karlsson Majornas BK 3 - 0 Oskarshamn 1966-10-09
8 Matti Ohvo Säffle BK 4 - 1 Stockholm 1966-03-29 SUM-final
7 Anders Eriksson BK Höjden W w.o Stockholm 1966-03-28 1/2 SUM
6 Olof Nätbring BK Värend 3 - 0 Oskarshamn 1966-03-04
5 Leif Göransson Karlskrona BK 3 - 0 Oskarshamn 1966-01-14
4 Gert Tillebaek IK 99, DEN 3 - 0 Oskarshamn 1965-12-05
3 Kjell Bard Nässjö BK 3 - 0 Kalmar 1965-11-06
2 Jan Olof Andersson Nässjö BK 3 - 0 Oskarshamn 1965-10-23
1 Kjell Bard Nässjö BK 3 - 0 Eksjö 1965-03-16
Sammanfattande statistik

1966 Ungdomsmästare.
1969 SM-Silver.
1970 Silver Sydsvenska. 
1971 Distriktsmästare Småland. 
1971 Sydsvensk mästare.