Kenneth Wiberg

Vikt: Lätt weltervikt, Lätt mellanvikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
61 Kevin Cadvallander AIF/Stockholm W 3 Eksjö 1973-03-18 Småland-Stockholm 4-6
60 Christer Ottosson GAK Enighet L TKO 2 Stockholm 1973-02-20 SM 1973 SM-final
59 Bertil Bredin BK Älgen 5 - 0 Stockholm 1973-02-19 SM 1973 1/2
58 Kevin Cadvallander Stockholms AIF 3 - 0 Växjö 1972-12-03
57 Frank Nielsen [DEN] 3 - 0 Nässjö 1972-12-02
56 Imre Gymber Eskilstuna BK 3 - 0 Oskarshamn 1972-11-24
55 Ib Bötcher Valby IK, DEN 0 - 3 Köpenhamn, DEN 1972-11-08
54 Imre Gymber Eskilstuna BK 3 - 0 Motala 1972-11-03
53 Listo Nezir Skövde AIK W TKO 2 Lilla Edet 1972-11-02
52 Lars Ottosson Eksjö ABK 2 - 1 Eksjö 1972-10-22
51 Roland Ahlin Narva BK 1 - 4 Helsingborg 1972-03-27 SM 1972 1/2
50 Torsten Ahlin Narva BK 4 - 1 Landskrona 1972-03-26 SM 1972 1/4
49 Hannu Määttänen Hammarby IF 1 - 2 Stockholm 1972-01-23
48 Björn Morén BK Ringen 3 - 0 Eksjö 1971-11-28
47 Ants Mikiver BK Köping 0 - 3 Köping 1970-11-08
46 Ronny Martinsson Redbergslids BK 5 - 0 Värnamo 1970-03-13
45 Tore Svensson BK Värend 3 - 0 Oskarshamn 1970-03-07 Oskarshamns BK 50 år
44 Christer Karlsson Katrineholms BK 2 - 3 Vänersborg 1970-02-24 SM 1970 1/2
43 Bengt-Åke Gunnarsson Halmstads AIS 4 - 1 Uddevalla 1970-02-23 SM 1970 1/4
42 Roy Agehorn Narva BK 4 - 1 Trollhättan 1970-02-22 SM 1970 1/8
41 Tore Svensson BK Värend 2 - 3 Växjö 1970-02-01 Final DM-Småland
40 Ronny Martinsson Skoftebyns AIS 4 - 1 Eksjö 1970-01-18. Final Sydsvenska
39 Håkan Gustafsson Häljarps AIS 3 - 0 Eksjö 1970-01-18 1/2 Sydsvenska
38 Harald B Olsen AIK Lund, NOR KO 3 Säffle 1969-12-21
37 Håkan Gustafsson Häljarps AIS 3 - 0 Eksjö 1969-12-14
36 Håkan Gustafsson Häljarps AIS/Skåne W TKO 2 Kristianstad 1969-11-23 Skåne-Småland 5-5
35 Jan Pettersson Katrineholms BK 2 - 1 Norrköping 1969-11-20
34 Göran Träff Oskarshamns BK 2 - 1 Västervik 1969-11-16
33 Lars Larsson BK Örnen L TKO 2 Nyköping 1969-11-07
32 Lars Larsson BK Örnen 3 - 0 Oskarshamn 1969-10-24
31 Jan Grönkvist Eskilstuna BK 0 - 5 Sandviken 1969-10-19
30 Henning Olsen Valby IK, DEN L TKO 2 ? 1969-10-16
29 Lars-Åke Persson Hälsingborgs BK /Pressen 0 - 5 Trollhättan 1969-09-21 Landslaget-Pressen 6-4
28 Tore Svensson BK Värend 2 - 1 Oskarshamn 1969-03-28
27 Carsten Andersen DEN-jun 3 - 0 Durup, DEN 1969-03-15 (j) SWE-DEN 3-7
26 Milorad Lazarevic Halmstads AIS 3 - 0 Halmstad 1969-01-31
25 Lars-Åke Persson Hälsingborgs BK 1 - 2 Malmö 1969-01-30
24 Jorma Pikkujämsä FIN-jun 2 - 1 Kiruna 1969-01-18 SWE (j)-FIN (j) 5-5
23 Finn Havaleska IK Sport, DEN 3 - 0 Kalmar 1969-01-12
22 Tore Svensson BK Värend 1 - 2 Oskarshamn 1969-01-06 Final DM-Småland
21 Mats Chestersson Värnamo BK W TKO 3 Stockholm 1968-12-10. JSM-final
20 Christer Karlsson Katrineholms BK 5 - 0 Stockholm 1968-12-10 1/2 JSM
19 Kaj Ove K Nielsen Viborg AK, DEN W TKO 2 Oskarshamn 1968-12-01
18 Lars-Åke Persson Hälsingborgs BK 0 - 3 Värnamo 1968-11-22
17 Jan Grönkvist Eskilstuna BK 3 - 0 Västervik 1968-11-16
16 Tore Svensson BK Värend 3 - 0 Kalmar 1968-11-09
15 Jan Grönkvist Eskilstuna BK W TKO 1 Oskarshamn 1968-10-04
14 Håkan Danielsson BK Ringen 1 - 2 Eksjö 1968-04-21
13 Bernt Eriksson GAK Enighet 2 - 1 Trelleborg 1968-03-24
12 Jan Grönkvist Eskilstuna BK 0 - 3 Oskarshamn 1968-03-22
11 Benny Falkenström BK Ringen W TKO Värnamo 1968-03-08
10 Bernt Eriksson GAK Enighet 2 - 1 Kristianstad 1968-03-03
9 Jan Jacobsson Åtvidabergs BK W 3 Oskarshamn 1968-02-09
8 Lars-Åke Persson Hälsingborgs BK 0 - 3 Sjöbo 1968-02-04
7 Max Viebke BK Primo 3 - 0 Osby 1968-01-28
6 Mats Chestersson Värnamo BK W TKO Värnamo 1968-01-14 Final DM-Småland (j)
5 Lars-Åke Persson Hälsingborgs BK 0 - 5 Stockholm 1967-12-27 1/4 JSM
4 Mogens Helmer IK 99, DEN KO 1 Oskarshamn 1967-12-10
3 Uno Lundström Nässjö BK W Dsq 3 Stockholm 1967-11-21 SUM-final
2 Leif Eriksson (l) Narva BK 5 - 0 Stockholm 1967-11-20 1/2 SUM
1 Lars-Åke Persson Helsingborgs BK 3 - 0 Kalmar 1967-10-29
Sammanfattande statistik

Oskarshamns BK.
1967 Ungdomsmästare.
1968 Distriktsmästare Småland (j). 
1968 Svensk juniormästare.
1970 Sydsvensk mästare. 
1973 SM-Silver.