Karl-Axel Haglund

Vikt: Bantamvikt - Mellanvikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
32 Hieronim Sobczak Poznan, POL L 3 Poznan, POL 1947-06-03 Stockholm-Poznan 3-5
31 Kossowski Warszawa, POL W TKO 3 Warszawa, POL 1947-06-01 Stockholm-Warszawa 4-4
30 Rune Sandberg Upsala IF 0 - 3 Stockholm 1946-09-27
29 Tauno Rinkinen HeTa, FIN L KO 1 Stockholm 1946-02-07
28 Josef Kruk [FIN] 2 - 1 Stockholm 1945-10-26
27 Bertil Lundin Skuru IK 0 - 3 Stockholm 1945-03-19
26 Jean Berglund Oxelösunds BK 3 - 0 Nyköping 1945-03-16
25 Bernhard Engström BK Örnen L TKO 2 Stockholm 1945-03-03 SM 1945 1/4
24 R Richette [FRA] W TKO 2 Stockholm 1944-12-15
23 Lars Erik Karlström BK 30 0 - 3 Motala 1944-12-03 BK 30 Motala 15 år
22 Harald Andersson (fj) BK Rapid 0 - 3 Stockholm 1944-09-15
21 Tore Håkansson IFK Linköping 1 - 2 Stockholm 1944-03-03 SM 1944 1/4
20 Holger Söderqvist Hofors AIF L TKO 2 Stockholm 1944-01-20
19 Helge Ramstedt Redbergslids BK 0 - 3 Stockholm 1943-02-26 SM 1943 1/8
18 Holger Söderqvist BK Stål L 3 Stockholm 1943-01-22
17 Helge Ramstedt Redbergslids BK /Göteborg 0 - 3 Stockholm 1943-01-08 Stockholm-Göteborg 4-4
16 Ejnar Sjöberg Eskilstuna BK 0 - 3 Stockholm 1942-11-13
15 Birger Svensson Oskarshamns BK/Landsorten B 3 - 0 Stockholm 1942-10-09 Stockholm B-Landsorten B 6-2
14 Rune Forslund Narva BK 3 - 0 Stockholm 1942-09-25
13 Helge Ramstedt Redbergslids BK 1 - 2 Stockholm 1942-02-27 SM 1942 1/8
12 Georg Kreüger IF Linnéa 3 - 0 Stockholm 1941-11-24. JSM-final
11 Olle Hägg Åmåls SK 3 - 0 Stockholm 1941-11-24 1/2 JSM
10 Anders Gidlund Alnö IF 1 - 2 Stockholm 1940-11-23 1/8 JSM
9 Karl-Erik Lindkvist Landala AK L 3 Göteborg 1940-11-08 Landala AK-IF Linnéa 4-4
8 Olle Nilsson IFK Linköping 0 - 3 Stockholm 1938-11-24 1/16 JSM
7 Knut Larsson Eskilstuna BK L 3 Eskilstuna 1938-10-14
6 W Larsson Göteborgs BK 3 - 0 Stockholm 1938-04-03. Final Nybörjarnas
5 R Collin BK Örnen 3 - 0 Stockholm 1938-04-03 1/2 Nybörjarnas
4 G Malmberg Huvudsta BK 3 - 0 Stockholm 1938-04-02 1/4 Nybörjarnas
3 Rolf Norman Södertälje BS 3 - 0 Stockholm 1938-03-31 1/8 Nybörjarnas
2 Gunnar Hörnkvist Eskilstuna BK 2 - 1 Arboga 1937-12-05
1 Gunnar Hörnkvist Eskilstuna BK W 3 Västerås 1937-11-12
Sammanfattande statistik

Arboga Atletklubb. IF Linnéa (Stockholm). 
1938 Nybörjarmästare. 
1941 Svensk juniormästare.