Henrik Palosaari

Vikt: 75, 81 kg
Mästerskap:
Professionell:
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
41 Alexander Bwambale Djurgårdens IF 0 - 5 Rovaniemi, FIN 2017-09-09 Ruska - Round robin
40 Albin Albinsson IK Ymer 0 - 3 Helsingfors, FIN 2015-12-19 Landskamper 2015 SWE-FIN 5-5
39 Deniss Savdons [LAT] 2 - 1 Sundsvall 2015-10-17
38 Albin Albinsson IK Ymer L TKO 3 Göteborg 2014-04-11 SM 2014 1/4
37 Joel Öhrberg BK Älgen 3 - 0 Timrå 2014-03-02 Final Mattias Minne
36 Victor Fabretto BK Rapid 2 - 1 Timrå 2014-03-01 1/2 Mattias Minne
35 Viktor Gricjus Botkyrka BK 3 - 0 Morgongåva 2014-01-26 Final Sweden BC
34 Victor Fabretto BK Rapid 2 - 1 Morgongåva 2014-01-25 1/2 Sweden BC
33 Joel Öhrberg BK Älgen 2 - 1 Sundsvall 2013-10-20 Final Draken Cup
32 Fredrik Johansson Oxelösunds BK 0 - 3 Gävle 2013-09-27 1/4 Falken Cup
31 Johan Christiansson IF Göteborg Team Box 15 - 23 Karlstad 2013-04-20 SM 2013 1/2
30 Filip Deiaco BK Falken 21 - 13 Karlstad 2013-04-19 SM 2013 1/4
29 Moraad Moreno Djurgårdens IF 1 - 4 Timrå 2013-03-03 Final Mattias minne
28 Hamedalifar Yarjanalifar I 19 IF 5 - 0 Sundsvall 2013-02-03 Final Norrländska
27 Albin Albinsson IK Ymer 0 - 3 Heby 2013-01-20 Final SWE Box Cup
26 Sondre Wold B-30, NOR 2 - 3 Sundsvall 2012-10-21 Final Draken Cup
25 Filip Deiaco BK Falken 5 - 0 Sundsvall 2012-10-20 1/2 Draken
24 Hampus Henriksson IF Göteborg Team Box 0 - 3 Gävle 2012-09-29 1/2 Falken Cup
23 Ben Bodila Djurgårdens IF 4 - 13 Haninge 2012-04-13 SM 2012 1/4
22 Victor Fabretto BK Rapid 25 - 16 Haninge 2012-04-12 SM 2012 1/8
21 Joakim Lundstedt BK Älgen 1 - 2 Timrå 2012-03-04 Final Mattias Minne
20 Rocco Wadell Haninge BK 2 - 1 Timrå 2012-03-03 1/2 Mattias Minne
19 Sahand Tavakoli BK Tiger 11 - 15 Uppsala 2012-01-21 1/2 Uppsala BO
18 Edijs Goba [LAT] L Riga, LAT 2011-12-16 Riga Open
17 Andrejs Pavlovs [LAT] W Riga, LAT 2011-12-15 Riga Open
16 Vegard Jakobsen B-30, NOR 2 - 3 Sundsvall 2011-10-23 Final Draken Cup
15 Kristoffer Andersson IFK Umeå 5 - 0 Sundsvall 2011-10-22 1/2 Draken Cup
14 Hampus Henriksson IF Göteborg Team Box 0 - 5 Gävle 2011-10-01 1/2 Falken Cup
13 Emal Khan Nyköpings BS 5 - 0 Gävle 2011-09-30 1/4 Falken Cup
12 Ben Bodila Hammarby IF 1 - 2 Timrå 2011-03-26 1/2 Mattias Minne
11 Tim Robin Lihaug Bergen AK, NOR 0 - 5 Trondheim 2011-03-20
10 Sondre Wold B-30, NOR 2 - 3 Trondheim NOR 2011-03-19
9 Abdesslam Chabi Lunds BS 2 - 12 Sundsvall 2011-02-03 SM 2011 1/8
8 Ibragim Israelov Botkyrka BK/Sthlm 1 - 2 Timrå 2010-11-14 BoxAllsvenskan
7 Ekrem Yerlikaya B-30, NOR 4 - 1 Sundsvall 2010-10-24 Final Draken Cup
6 Ben Bodila Hammarby IF 0 - 5 Trondheim, NOR 2010-10-10 Final B-30 BC
5 Ville Hukkanen Lahden Kaleva, FIN L TKO 1 Gävle 2010-09-24 1/4 Falken Cup
4 Marcus Höglund IF Göteborg Team Box 7 - 11 Norrköping 2010-04-30 SM 2010 1/4
3 Kim Jörgensen (m) BK Sct, Jörgen, DEN 11 - 6 Trondheim, NOR 2009-10-?? B-30 BC
2 Endre Blenkert Steiro B-30, NOR W TKO 2 Timrå 2009-03-28 Final Mattias Minne
1 Henrik Nilsson BK Falken 1 - 2 Timrå 2009-02-01 Final Norrländska
Sammanfattande statistik

Sundsvalls BK.
2010, 2013 Guld Draken Cup.

Har emigrerat till Finland och tävlar för Rovaniemi Reipas.