Adam Chartoi

Vikt: 51, 54, 63, 69, 75 kg
Född: 1997-03-17
Död:
Klubb: Narva BK (Stockholm). Hammarby IF (Stockholm)
SM: 2018 SM-Guld
Landskamper:
Nordisk:
EM:
VM:
OS:
Professionell:
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
99 Silvio Schierle SSV Saalfeld, GER 1 - 4 Tammerfors, FIN 2019-11-24 Final Tammer
98 Mark Dickinson Birtley ABC, ENG 3 - 2 Tammerfors, FIN 2019-11-23 1/2 Tammer
97 Ezze-dine Ben Nasser Académie Boxe, FRA 5 - 0 Tammerfors, FIN 2019-11-22 1/4 Tammer
96 Noor Yacko BK Köping 3 - 0 Stockholm 2019-11-08
95 Euri Cedeno DOM L TKO 1 Jekaterinburg, RUS 2019-09-14 VM 2019 1/16 VM
94 Francisco D Veron ARG 5 - 0 Jekaterinburg, RUS 2019-09-09 VM 2019 1/32 VM
93 Salvatore Cavallaro ITA 1 - 4 Minsk, BLR 2019-06-25 1/4 European Games
92 Max van der Pas NED 4 - 1 Minsk, BLR 2019-06-23 1/8 European Games
91 Pavlos Tsagkrakos GRE 3 - 2 Minsk, BLR 2019-06-22 1/16 European Games
90 Emelie Richardson Rotorua CBC, NZL 5 - 0 Warzawa, POL 2019-05-04 Final Feliks Stamm
89 Rafael Perczynski SAKO Gdansk, POL 5 - 0 Warzawa, POL 2019-05-03 1/2 Feliks Stamm
88 Carl Fail Far Cotton ABC, ENG 5 - 0 Warzawa, POL 2019-05-02 1/4 Feliks Stamm
87 Dmitry Rybalko UKR 2 - 3 Vladikavkaz, RUS 2019-03-13 1/4 EM U-22
86 Robert Cservenka HUN 5 - 0 Vladikavkaz, RUS 2019-03-11 1/8 EM U-22
85 Mikhael Ostroumov ISR 5 - 0 Vladikavkaz, RUS 2019-03-09 1/16 EM U-22
84 Troy Isley Alexandria BC, USA 1 - 4 Sofia, BUL 2019-02-16 1/8 Strandja
83 Martin Petrov [BUL] 5 - 0 Sofia, BUL 2019-02-15 1/16 Strandja
82 Erik Mendoza Djurgårdens IF 5 - 0 Stockholm 2018-12-16 SM 2018 SM-final
81 Damian Biesekierski Botkyrka BK 5 - 0 Stockholm 2018-12-15 SM 2018 1/2
80 Besfort Xhafoui KFUM Fightzone 5 - 0 Stockholm 2018-12-14 SM 2018 1/4
79 Stanley Stannard Hoddesdon BA, ENG 3 - 0 Borås 2018-11-25 Final King ot Ring
78 Topias Lepo Borgå Boxing, FIN 3 - 0 Borås 2018-11-24 1/2 King ot Ring
77 Herbert Souza [BRA] 0 - 5 Tammerfors, FIN 2018-10-20 1/2 Tammer
76 Joona Roth KajKu, FIN 5 - 0 Tammerfors, FIN 2018-10-19 1/4 Tammer
75 Ibrahima Diallo [GER] W w.o Rovaniemi, FIN 2018-09-16 Ruska - Round robin
74 Joona Roth KajKu, FIN 4 - 1 Rovaniemi, FIN 2018-09-15 Ruska - Round robin
73 Muhammed Abdilrasoon TVS, FIN 3 - 2 Rovaniemi, FIN 2018-09-14 Ruska - Round robin
72 Erik Alsjanov [KAZ] 0 - 5 Astana, KAZ 2018-06-09 1/2 President Cup
71 Aphisit Kanankhokkhruea [THA] 5 - 0 Astana, KAZ 2018-06-08 1/4 President Cup
70 Troy Isley Alexandria BC, USA 3 - 1 Astana, KAZ 2018-06-06 1/8 President Cup
69 Karan Baran UOLKA, POL 3 - 0 Stockholm 2018-05-25 Hammarby IF-Zespol Warszawa 6-0
68 Erik Mendoza Djurgårdens IF 5 - 0 Stockholm 2018-04-21 Final Mellansvenska
67 Bartosz Golebiewski POL 2 - 1 Slupsk, POL 2018-04-13 Landskamper 2018 SWE-POL 3-5
66 Arjon Kajoshi ALB 0 - 5 Targu Jiu, ROM 2018-03-27 1/8 EM-U 22
65 Jordan Reynolds Hoddesdon BA, ENG 1 - 4 Helsingfors, FIN 2018-03-10 1/2 Gee-Bee
64 Musa Musajev [RUS] 5 - 1 Helsingfors, FIN 2018-03-09 1/4 Gee-Bee
63 Miguel Cuadrado CB Valladolid, ESP 1 - 4 Santa Cruz, ESP 2017-11-02 1/2 Box-Am
62 Kyran Jones Gelligear ABC, WAL 3 - 2 Santa Cruz, ESP 2017-11-01 1/4 Box-Am
61 Santeri Laine KKU, FIN 2 - 1 Stockholm 2017-10-13
60 Mariusz Gnas IF Linnéa 0 - 5 Borås 2017-07-03 SM 2017 SM-final
59 Erik Mendoza Djurgårdens IF 3 - 2 Borås 2017-07-02 SM 2017 1/2
58 Robert Vrdoljak Rotterdam, NED 3 - 0 Stockholm 2017-06-10 Stockholm-Rotterdam 3-3
57 Olexij Tokartjuk [UKR] 2 - 3 Grodno, BLR 2017-05-26 1/2 Usov memorial
56 Raul Salomon Grampas BG, USA 3 - 0 [SOCAL], USA 2017-04-23
55 Robert Vrdoljak Mesa Sport, NED 3 - 0 Rotterdam, NED 2016-11-05 Rotterdam-Stockholm 2-3
54 Andreas Katzourakiz Panathinaikos BC, GRE 1 - 2 Stockholm 2016-09-23
53 Vadim Pankov [BLR] 2 - 1 Odessa, UKR 2016-07-24 Final Semen Trestin
52 Ernar Jesenhov [KAZ] 2 - 1 Odessa, UKR 2016-07-23 1/2 Semen Trestin
51 Timur Brikov [UKR] 2 - 1 Odessa, UKR 2016-07-22 1/4 Semen Trestin
50 Ljubomir Ozgovitj [UKR] 3 - 0 Odessa, UKR 2016-07-21 1/8 Semen Trestin
49 Adel Belalia Djurgårdens IF 3 - 0 Köping 2015-12-06 JSM-final
48 Victor Karlsen Halmstads AIS 3 - 0 Köping 2015-12-05 1/2 JSM
47 Sultan Nadyrzhanov Haninge BK W TKO 3 Köping 2015-12-04 1/4 JSM
46 Georgi Charabadze GEO 0 - 3 Kolobrzeg, POL 2015-11-23 1/16 Jun-EM
45 Alexandros Zikopoulos Panathinaikos BC, GRE 2 - 1 Athen, GRE 2015-11-14 Hammarby IF-Panathinaikos BC 4-2
44 Mert Yandim Vordingborg BK, DEN W TKO 2 Angered 2015-11-01 Final ABC
43 Oliver Sejdini Gilleleje BK, DEN 3 - 0 Angered 2015-10-30 1/2 ABC
42 Yunus Emre Batman [TUR] 0 - 3 Istanbul, TUR 2015-10-23 1/2 Ahmet Cömert (j)
41 Nusretcan Aksu [TUR] W TKO 2 Istanbul, TUR 2015-10-22 1/4 Ahmet Cömert (j)
40 Kadir Boga [TUR] W TKO 1 Istanbul, TUR 2015-10-21 1/8 Ahmed Cömert (j)
39 Ilyas Tekin [TUR] 3 - 0 Istanbul, TUR 2015-10-20 1/16 Ahmet Cömert (j)
38 Carl Fail Far Cotton ABC, ENG 0 - 3 Frankfurt/Oder, GER 2015-09-11 1/4 Brandenburg Cup (u)
37 Erik Kauliski BC Frankfurt/Oder, GER 3 - 0 Frankfurt/Oder, GER 2015-09-10 1/8 Brandenburg Cup (u)
36 Santeri Laine KKU, FIN 3 - 0 Stockholm 2015-05-30
35 Muhammed Abdilrasoon FIN-jun 2 - 1 Västerås 2015-05-02 SWE (u/j)-FIN (u/j) 9-1
34 Mihail Naumov Ivanovo, RUS 3 - 0 Maardu, EST 2015-04-25 Maardu Cup
33 Muhammed Abdilrasoon Tampereen VS, FIN 1 - 2 Vilnius, LIT 2015-03-11 1/8 Dan Pozniak
32 Dawid Siedlecki Red Fighters, POL W TKO 1 Warszawa, POL 2015-03-07
31 Andrej Cmatco IK Ymer 3 - 0 Halmstad 2015-02-22
30 Oscar H Furulund Ski BK, NOR 3 - 0 Halmstad 2015-02-21
29 Mohammed Kuci TiFa BC 3 - 0 Tidaholm 2015-02-07
28 Mika Syvinki Tapanilan Erä, FIN 2 - 1 Stockholm 2015-01-31 Narvajub
27 Farman Babajev FBK Falkenberg 0 - 3 Borlänge 2014-12-07 JSM-final
26 Samuel Yonesyan BK Rapid 3 - 0 Borlänge 2014-12-06 1/2 JSM
25 Yousef Adou IF Göteborg Team Box 2 - 0 Borlänge 2014-12-05 1/4 JSM
24 Oliver Flodin Vaggeryds BK 0 - 3 Borås 2014-11-23 Final King ot Ring (j)
23 Yousef Adou IF Göteborg Team Box 3 - 0 Borås 2014-11-22 1/2 King of the Ring (j)
22 Jean Degni Turun Seudun, FIN 3 - 0 Åbo, FIN 2014-11-15
21 Danny Barrett Olympic BC, IRL 0 - 3 Stockholm 2014-11-08
20 Yousef Adou IF Göteborg Team Box 2 - 1 Stockholm 2014-05-02
19 Isak Dyhre IL ROS, NOR 3 - 0 Askim, NOR 2014-03-16 Final Askim BO (j)
18 Brian Hellwig [GER] 0 - 3 Frankfurt/Oder, GER 2014-02-27 1/8 Brandenburg Cup
17 Araik Ismail Kristianstads BK 1 - 2 Växjö 2014-02-22 1/2 Värend BO
16 Farman Babajev FBK Falkenberg 2 - 1 Borås 2013-11-24 Final King ot Ring (u)
15 Colm Molloy Galway sel, IRL W Galway, IRL 2013-10-17* Galway sel-Stockholm 4-8
14 John Joyce IRL 0 - 3 Kiev, UKR 2013-09-11 1/8 VM (u)
13 Brandon Trejo USA 2 - 1 Kiev, UKR 2013-09-10 1/16 VM (u)
12 Shukrat Abdrim (Adihanov) Tensta BK L w.o Tammerfors, FIN 2013-05-05 Final Pirkka
11 Mika Syvinki Tapanilan Erä, FIN 4 - 1 Tammerfors, FIN 2013-05-04 1/2 Pirkka
10 Yohannes Berhane BK Dalen 2 - 1 Stockholm 2013-03-06
9 Mustafa Asfour IF Göteborg Team Box 17 - 4 Göteborg 2012-12-09 SUM-final
8 Mohammed Abdulrahim Oskarshamns BK 11 - 7 Göteborg 2012-12-08 1/2 SUM
7 Joshua Hayes FBK Falkenberg 3 - 0 Angered 2012-11-04 Final ABC (u)
6 Niclas V Hansen DEN-u 3 - 0 Vaggeryd 2012-05-19 SWE (u)-DEN (u) 8-6
5 Santeri Tuomela [FIN] 8 - 3 Tallin, EST 2012-04-29 Final Olympic Gloves (u)
4 Donat Viktorov TVS, FIN 5 - 0 Tallin, EST 2012-04-28 1/2 Olympic Gloves (u)
3 Anders Eggan Trym Boxning, NOR 1 - 2 Timrå 2012-03-03 1/2 Mattias Minne (u)
2 Steward Nasrad PSV Wismar, GER 0 - 3 Wismar, GER 2011-10-09 Final Wismar
1 Stefan Nikitin Villingen-Schwenningen, GER 3 - 0 Wismar, GER 2011-10-08 1/2 Wismar
Sammanfattande statistik

2012 Ungdomsmästare. 
2015 Juniormästare. 
2017 SM-Silver.