Mariusz Gnas

Vikt: 70, 75 kg
Född: 1997-06-30
Död:
Klubb: BK Dalen (Stockholm), IF Linnéa (Stockholm).
SM: 2017 SM-Guld
Landskamper: -
Nordisk: -
EM: -
VM: -
OS: -
Professionell: Debut 2019-06-21. Aktiv
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
68 Eric Mendoza Djurgårdens IF 3 - 0 Stockholm 2018-05-05
67 Troy Isley Alexandria BC, USA 0 - 5 Sofia, BUL 2018-02-21 1/8 Strandja
66 Michael Nevin Portlaoise, IRL 1 - 4 Tammerfors, FIN 2017-11-19 Final Tammer
65 Victor Yoka B'O Boxing, FRA 5 - 0 Tammerfors, FIN 2017-11-18 1/2 Tammer
64 Jafet Örn Torsteinsson HFK, ISL 5 - 0 Tammerfors, FIN 2017-11-17 1/4 Tammer
63 Santeri Laine KKU, FIN 4 - 1 Tammerfors, FIN 2017-11-16 1/8 Tammer
62 Ilari Kujala KNK, FIN 3 - 0 Stockholm 2017-10-13
61 Adam Chartoi Hammarby IF 5 - 0 Borås 2017-07-03 SM 2017 SM-final
60 Amin Shubber Djurgårdens IF 5 - 0 Borås 2017-07-02 SM 2017 1/2
59 Oleksandr Chyzjnjak UKR 0 - 5 Charkiv, UKR 2017-06-18 EM 2017 1/16
58 Max van der Pas Aleco BA, NED 2 - 3 Warsawa, POL 2017-05-03 1/8 Feliks Stamm
57 Caomihin Hynes Holy Trinity BC, IRL L Argenteuil, FRA 2017-04-22 Final Montana
56 Adji Sangare BC Villepinte, FRA W Argenteuil, FRA 2017-04-21 1/2 Montana
55 Farid Oudir ANB, FRA W Argenteuil, FRA 2017-04-20 1/4 Montana
54 Arman Hakobian [BUL] 1 - 4 Sofia, BUL 2017-02-24 1/4 Strandja
53 Shah Sajid Qabeer [SIN] 5 - 0 Sofia, BUL 2017-02-23 1/8 Strandja
52 Mindaugas Gedminas AIK Lund, NOR 3 - 0 Göteborg 2017-02-05
51 Amir Smesem Hisingens BK 2 - 3 Borås 2016-11-26 1/2 King ot Ring
50 Alexander Holm Vänersborgs BK 5 - 0 Borås 2016-11-25 1/4 King ot Ring
49 Max van der Pas Aleco BA, NED 0 - 3 Rotterdam, NED 2016-11-05 Rotterdam-Stockholm 2-3
48 Andrej Kosenkov [RUS] 2 - 1 Tammerfors, FIN 2016-10-23 Final Tammer
47 Ilari Kujala KNK, FIN 3 - 0 Tammerfors, FIN 2016-10-22 1/2 Tammer
46 Kuandjuk Zjussip [KAZ] 3 - 0 Tammerfors, FIN 2016-10-21 1/4 Tammer
45 Ahmed Ali BK Falken 3 - 0 Gävle 2016-10-08
44 Sander Lauritsen (Romfors) BK Ringen 1 - 2 Söderköping 2016-10-01 Final Gripen Cup
43 Lewis Richardson Centurions BC, ENG 0 - 3 London, ENG 2016-06-17 1/4 Haringey BC
42 Ahmed Rossi Narva BK 0 - 3 Malmö 2016-05-13 SM 2016 1/4
41 Hamza Barka Hisingens BK 0 - 3 Oslo, NOR 2016-04-24
40 Ahmed Abdelfatta Oslo BK, NOR 5 - 0 Oslo, NOR 2016-04-23
39 Sebastian Rembecki Gornick Wielicka, POL L Argenteuil, FRA 2016-04-14 1/4 Montana
38 Alexander Holm Vänersborgs BK 3 - 0 Söderköping 2016-04-02
37 Alexander Bwambale Tensta BK 3 - 0 Köping 2015-12-06 JSM-final
36 Djamal Machmudov RUS 0 - 2 Kolobrzeg, POL 2015-11-25 1/4 EM (j)
35 Leo Cvetkovic CRO 3 - 0 Kolobrzeg, POL 2015-11-22 1/8 EM (j)
34 Bence Lukácsy HUN 3 - 0 Kolobrzeg, POL 2015-11-21 1/16 EM (j)
33 Felix Jordan Rotterdam, NED 3 - 0 Botkyrka 2015-11-09 Stockholm-Rotterdam 3-2
32 Patryk Litorowicz Botkyrka BK W TKO 3 Söderköping 2015-09-27 Final Gripen Cup (j)
31 Louis Toutin BC Noisy, FRA 0 - 3 Frankfurt/Oder, GER 2015-09-10 1/8 Brandenburg Cup (u)
30 Mico Hakkarainen FIN-jun 3 - 0 Västerås 2015-05-02 SWE (u/j)-FIN (u/j) 9-1
29 Tobias Möllenberg DEN 1 - 2 Tammerfors, FIN 2015-03-29 Final NM-jun
28 Elvis Sumic Örebro BK 3 - 0 Borlänge 2014-12-07 JSM-final
27 Tobias Möllenberg Gilleleje BK, DEN L Dsq 3 Borås 2014-11-22 1/2 King ot Ring (j)
26 Zach Crossett Armagh&Down, IRL 3 - 0 Hilleröd, DEN 2014-10-12 Final HSK BC
25 Aku Virtanen FIN-jun W TKO 2 Borgå, FIN 2014-05-24 SWE (u/j)-FIN (u/j) 2-5
24 Teodor Frisell Upsala IF 3 - 0 Örebro 2014-04-17 Final Kelly BO (j)
23 Christopher Fataki Lille Métropole BCF, FRA 1 - 2 Frankfurt/Oder, GER 2014-03-28 1/4 Brandenburg Cup
22 Hone Huni Q´ld, AUS 2 - 1 Frankfurt/Oder, GER 2014-02-27 1/8 Brandenburg Cup
21 Teodor Frisell Upsala IF 3 - 0 Morgongåva 2014-01-25 Final Sweden BC (j)
20 Hussein Abdulhamid Halmstads AIS 3 - 0 Tidaholm 2013-12-08 SUM-final
19 Calix Ondzie Vårgårda BK 3 - 0 Tidaholm 2013-12-07 1/2 SUM
18 Teodor Frisell Upsala IF 3 - 0 Tidaholm 2013-12-06 1/4 SUM
17 Justin Barrett Galway sel, IRL W Galway, IRL 2013-10-17* Galway-Stockholm 4-8
16 Hussein Abdulhamid Halmstads AIS 2 - 1 Gävle 2013-09-28 Final Falken Cup (u)
15 Rauhmat Azamov Visby NK L Stockholm 2013-05-19 Final Mellansvenska (j)
14 Roder Tasman Nyköpings BS 3 - 0 Stockholm 2013-05-18 1/2 Mellansvenska (j)
13 Shane Thomas [WAL] 1 - 4 Tammerfors, FIN 2013-05-05 Final Pirkka
12 Arturs Buls [LAT] W TKO 2 Tammerfors, FIN 2013-05-04 1/2 Pirkka
11 Laziz Sharifov Haninge BK 0 - 3 Stockholm 2013-04-03
10 Mathias Lindvall Hisingens BK 3 - 0 Heby 2013-01-20 Final Sweden BC (j)
9 Siham Khan Djurgårdens IF 3 - 0 Heby 2013-01-19 1/2 Sweden BC (j)
8 Akram Khalil Angered BC 8 - +8 Göteborg 2012-12-08 1/2 SUM (33-25)
7 Haris Dedovic GAK Enighet W TKO 3 Göteborg 2012-12-07 1/4 SUM
6 Ludwig Thomson Värnamo BK 0 - 3 Angered 2012-11-04 Final ABC (u)
5 Alexander Rimmi Skene AK 3 - 0 Angered 2012-11-03 1/2 ABC (u)
4 Mousa Kourfah BK Tensta 3 - 0 Gävle 2012-09-30 Final Falken Cup (u)
3 Jonathan Persson Halmstads BS 2 - 1 Gävle 2012-09-29 1/2 Falken Cup (u)
2 Ludwig Thomson Värnamo BK 1 - 2 Örebro 2012-04-29 Final Mellansvenska (u)
1 Siham Khan Djurgårdens IF 3 - 0 Örebro 2012-04-28 1/2 Mellansvenska (u)
Sammanfattande statistik

2013 Ungdomsmästare. 
2014-2015 JSM-Guld.