Hampus Broman

Vikt: 54 - 63.5/64 kg
Mästerskap:
Professionell:
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
93 Artur Sjakpasjan ARM 2 - 3 Porec, CRO 2022-03-19 1/4 EM-u22
92 Miroslav Herceg SVK 5 - 0 Porec, CRO 2022-03-17 1/8 EM-u22
91 Jaroslav Chartsis [UKR] 0 - 5 Sofia, BUL 2022-02-24 1/4 Strandja
90 Lavrenovas Andrejus [LTU] 5 - 0 Sofia, BUL 2022-02-21 1/8 Strandja
89 Romeo Costa [WAL] L w.o Tammerfors, FIN 2022-01-22 Round Robin
88 Joseph Tyers Billingham BA, ENG 1 - 4 Tammerfors, FIN 2022-01-21 Round Robin
87 Milad Mazdak BK Ringen 5 - 0 Norrköping 2021-12-12 SM 2021 SM-final
86 Jegors Mamasevs Saldus, LAT 3 - 0 Jönköping 2021-11-27
85 Milad Mazdak BK Ringen 5 - 0 Borås 2021-11-07 Final King ot Ring
84 Redouane Kaya Djurgårdens IF 4 - 1 Borås 2021-11-06 1/2 King ot Ring
83 Bill Oliphant Hoddesdon BA, ENG 5 - 0 Borås 2021-11-05 1/4 King ot Ring
82 Mohammed Al-Maliki Winning BC 3 - 0 Hilleröd, DEN 2021-10-17 Final Hilleröd BC
81 Francis Fordjour DEN 5 - 0 Malmö 2021-10-09 Landskamper 2021 SWE-DEN 4-6
80 Markus Pasanen SEKJ, FIN 2 - 3 Rovaniemi, FIN 2021-09-11 Final Ruska
79 Nik Veber Nikolov DBS Fuzinar, SLO 0 - 3 Maribor, SLO 2021-08-26 1/2 Maribor Cup
78 Joseph Tyers ENG 1 - 4 Roseto, ITA 2021-06-16 1/16 EM (j)
77 Nenad Jovanovic [SRB] 2 - 3 Belgrad, SER 2021-04-24 1/16 Belgrad
76 Nikolai Terteryan DEN 0 - 5 Vejle, DEN 2020-09-12 Landskamper 2020 SWE-DEN 5-3
75 Wladislaw Baryshnik KSS Allerborn, GER 1 - 4 Helsingfors, FIN 2020-03-06 1/4 Gee-Bee
74 Tadej Cernoga BK Portoroz, SLO 2 - 0 Koka, HUN 2020-02-22
73 Tadej Cernoga BK Portoroz, SLO 0 - 3 Koka, HUN 2020-02-21 Final Ákos Toth
72 Petr Novak [CZE] 1 - 4 Sofia, BUL 2020-01-21 1/16 Strandja
71 Ibrahim Bakhtiari Hammarby IF 5 - 0 Köping 2019-12-07 JSM-final
70 Ibrahim Bakhtiari Hammarby IF 5 - 0 Borås 2019-11-24 Final King ot Ring (j)
69 Mikkel Bruun Jyllinge BT, DEN W TKO 2 Borås 2019-11-23 1/2 King ot Ring (j)
68 Cameron Suttle Erne BC, NI 5 - 0 Borås 2019-11-22 1/4 King ot Ring (j)
67 Adlan Arsamekov [RUS] 0 - 5 Schwerin, GER 2019-10-27 Final Schwerin (j)
66 Moritz Schmidt BV Schleswig 06, GER 5 - 0 Schwerin, GER 2019-10-26 1/2 Schwerin (j)
65 Tom Laske BC Görzig, GER 5 - 0 Schwerin, GER 2019-10-25 1/4 Schwerin (j)
64 Ilja Sjakirov RUS 0 - 5 Sofia, BUL 2019-09-08 1/4 EM (j)
63 Rashid Hasanov [AZE] 5 - 0 Sofia, BUL 2019-09-06 1/8 EM (j)
62 Vadzim Kurbatjov [BLR] 0 - 5 Kaunas, LTU 2019-08-08* 1/2 Rikardas Tamulis (j)
61 Ilja Sjakirov [RUS] 1 - 4 Frankfurt/Oder, GER 2019-07-04 1/4 Brandenburg (j)
60 Rafael Acosta Heredia SdH, ESP 5 - 0 Frankfurt/Oder, GER 2019-07-03 1/8 Brandenburg (j)
59 Dias Molzjigitov [KAZ] 0 - 5 Eger, HUN 2019-06-13 1/2 Bornemissza
58 Tanawat Srijan [THA] 4 - 1 Eger, HUN 2019-06-12 1/4 Bornemissza
57 Milán Horváth Hell FC, HUN 5 - 0 Eger, HUN 2019-06-11 1/8 Bornemissza
56 Roland Löczi VSE, HUN W ?, HUN 2019-05-18
55 Anton Poropudas JäKK, FIN 3 - 0 Tammerfors, FIN 2019-05-05 Extramatch Pirkka
54 Peter Ahlberg Skoftebyns AIS W w.o Tammerfors, FIN 2019-05-05 Final Pirkka (j)
53 Jack Oliphant ENG sel 0 - 3 Stockholm 2019-04-13 SWE sel-ENG sel 0-2
52 Garan Croft Cardigan ABC, WAL 0 - 5 Botevgrad, BUL 2019-04-05 Final Emil Jechev (j)
51 Brian Vossen Aleco BA, NED 3 - 2 Botevgrad, BUL 2019-04-04 1/2 Emil Jechev (j)
50 Tjeerav Asjalaev [RUS] 4 - 1 Botevgrad, BUL 2019-04-03 1/4 Emil Jechev (j)
49 Patrik Liculom [CRO] 5 - 0 Botevgrad, BUL 2019-04-01 1/8 Emil Jechev (j)
48 Erikas Laurikietes Kaunas, LTU 0 - 5 Vilnius, LTU 2019-03-20 1/8 Pozniakas
47 Nebil Ibrahim Upsala IF 3 - 2 Stockholm 2018-12-16 JSM-final
46 Hafiz Ahmadi Hammarby IF 5 - 0 Stockholm 2018-12-15 1/2 JSM
45 Harys Lowe Northwest ABC, SCO 3 - 0 Borås 2018-11-25 Final King ot Ring (j)
44 Mohammed El-Zein GAK Enighet 3 - 2 Borås 2018-11-24 1/2 King ot Ring (j)
43 David Gevorgyan BC Traktor, GER 2 - 3 Schwerin, GER 2018-11-11 Final Sven Lange (j)
42 Ahmet Sor KSC Backnang, GER 5 - 0 Schwerin, GER 2018-11-10 1/2 Sven Lange (j)
41 Sayed Kazemi NOR-jun 2 - 1 Trollhättan 2018-08-25 SWE (u/j)-NOR (u/j) 10-3
40 Daniel Danyi ESI, HUN 1 - 2 Mezokövesd, HUN 2018-07-07 Final Matyo Cup (j)
39 Tamas Kovacs NYV, HUN 3 - 0 Mezokövesd, HUN 2018-07-06 1/2 Matyo Cup (j)
38 Daniel Danyi ESI, HUN 1 - 2 Klin, SVK 2018-06-16 1/2 Slovakia BC (j)
37 David Balogh [HUN] 3 - 0 Klin, SVK 2018-06-15 1/4 Slovakia BC (j)
36 Arkadiuz Zajgl Korona Walcz, POL W TKO 1 Klin, SVK 2018-06-14 1/8 Slovakia Cup (j)
35 Nebil Ibrahim Upsala IF 4 - 1 Tammerfors, FIN 2018-05-06 Final Pirkka (j)
34 Jesse Pihkola LaKa, FIN 5 - 0 Tammerfors, FIN 2018-05-05 1/2 Pirkka (j)
33 Nikolai Terteryan DEN 0 - 5 Roseta, ITA 2018-04-20 1/8 EM (j)
32 Arian Cekicaj BC Traktor, GER L TKO 2 Eger, HUN 2018-03-07 1/4 Bornemissza (j)
31 Nebil Ibrahim Upsala IF 0 - 5 Borlänge 2018-01-20
30 Hamid Safari Hallstahammars KF 5 - 0 Västerås 2017-12-17 USM-final
29 Morteza Hassami TiFa BC 5 - 0 Västerås 2017-12-16 1/2 USM
28 Mohammed El-Zein GAK Enighet 3 - 0 Borås 2017-11-26 Final King ot Ring (u)
27 Ibrahim Bakhtiari Hammarby IF 3 - 0 Angered 2017-11-03 Final ABC (u)
26 Mehmet Sor GER 2 - 3 Albena, BUL 2017-09-21 1/8 EM (u)
25 Eduard Christea ROM 5 - 0 Albena, BUL 2017-09-19 1/16 EM (u)
24 Drilon Thaqi [KOS] 1 - 2 Sofia, BUL 2017-08-26 Final Lokomotiv BC (u)
23 Gheorge Kovatjev [BUL] 2 - 0 Sofia, BUL 2017-08-25* 1/2 Lokomotiv BC (u)
22 Stilian Hristov [BUL] 3 - 0 Sofia, BUL 2017-08-24* 1/4 Lokomotiv BC (u)
21 Alex Triebel [CZE] 0 - 3 Klin, SVK 2017-06-18 Final Slovakia BC (u)
20 Wiktor Hladko [POL] 3 - 0 Klin, SVK 2017-06-17 1/2 Slovakia BC (u)
19 Gyula Pusoma Taksony, HUN 5 - 0 Klin, SVK 2017-06-16 1/4 Slovakia BC (u)
18 Richárd Szöllösy ESI, HUN 2 - 3 Eger, HUN 2017-05-25 1/4 Bornemissza (u)
17 Agashi Magaryan [GER] 4 - 1 Tammerfors, FIN 2017-05-07 Final Pirkka (u)
16 Vladislav Tjubrik St Petersburg II, RUS 4 - 1 Tammerfors, FIN 2017-05-06 1/2 Pirkka (u)
15 Basel Srour TK, NOR 3 - 0 Göteborg 2017-02-05
14 Sander Johansen Askim BK, NOR 2 - 1 Göteborg 2017-02-04
13 Erduan Berisha KFUM Linköping 5 - 0 Kumla 2016-12-18 USM-final
12 Hasib Mohseni Tensta BK W w.o Kumla 2016-12-17 1/2 USM
11 Timor Hassani Morgongåva BK 5 - 0 Kumla 2016-12-16 1/4 USM
10 Morteza Hassami TiFa BC 5 - 0 Borås 2016-11-27 Final King ot Ring (u)
9 Daniel Grande Grimstad BK, NOR 3 - 0 Hilleröd, DEN 2016-10-16 Final Hilleröd BC (u)
8 Shabir Hosseini Djurgårdens IF 3 - 0 Hilleröd, DEN 2016-10-15 1/2 HSK BC (u)
7 Shabir Hosseini Djurgårdens IF 1 - 2 Söderköping 2016-10-02 Final Gripen Cup (u)
6 Peter Ahlberg Skoftebyns AIS 2 - 1 Söderköping 2016-10-01 1/2 Gripen Cup (u)
5 Jesse Pihkola FIN-u 3 - 0 Lahti, FIN 2016-05-07 SWE (u/j)-FIN (u/j) 4-4
4 Peter Ahlberg Skoftebyns AIS 1 - 2 Lidköping 2016-04-09
3 Maksim Molodan Odessa All Stars, UKR 1 - 2 Odessa, UKR 2016-02-27 OAL-NS 7-4
2 Karar Hussain Malmö BC 3 - 0 Malmö 2016-01-31 Final Sydsvenska (u)
1 Moltas Lundström IF Linnéa 1 - 2 Borås 2016-01-09 1/2 King ot Ring (u)
Sammanfattande statistik

BS Tor (Hallsberg). 
2016-2017 Ungdomsmästare. 
2019 Juniormästare. 
2021 Svensk mästare.