Denis Kauffer

Vikt: 75, 81 kg
Född: 1996-11-25
Död:
Klubb: BK Dalen (Stockholm), IF Linnéa (Stockholm)
SM: 2017 SM-Guld
Landskamper: -
Nordisk: -
EM: -
VM: -
OS: -
Professionell: Debut 2019-08-31. Aktiv
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
63 Surkho Sjamilov Sp.09, NOR 3 - 0 Angered 2017-11-05 Final ABC
62 Liridon Nuha Halmstads BS 2 - 1 Angered 2017-11-04 1/2 ABC
61 Abdesslam Chabi ATF Gym IF KO 1 Angered 2017-11-03 1/4 ABC
60 Manuel Inostroza All Stars W TKO 2 Borås 2017-07-03 SM 2017 SM-final
59 Alexander Bwambale Djurgårdens IF 5 - 0 Borås 2017-07-02 SM 2017 1/2
58 Damir Platic CRO 0 - 5 Charkiv, UKR 2017-06-20 EM 2017 1/8
57 Paulinius Zujevas LTU 5 - 0 Charkiv, UKR 2017-06-18 EM 2017 1/16
56 Arkadiusz Szwedowicz BKS Skorpion, POL 1 - 4 Warsawa, POL 2017-05-06 1/2 Feliks Stamm
55 Mateusz Goinski KB Zaglebie, POL 5 - 0 Warsawa, POL 2017-05-04 1/4 Feliks Stamm
54 Kevin Lele-Sadjo VGA St Maur, FRA L Argenteuil, FRA 2017-04-21 1/2 Montana
53 Xhek Pascali [GER] W Argenteuil, FRA 2017-04-20 1/4 Montana
52 Rafael Ekroos HeKo, FIN 3 - 0 Stockholm 2017-03-04
51 Thomas Whittaker Hart Rotunda BC, ENG 5 - 0 Sofia, BUL 2017-02-26 Final Strandja
50 Jiabin Huang [CHN] 4 - 1 Sofia, BUL 2017-02-25 1/2 Strandja
49 Blagoj Najdenov [BUL] 4 - 1 Sofia, BUL 2017-02-24 1/4 Strandja
48 Leo Cvetkovic BC Predator, CRO 5 - 0 Sofia, BUL 2017-02-22 1/8 Strandja
47 Alexander Martinsen Oslo BK, NOR 3 - 0 Göteborg 2017-02-05
46 Islam Ismailov AIK Lund, NOR 3 - 0 Göteborg 2017-02-04
45 Alexander Bwambale Stockholms AIF W Borås 2016-11-27 Final King ot Ring
44 Islam Ismailov AIK Lund, NOR 5 - 0 Borås 2016-11-26 1/2 King ot Ring
43 Hélio Silva Privilégio BC, POR 5 - 0 Borås 2016-11-25 1/4 King ot Ring
42 Artjom Kasparian v/t Hof, NED 2 - 1 Rotterdam, NED 2016-11-05 Rotterdam-Stockholm 2-3
41 Boris Crighton Byron ABC, SCO 3 - 0 Tammerfors, FIN 2016-10-23 Final Tammer
40 Dmitri Tretjak Kotkan Vo, FIN 2 - 1 Tammerfors, FIN 2016-10-22 1/2 Tammer
39 Nikita Isimbekov [RUS] 2 - 1 Tammerfors, FIN 2016-10-21 1/4 Tammer
38 Louis Lye Hayes ABC, ENG L KO 1 London, ENG 2016-06-19 Final Haringey BC
37 Ola Alausa Double Jab ABC, ENG 3 - 0 London, ENG 2016-06-18 1/2 Haringey BC
36 Dan Azeez Essex University, ENG 2 - 1 London, ENG 2016-06-17 1/4 Haringey BC
35 Kennedy Katende Sundsvalls BK 1 - 2 Malmö 2016-05-15 SM 2016 SM-final
34 Albin Albinsson IK Ymer 3 - 0 Malmö 2016-05-14 SM 2016 1/2
33 Eric Mendoza Djurgårdens IF 3 - 0 Malmö 2016-05-13 SM 2016 1/4
32 Jurij Korennoj Odessa, UKR 2 - 1 Stockholm 2016-04-23 Sthlm-Odessa 3-7
31 Stephane Leclerc Matha BC, FRA L Argenteuil, FRA 2016-04-16 Final Montana
30 Islam Ismailov AIK Lund, NOR 3 - 0 Argenteuil, FRA 2016-04-15 1/2 Montana
29 Assane Thiam BC 1&2, FRA 3 - 0 Argenteuil, FRA 2016-04-14 1/4 Montana
28 Enid Numanovic Banovici, BIH W TKO 1 Stockholm 2016-04-09 Stockholm-Banovici 5-2
27 Albin Albinsson IK Ymer 3 - 0 Söderköping 2016-04-02
26 Viktor Gricjus Botkyrka BK 3 - 0 Botkyrka 2016-03-12
25 Shady Gamhour ATF Gym IF 1 - 2 Söderköping 2015-09-27 Final Gripen Cup
24 Tynchtyk Mamatkarim Haninge BK W TKO 1 Söderköping 2015-09-26 1/2 Gripen Cup
23 Mike Steffensen Aarhus Boxing, DEN 1 - 2 Odense, DEN 2015-02-04
22 Ibragim Israelov Botkyrka BK 2 - 1 Stockholm 2015-01-31 Narvajub
21 Alexander Bwambale Tensta BK 3 - 0 Borlänge 2014-12-07 JSM-final
20 Alexander Bwambale Tensta BK 1 - 2 Borås 2014-11-23 Final King ot Ring (j)
19 Carmelo Calabro ITA-jun W TKO 1 Anzio, ITA 2014-08-04 SWE (j)-ITA (j) 1-6
18 Carmelo Calabro ITA-jun L Pescara, ITA 2014-08-01 SWE (j)-ITA (j) 2-6
17 Surkho Sjamilov Sp.09, NOR 0 - 3 Örebro 2014-04-27 Final Kelly BO (j)
16 Surkho Sjamilov Sp.09, NOR 1 - 2 Morgongåva 2014-01-25 Final Sweden BC (j)
15 Omid Hayat BK Puma W TKO 2 Ljungby 2014-01-18 1/2 Sydsvenska
14 Elvis Sumic Örebro BK 1 - 2 Tidaholm 2013-12-07 1/2 JSM
13 Patrick Fallon Galway sel, IRL L Galway, IRL 2013-10-17* Galway sel-Stockholm 4-8
12 Axel Käll Tranås BTS W TKO 1 Gävle 2013-09-28 Final Falken Cup
11 Cengizhan Caglayan Narva BK 2 - 1 Stockholm 2013-06-05
10 Samuel Narinock IF Linnéa L Dsq 2 Stockholm 2013-05-18 Final Mellansvenska (j)
9 Alexander Bwambale Tensta BK 0 - 3 Stockholm 2013-04-03
8 Mubarak Ali Upsala IF 3 - 0 Stockholm 2013-03-06
7 Mattias Dahlberg Säters BK 1 - 2 Örebro 2013-03-06 Final Mellansvenska (u)
6 Mattias Dahlberg Haninge BK 0 - 3 Haninge 2012-12-15
5 Ali Shaker Malmö BK 16 - 18 Göteborg 2012-12-08 1/2 SUM
4 Kevin Uche Valby IK, DEN 0 - 3 Angered 2012-11-04 Final ABC (u)
3 Sami T Berik Moss BK, NOR 3 - 0 Angered 2012-11-03 1/2 ABC (u)
2 Markus Alexandersson Angered BC 3 - 0 Angered 2012-11-02 1/4 ABC (u)
1 Victor Hansebjer Hammarby IF 3 - 0 Gävle 2012-09-30 Final Falken Cup (u)
Sammanfattande statistik

2014 JSM-Guld.
2016 SM-Silver. 
2017 Guld Strandja.