Bo Boman

Vikt: Weltervikt, Mellanvikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
43 Rolf Karlsson Eskilstuna BK L TKO 2 Eskilstuna 1972-11-30
42 Bertil Bredin BK Älgen 2 - 1 Östersund 1972-11-10
41 Imre Gymber Eskilstuna BK 3 - 0 Uppsala 1972-10-12
40 Ejner Bach Nielsen IK Sparta, DEN L TKO 3 Östersund 1971-12-10
39 Veit Burman BK Älgen 0 - 3 Uppsala 1971-01-22
38 Rainer Salo VTN, FIN 0 - 3 Uppsala 1970-04-03
37 Carsten Andersen Lindholm BK, DEN 2 - 1 Östersund 1969-12-12
36 Per-Gunnar Björklund Enköpings BK 2 - 1 Gävle 1969-11-21
35 Lars Larsson BK Örnen 1 - 2 Uppsala 1969-11-14
34 Imre Gymber Eskilstuna BK 4 - 1 Katrineholm 1969-10-23
33 Lars Larsson BK Örnen 3 - 0 Uppsala 1969-03-28
32 Jan Pettersson Katrineholms BK 2 - 3 Stockholm 1969-02-24 SM 1969 1/4
31 Kent Larsson Skoftebyns AIS W TKO 2 Stockholm 1969-02-23 SM 1969 1/8
30 Eyvind Johansson BK Björnen W TKO 2 Sundsvall 1969-02-02. Final Norrländska
29 Bertil Bredin BK Älgen W TKO 2 Sundsvall 1969-02-02 1/2 Norrländska
28 Björn Adolfsson Oskarshamns BK 3 - 0 Säffle 1969-01-19
27 John Larsen IK Sparta, DEN 2 - 1 Östersund 1968-12-15
26 Jan Pettersson Katrineholms BK 1 - 2 Nyköping 1968-11-21
25 Christer Ottosson GAK Enighet L KO 2 Stockholm 1968-02-19 SM 1968 1/4
24 Thor Lyder Andersen Oslo, NOR 3 - 0 Stockholm 1968-02-09 (j) Stockholm-Oslo 6-3
23 Morten Hammer B-30, NOR 2 - 1 Östersund 1968-01-28
22 Per-Olof Larsson BK Köping 2 - 3 Stockholm 1967-12-27 1/8 JSM
21 Lars Larsson BK Örnen 5 - 0 Stockholm 1967-12-15 Final DM-Stockholm
20 Kristiansson Sundsvalls BK 1 - 2 Sundsvall 1967-11-12
19 Pentti Alhonen [FIN] 3 - 0 Uppsala 1967-11-10
18 Jan Göransson (w) Oxelösunds BK 5 - 0 Oxelösund 1967-10-06
17 Tore Baltzari Djurgårdens IF 3 - 0 Stockholm 1967-09-22
16 Bo Granqvist BK Älgen 3 - 0 Östersund 1967-03-18 DM-final Jämtland/Härjedalen
15 Göran Eriksson Narva BK 0 - 5 Oxelösund 1967-03-05 Oxelösunds BK 25 år
14 Per-Olof Larsson Hornskrokens IF L KO 1 Östersund 1967-02-05 1/2 Norrländska
13 Bo Fogelberg BK Viljan 0 - 5 Stockholm 1966-12-28 1/4 JSM
12 Jan Sandelius Årsta BK KO 1 Stockholm 1966-12-27 1/8 JSM
11 Per Andersen (lw) B 30, NOR KO 2 Östersund 1966-12-11
10 Krister Dahl BK Köping 3 - 0 Enköping 1966-12-04
9 Sven-Olov Swahn BK Masen/Dalarna W TKO Östersund 1966-11-06 Jämtland-Dalarna 5-4
8 Birger Forslund Narva BK W TKO 2 Uppsala 1966-11-03
7 Kenth Svedberg IK Balder W TKO 2 Östersund 1966-10-16
6 Roy Grubb Sundvalls BK 0 - 3 Östersund 1966-07-08 "Sonny Liston-gala"
5 Mats Fridholm Piteå IF L KO 2 Malmberget 1966-02-13 1/2 Norrländska
4 Christer Cornbäck Redbergslids BK L KO 2 Stockholm 1965-12-27 1/8 JSM
3 Jan Friman BK Masen L TKO 3 Östersund 1965-11-14
2 Per-Arne Boström BK Avance W TKO 2 Östersund 1965-10-17
1 Kjell Nilsen (w) B-30, NOR L 3 Trondheim, NOR 1965-03-05
Sammanfattande statistik

BK Älgen (Östersund). Upsala IF (Uppsala). BK Örnen (Stockholm). Enköpings BK.
Det brukade påpekas i tidningarna att han var "prästson från Offerdal".
1967 Distriktsmästare Jämtland/Härjedalen. 
1969 Norrlandsmästae.