Bo Boman

Vikt: Weltervikt, Mellanvikt
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
38 Rolf Karlsson Eskilstuna BK L TKO 2 Eskilstuna 1972-11-30
37 Imre Gymber Eskilstuna BK 3 - 0 Uppsala 1972-10-12
36 Ejnar Bak Nielsen IK Sparta, DEN L TKO 3 Östersund 1971-12-10
35 Veit Burman BK Älgen 0 - 3 Uppsala 1971-01-22
34 Rainer Salo VTN, FIN 0 - 3 Uppsala 1970-04-03
33 Carsten Andersen Lindholm BK, DEN 2 - 1 Östersund 1969-12-13
32 Per-Gunnar Björklund Enköpings BK 2 - 1 Gävle 1969-11-21
31 Lars Larsson BK Örnen 1 - 2 Uppsala 1969-11-14
30 Imre Gymber Eskilstuna BK 4 - 1 Katrineholm 1969-10-23
29 Lars Larsson BK Örnen 3 - 0 Uppsala 1969-03-28
28 Jan Pettersson Katrineholms BK 2 - 3 Stockholm 1969-02-24 SM 1969 1/4
27 Kent Larsson Skoftebyns AIS W TKO 2 Stockholm 1969-02-23 SM 1969 1/8
26 Björn Adolfsson Oskarshamns BK 3 - 0 Säffle 1969-01-19
25 John Larsen IK Sparta, DEN 2 - 1 Östersund 1968-12-15
24 Christer Ottosson GAK Enighet L KO 2 Stockholm 1968-02-19 SM 1968 1/4
23 Thor Lyder Andersen Oslo, NOR 3 - 0 Stockholm 1968-02-09 (j) Stockholm-Oslo 6-3
22 Morten Hammer B-30, NOR 2 - 1 Östersund 1968-01-28
21 Per-Olof Larsson BK Köping 2 - 3 Stockholm 1967-12-27 1/8 JSM
20 Lars Larsson BK Örnen 5 - 0 Stockholm 1967-12-15 Final DM-Stockholm
19 Kristiansson Sundsvalls BK 1 - 2 Sundsvall 1967-11-12
18 Pentti Alhonen [FIN] 3 - 0 Uppsala 1967-11-10
17 Jan Göransson (w) Oxelösunds BK 5 - 0 Oxelösund 1967-10-06
16 Tore Baltzari Djurgårdens IF 3 - 0 Stockholm 1967-09-22
15 Bo Granqvist BK Älgen 3 - 0 Östersund 1967-03-18 DM-final Jämtland/Härjedalen
14 Göran Eriksson Narva BK 0 - 5 Oxelösund 1967-03-05
13 Per-Olof Larsson Hornskrokens IF L KO 1 Östersund 1967-02-05 1/2 Norrländska
12 Bo Fogelberg BK Viljan 0 - 5 Stockholm 1966-12-28 1/4 JSM
11 Jan Sandelius Årsta BK KO 1 Stockholm 1966-12-27 1/8 JSM
10 Per Andersen (lw) B 30, NOR KO 2 Östersund 1966-12-11
9 Krister Dahl BK Köping 3 - 0 Enköping 1966-12-04
8 Sven-Olov Swahn BK Masen/Dalarna W TKO Östersund 1966-11-07 Jämtland-Dalarna 5-4
7 Birger Forslund Narva BK W TKO 2 Uppsala 1966-11-03
6 Kenth Svedberg IK Balder W TKO 2 Östersund 1966-10-16
5 Roy Grubb Sundvalls BK 0 - 3 Östersund 1966-07-08 "Sonny Liston-gala"
4 Mats Fridholm Piteå IF L KO 2 Malmberget 1966-02-13 1/2 Norrländska
3 Christer Cornbäck Redbergslids BK L KO 2 Stockholm 1965-12-27 1/8 JSM
2 Jan Friman BK Masen L TKO 3 Östersund 1965-11-14
1 Per-Arne Boström BK Avance W TKO 2 Östersund 1965-10-17
Sammanfattande statistik

BK Älgen (Östersund). Upsala IF (Uppsala). BK Örnen (Stockholm). Enköpings BK.
Det brukade påpekas i tidningarna att han var "prästson från Offerdal".
1967 Distriktsmästare Jämtland/Härjedalen.