Mia Bromander

Vikt: 54 kg
Född: 1988-09-12
Död:
Klubb: BK Örnen (Stockholm). Hammarby IF (Stockholm).
SM:
Landskamper:
Nordisk:
EM:
VM:
OS:
Professionell:
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
40 Sandra Attermo Djurgårdens IF 1 - 4 Stockholm 2018-12-14 SM 2018 (d) 1/4
39 Norah Guzlander Halmstads AIS W TKO 3 Borås 2018-11-25 Round Robin
38 Evelina Hanna BK Ringen 3 - 0 Borås 2018-11-24 Round Robin
37 Norah Guzlander Halmstads AIS 3 - 0 Borås 2018-11-23 Round Robin
36 Mia Salokannel Turun Teräs, FIN L w.o Rovaniemi, FIN 2018-09-15 Ruska - Round robin
35 Fatma Hajizadeh RoRe, FIN 0 - 5 Rovaniemi, FIN 2018-09-14 Ruska - Round robin
34 Sarah-Joy Rae BC Sissach, SUI 5 - 0 London, ENG 2018-06-24 Final Haringey BC
33 Sandra Attermo Djurgårdens IF 3 - 2 London, ENG 2018-06-23 1/2 Haringey BC
32 Kristiina Kivistö FIN 2 - 3 Oslo, NOR 2018-03-25 NM 2018 (d) NM-final
31 Veronica Losvik NOR 5 - 0 Oslo, NOR 2018-03-24 NM 2018 (d) 1/2
30 Sandra Attermo Djurgårdens IF 2 - 3 Borås 2018-02-02 1/4 Golden Girl
29 Sandra Attermo Djurgårdens IF 2 - 1 Stockholm 2017-12-09
28 Bettina Dahl Nielsen (Konya) Höje Taastrup BK, DEN 1 - 2 Borås 2017-11-25 Round Robin
27 Sophia Smith Skene AK 1 - 2 Borås 2017-11-24 Round Robin
26 Sara Svensson Skurup KBK 0 - 3 Angered 2017-11-05 Final ABC
25 Sandra Attermo Djurgårdens IF 2 - 1 Angered 2017-11-04 1/2 ABC
24 Sandra Attermo Djurgårdens IF 2 - 1 Stockholm 2017-10-21
23 Helena Envall IF Linnéa 0 - 5 Borås 2017-07-02 SM 2017 (d) 1/2
22 Sara Svensson Skurup KBK 0 - 2 Göteborg 2016-03-27 NM 2016 (d) NM-final
21 Helga Amborsdottir ISL W TKO 2 Göteborg 2016-03-26 NM 2016 (d) 1/2
20 Marjut Lausti FIN 2 - 0 Helsingfors, FIN 2015-12-19 Landskamper 2015 SWE-FIN 5-5
19 Viktoria Gurkovitj St Petersburg, RUS 0 - 3 Borås 2015-11-21 Final Golden Girl
18 Karina Tazabekova St Petersburg, RUS 2 - 1 Borås 2015-11-20 1/2 Golden Girl
17 Sara Svensson Ystads SK 3 - 0 Söderköping 2015-09-27 Final Gripen Cup
16 Sandra Attermo Djurgårdens IF 3 - 0 Söderköping 2015-09-26 1/2 Gripen Cup
15 Ramla Ali Fitzroy Lodge ABC, ENG 2 - 1 London, ENG 2015-06-21 Final Haringey
14 Orla McInerney Monivea ABC, IRL 2 - 1 London, ENG 2015-06-20 1/2 Haringey
13 Deborah Tyrell Hooks ABC, ENG 3 - 0 London, ENG 2015-06-19 1/4 Haringey
12 Malin Hermansson BK 1925 0 - 3 Tidaholm 2015-05-08 SM 2015 (d) 1/4
11 Bianka Prjasjka [RUS] W TKO 2 Tammerfors, FIN 2015-04-04 Final Pyynikki
10 Angela Morgan Royal Air Force, ENG 3 - 0 Borås 2015-01-11 Final Golden Girl
9 Belinda Skinner Hastings West Hill, ENG 0 - 3 London, ENG 2014-06-22 Final Haringey BC
8 Sandra Attermo Djurgårdens IF 1 - 2 Nyköping 2014-05-18 Final Mellansvenska
7 Sara Björk Guldstadens BK 3 - 0 Morgongåva 2014-03-22 Final Nybörjarnas
6 Lisa Lokkin Arvika BS 0 - 3 Växjö 2014-02-23 Final Värend BO
5 Sunna Davidsdottir Tiger MT, ISL 0 - 3 Morgongåva 2014-01-25 Final Sweden BC
4 Nin Ekman Ystads SK 3 - 0 Borås 2014-01-12 Final Golden Girl
3 Rebecca Seleborn Öbacka BK 3 - 0 Borås 2014-01-11 1/2 Golden Girl
2 Amanda Möller Haninge BK 3 - 0 Stockholm 2013-11-06
1 Ava Jawdat Narva BK 3 - 0 Gävle 2013-09-28 Final Falken Cup
Sammanfattande statistik

2014 Nybörjarmästarinna.
2015 Guld Haringey Box Cup (London). 
2018 Silver Nordiska mästerskapet.