Jari Närvänen

Vikt: 48 - 57 kg
Mästerskap:
Professionell: Nej
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
27 Fabricio Nieva Hisingens BK 0 - 3 Malmö 1993-09-19 Final Enighet Cup
26 Mattias Ivarsson Öbacka BK 0 - 3 Härnösand 1989-01-14
25 Anders Hedlund BK Falken 3 - 0 Luleå 1988-10-31
24 Ronny Svensson BK Winter 3 - 0 Rovaniemi, FIN 1987-12-12 Kalottkamp FIN-SWE 6-2
23 Conny Andersson Timrå BK 5 - 0 Rovaniemi, FIN 1987-09-18 1/2 Ruska
22 Ulf Renlund Guldstadens BK 0 - 3 Boden 1987-02-19
21 Mertzi Svarts Sundsvalls BK 5 - 0 Kiruna 1986-11-08 Nordsverige-Nordfinland 4-5
20 Tomas Larsson I 19 IF 3 - 0 Boden 1986-10-27
19 Joacim Vigerbäck Guldstadens BK 2 - 1 Arjeplog 1986-10-05
18 Conny Andersson Majornas BK 0 - 3 Luleå 1985-02-23
17 Jarmo Ekman Skellefteå BK 0 - 3 Arjeplog 1984-10-05
16 Jukka Liimatta IF Linnéa 3 - 0 Eskilstuna 1982-04-05 SUM-final
15 Jerry Sandberg BK Winter 3 - 0 Eskilstuna 1982-04-04 1/2 SUM [TKO 2]
14 Jonas Svensson Sölvesborgs BK 3 - 0 Karlshamn 1982-03-07
13 Lars Omar Nyström NOR-jun 0 - 3 Avesta 1982-02-14 (j) SWE-NOR 5-6
12 Per Grönkvist Västerviks BK 3 - 0 Ronneby 1982-02-07 Final Sydsvenska (j)
11 Veli-Matti Välimäki FIN-jun 0 - 3 Helsingfors, FIN 1982-01-18 (j) SWE-FIN 2-9
10 Jari Halttu Kemin Into, FIN L TKO 3 Kemi, FIN 1981-12-26
9 Lars Sölvhöj SIK Fight, DEN 3 - 0 Frederikssund, DEN 1981-11-29
8 Tony Salminen HeNy, FIN 0 - 5 Eskilstuna 1981-11-21 1/2 Gyllene Smeden (j)
7 Håkan Pihl Lunds BS W TKO 2 Raufoss, NOR 1981-11-01 Final Raufoss (u)
6 Geir Meland [NOR] 4 - 1 Raufoss, NOR 1981-10-31 1/2 Raufoss (u)
5 Joakim Persson Olofströms BC 2 - 1 Olofström 1981-10-24
4 Morgan Eliasson Halmstad FF 1 - 2 Häljarp 1981-03-29 Final Riksmästerskap (u)
3 Håkan Isaksson Halmstads AIS L TKO 3 Göteborg 1980-11-29 Final Göteborg Open (j)
2 Dan Andersson Kristianstads BK 3 - 0 Landskrona 1980-11-09 Final Skåne öppna (j)
1 Dan Andersson Kristianstads BK 3 - 0 Karlshamn 1980-10-19 AKO Cup
Sammanfattande statistik

Finland. Kemin Into.
Tävlade i Sverige för GAK Enighet (Malmö) och Haparanda BK. 
1982 Ungdomsmästare.