Ida Lundblad

Vikt: 60, 63 kg
Född: 1995-10-08
Död:
Klubb: TiFa BC (Tidaholm), IF Göteborg Team Box
SM: 2013-2014-2015 SM-Guld
Landskamper:
Nordisk:
EM:
VM:
OS:
Professionell:
Motståndare Klubb/nation Resultat Ort, Land Datum Tävling Kommentar
97 Cherrelle Brown Islington BC, ENG 3 - 0 Borås 2015-11-22 Final Golden Girl
96 Elena Ustinova [RUS] 3 - 0 Borås 2015-11-21 1/2 Golden Girl
95 Tasheena Bugar Karlsruher SC, GER 0 - 2 Stralsund, GER 2015-10-29 1/4 Queens Cup
94 Sandra Brügger BC Basel, SUI 2 - 1 Stralsund, GER 2015-10-28 1/8 Queens Cup
93 Anaïs Kistler CLB, SUI 3 - 0 Frenkendorff, SUI 2015-10-25
92 Chantelle Cameron King's Heath ABC, ENG 0 - 3 Erzurum, TUR 2015-09-06 1/8 President´s Cup
91 Katie Taylor IRL 0 - 3 Baku, AZE 2015-06-24 1/4 EuroGames
90 Gamze Basar TUR 3 - 0 Baku, AZE 2015-06-21 1/8 EuroGames
89 Patricia Berghult Höllvikens BK 3 - 0 Tidaholm 2015-05-10 SM 2015 (d) SM-final
88 Agnes Alexiusson Värnamo BK 3 - 0 Tidaholm 2015-05-09 SM 2015 (d) 1/2
87 Tasheena Bugar Karlsruher SC, GER 1 - 2 Schwerin, GER 2015-04-24 Round Robin
86 Aneta Rygielska Pomorzanin Torun, POL 3 - 0 Schwerin, GER 2015-04-23 Round Robin
85 Daria Abramova [RUS] D - D Schwerin, GER 2015-04-22 Round Robin
84 Kinga Siwa SAKO Gdansk, POL 1 - 2 Oskarshamn 2015-04-03
83 Mira Potkonen Tampereen VS, FIN 0 - 2 Helsingfors, FIN 2015-03-14 1/2 GeeBee
82 Chantelle Cameron King's Heath ABC, ENG 1 - 2 Sofia, BUL 2015-02-25 1/8 Strandja
81 Jelena Jelic Malmö BC 3 - 0 Halmstad 2015-02-21
80 Mira Potkonen Tampereen VS, FIN 0 - 3 Borås 2015-01-10 1/2 Golden Girl
79 Eerika Tarvainen FIN 3 - 0 Stockholm 2014-12-13 Landskamper 2014 SWE-FIN 6-5
78 Mira Potkonen Tampereen VS, FIN 1 - 2 Stralsund, GER 2014-10-24 1/2 Queens Cup
77 Hasnaa Lachgar AJB, MAR 3 - 0 Stralsund, GER 2014-10-23 1/4 Queens Cup
76 Anna Beuselinck Lichtervelde BC, BEL W Tammerfors, FIN 2014-10-19 Int Round Robin
75 Mira Potkonen Tampereen VS, FIN 0 - 3 Tammerfors, FIN 2014-10-18 Int Round Robin
74 Mikaela Mayer [USA] 1 - 2 Tammerfors, FIN 2014-10-17 Int Round Robin
73 Linnea Molin Örebro BK 3 - 0 Söderköping 2014-09-27 Final Gripen Cup
72 Romina Marenda ITA 1 - 2 Bukarest, ROM 2014-06-01 EM 2014 (d) 1/8
71 Ala Jarsjevitj BLR 3 - 0 Bukarest, ROM 2014-05-31 EM 2014 (d) 1/16
70 Malin Hermansson BK 1925 3 - 0 Göteborg 2014-04-13 SM 2014 (d) SM-final
69 Linnea Molin Örebro BK 3 - 0 Göteborg 2014-04-12 SM 2014 (d) 1/2
68 Lucy Kiebler (Wildheart) Botkyrka BK 3 - 0 Göteborg 2014-04-11 SM 2014 (d) 1/4
67 Sandra Brügger BR Basel, SUI 0 - 2 Borås 2014-01-11 1/2 Golden Girl
66 Nina Anttonen Helsingin US, FIN 3 - 0 Borås 2014-01-10 1/4 Golden Girl
65 Aneta Rygielska Pomorzanin Torun, POL 2 - 1 Hjo 2013-12-28
64 Johanna Persson Ystads SK 3 - 0 Tidaholm 2013-12-07 JSM-final
63 Agnes Alexiusson Värnamo BK 3 - 0 Tidaholm 2013-12-06 1/2 JSM
62 Karolina Twardy CWZS Zawisza, POL W TKO 3 Bydgoszcz, POL 2013-11-10 Final - int turn
61 Anja Moskil BC Köln-Ost, GER KO 1 Stralsund, GER 2013-10-12 Final Queens Cup
60 Aidana Arapbajeva KAZ 1 - 2 Albena, BUL 2013-09-25 1/4 Jun-VM
59 Svetlana Chiltjenko RUS 3 - 0 Albena, BUL 2013-09-23 1/8 Jun-VM
58 Amelia Hall Ljungby BK W TKO 2 Kikinda, SRB 2013-07-14 Final Gyllene Handsken
57 Ulbala Almenova [KAZ] 2 - 1 Kikinda, SRB 2013-07-13 1/2 Gyllene Handsken
56 Sandy Ryan ENG 0 - 3 Vaggeryd 2013-05-11 Landskamper 2013 SWE-ENG 5-4
55 Sagal Adan Angered BC 20 - 18 Karlstad 2013-04-21 SM 2013 (d) SM-final
54 Linnea Molin Örebro BK 26 - 6 Karlstad 2013-04-20 SM 2013 (d) 1/2
53 Caroline Laurell Winning BC 5 - 0 Karlstad 2013-04-19 SM 2013 (d) 1/4
52 Ingrid Egner NOR 17 - 23 Aarhus, DEN 2013-03-24 NM 2013 (d) NM-final
51 Diana Nadim Aarhus Boxing, DEN 19 - 24 Hamburg, GER 2013-03-01 Girl BC
50 Fam Elgan Bergen AK, NOR 13 - 14 Oslo, NOR 2013-01-27 Int Round Robin
49 Camilla Skov Jensen FAK Aarhus, DEN 22 - 8 Oslo, NOR 2013-01-25 Int Round Robin
48 Kelly Harrington Corinthian BC, IRL 13 - 16 Borås 2013-01-11 1/4 Golden Girl
47 Jelena Jelic Malmö BC 26 - 14 Göteborg 2012-12-08 JSM-final
46 Aneta Rygielska POL 15 - 16 Wladyslawowo, POL 2012-11-07 1/2 Jun-EM
45 Jelena Jelic SRB 12 - 11 Wladyslawowo, POL 2012-11-06 1/4 Jun-EM
44 Malin Hermansson BK 1925 3 - 0 Vänersborg 2012-10-20
43 Josephine Marass Hägg Djurgårdens IF 2 - 1 Gävle 2012-09-30 Final Falken Cup
42 Emilia Lindholm Bro IK 3 - 0 Gävle 2012-09-29 1/2 Falken Cup
41 Madina Nuesjajeva [KZK] 16 - 12 Novi Sad, SRB 2012-07-08
40 Jelena Jelic [SRB] 2 - 3 Novi Sad, SRB 2012-07-06 1/4 Gyllene Handsken
39 Nina Jelic Malmö BC 12 - 12+ Haninge 2012-04-13 SM 2012 (d) 1/4
38 Agnes Alexiusson Värnamo BK 2 - 1 Hjo 2012-02-11
37 Natalja Cincarevic Winning BC 3 - 0 Halmstad 2012-01-28
36 Gabriella Saliba NBK/Akilles 17 - 11 Uppsala 2012-01-22 Final Uppsala BO
35 Josephine Marass Hägg Djurgårdens IF 21 - 8 Uppsala 2012-01-21 1/2 Uppsala BO
34 Niamh Ball Trojan BC, IRL 5 - 0 Borås 2012-01-15 Final Golden Girl
33 Sagal Adan Angered BC +9 - 9 Morgongåva 2011-12-03 JSM-final
32 Emma Johansson Örebro BK 19 - 5 Morgongåva 2011-12-02 1/2 JSM
31 Myra Galli Jansson Hammarby IF 22 - 8 Morgongåva 2011-12-01 1/4 JSM
30 Masha Nikolic BK Tiger 5 - 0 Gävle 2011-10-02 Final Falken Cup
29 Viktoria Bakajeva RUS 9 - 8 Orenburg, RUS 2011-09-02 Final Ungdoms-EM
28 Olena Gapesjina UKR W TKO 2 Orenburg, RUS 2011-08-31 1/2 Ungdoms-EM
27 Jasmine Nilsson Höllvikens BK 12 - 5 Ljungbyhed 2011-07-03 Final Baltic Cup
26 Jasmine Nilsson Höllvikens BK 3 - 0 Höllviken 2011-06-04
25 Larisa Mischanin GER 17 - 14 Antalya, TUR 2011-04-30 Final Ungdoms-VM
24 Nikolett Csosz HUN 25 - 6 Antalya, TUR 2011-04-28 1/2 Ungdoms-VM
23 Viktoria Gerasimenko RUS 23 - 12 Antalya, TUR 2011-04-26 1/4 Ungdoms-VM
22 Jasmine Nilsson Höllvikens BK 11 - 6 Hamburg, GER 2011-02-27 Final Girls BC
21 Carolin Heimann SG Chemie Bitterfeld, GER W TKO 1 Hamburg, GER 2011-02-26 1/2 Girls BC
20 Lina Maier TV Altötting, GER 15 - 2 Hamburg, GER 2011-02-25 1/4 Girl BC
19 Jessica Andersson Staffantorps BS 5 - 0 Ronneby 2011-02-20 Final Sydsvenska
18 Anna Lindqvist Malmö BK 3 - 0 Ronneby 2011-02-19 1/2 Sydsvenska
17 Agnes Alexiusson Värnamo BK 3 - 0 Uppsala 2011-01-23 Uppsala BO
16 Emelie Fahlén IFK Umeå 3 - 0 Uppsala 2011-01-22 1/2 KP Cup
15 Agnes Alexiusson Värnamo BK 12 - 5 Borås 2011-01-16 Final Golden Girl (u)
14 Sagal Adan Angered BC 5 - 1 Växjö 2010-11-27 USM-final
13 Jasmine Nilsson Höllvikens BK 2 - 3 Angered 2010-11-07 Final ABC
12 Masha Nikolic BK Tiger 3 - 0 Angered 2010-11-06 1/2 ABC
11 Irina Tsarkova RUS 1 - 3 Sangatte, FRA 2010-10-29 1/2 Ung-EM
10 Shanice Just IRL 10 - 0 Sangatte, FRA 2010-10-27 1/4 Ung-EM
9 Masha Nikolic BK Tiger 3 - 0 Gävle 2010-09-25 Final Falken Cup
8 Sagal Adan Angered BC 3 - 0 Gävle 2010-09-24 1/2 Falken Cup
7 Anna Januszewska Slupski KB, POL 3 - 0 Slupsk, POL 2010-09-11
6 Sara Lindgren BK Trim 3 - 0 Kristinehamn 2010-08-04
5 Maja Larsen Guldstadens BK 15 - 1 Botkyrka 2010-04-17 Final Nybörjarnas
4 Serwa Eliassi BK Nova 3 - 0 Tidaholm 2010-04-10
3 Sagal Adan Angered BC 1 - 4 Halmstad 2010-03-07
2 Maja Larsen Guldstadens BK 3 - 0 Uppsala 2010-01-24 Final KP-Cup
1 Sagal Adan Angered BC 5 - 0 Kungshamn 2010-01-16
Sammanfattande statistik
2010 Nybörjarmästarinna.
2011 Guld Ungdoms-VM (Turkiet).
2011 Guld Ungdoms-EM (Ryssland). Utsedd till bästa boxare.
2011-2012-2013 JSM-Guld.
2013 NM-Silver.
2010 Guld KP-Cup (Uppsala).
2012 Guld Falken Cup (Gävle).
2013 Guld Gyllene Handsken (Serbien). Utsedd till bästa boxare.
2013 Guld Miedzynarodowy Turniej (Polen).