Motståndare | Klubb/nation | Resultat | Ort, Land | Datum | Tävling | Kommentar | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
35 | Knud Pedersen | Hälsingborgs BS | 2 - 1 | Varberg | 1944-02-27 | ||
34 | Georg Jonasson | Landala AK | 0 - 3 | Skene | 1944-02-20 | Skene AK 10 år | |
33 | Arne Sjöblom | Skene AK | 1 - 2 | Alingsås | 1943-01-31. | Final DM-Västergötland | |
32 | Alf Jonasson | Alingsås BK | 3 - 0 | Alingsås | 1943-01-31 | 1/2 DM-Västergötland | |
31 | Georg Jonasson | Landala AK | 3 - 0 | Skene | 1942-12-13 | ||
30 | Karl Erik Vollmer | Redbergslids BK | 3 - 0 | Fritsla | 1942-01-25 | ||
29 | Nils Sandgren | Hisingens BK | 2 - 1 | Anderstorp | 1941-12-07 | ||
28 | Kurt Sahlberg | Kramfors IF | 0 - 3 | Stockholm | 1941-03-01 | SM 1941 | 1/8 |
27 | Göte Carlsson | Värnamo BK | 2 - 1 | Skene | 1940-12-08 | ||
26 | Roland Ahlstrand | Landala AK | 2 - 1 | Lidköping | 1940-12-01 | ||
25 | Eric Svensson | Redbergslids BK | 3 - 0 | Skene | 1940-11-10 | ||
24 | Erik Ågren | Narva BK | L TKO 2 | Borås | 1939-12-12 | ||
23 | Nils Lundqvist | IK Ymer | W 3 | Borås | 1939-12-11 | ||
22 | Göte Carlsson | Värnamo BK | 0 - 3 | Skene | 1939-11-19 | ||
21 | Bror Bodin | Skövde AIK | 3 - 0 | Örby | 1939-08-12 | Skene AK-Skövde AIK 2-2 (utomhus) | |
20 | Harry Åstrand | IK Ymer | L w.o. | Stockholm | 1939-03-06 | SM 1939 | SM-final |
19 | Nils Fogelberg | IF Linnéa | KO 1 | Stockholm | 1939-03-05 | SM 1939 | 1/2 |
18 | Kurt Sahlberg | Kramfors IF | 3 - 0 | Stockholm | 1939-03-05 | SM 1939 | 1/4 |
17 | Harry Åstrand | IK Ymer | 0 - 3 | Borås | 1939-02-12. | Final Västsvenska | |
16 | Nils Lundqvist | IK Ymer | W TKO 1 | Borås | 1939-02-12 | 1/2 Västsvenska | |
15 | Erik Eliasson | Svaneholms IF | 3 - 0 | Borås | 1939-02-11 | 1/4 Västsvenska | |
14 | Arne Norén | Redbergslids BK | 0 - 3 | Borås | 1939-01-29 | ||
13 | Harry Åstrand | IK Ymer | 0 - 3 | Borås | 1939-01-28 | ||
12 | Bror Bodin | Skövde AIK | 3 - 0 | Skövde | 1938-11-27 | ||
11 | Tage Ahlstrand | Svaneholm-Viskafors IF | L 3 | Skövde | 1938-02-12 | 1/4 Västsvenska | |
10 | Karl Gustaf Norén | Skövde AIK | 0 - 3 | Lidköping | 1938-02-06 | ||
9 | Lennart Dahlqvist | BK Rimner | L 3 | Alingsås | 1938-02-02 | ||
8 | Ture Ågren | Narva BK | 0 - 3 | Stockholm | 1937-11-22 | 1/2 JSM | |
7 | Gösta Sundell | IK Balder | KO 1 | Stockholm | 1937-11-21 | 1/4 JSM | |
6 | Nils Hedström | Narva BK | 3 - 0 | Stockholm | 1937-11-20 | 1/8 JSM | |
5 | Gösta Löwenthal | IFK Linköping | 3 - 0 | Stockholm | 1937-11-18 | 1/16 JSM | |
4 | Lennart Dahlqvist | BK Rimner | L 3 | Vänersborg | 1937-04-05 | ||
3 | Svante Johansson | Hisingens BK | L KO 3 | Kinna | 1937-01-31 | ||
2 | Horace Brandt | BK Sparta | L 3 | Stockholm | 1936-11-30 | 1/16 JSM | |
1 | Viktor "Vicke" Andersson | BK 1932 | 0 - 3 | Borås | 1936-02-01 |
Skene Atletklubb.
1939 SM-Silver.
Bror till Lars och Olle Larsson.
Är troligtvis identsik med den "Skene-Larsson" som deltog under de marina mästerskapen för
Älvsborgs kustartilleriregemente (KA 4). Noterades där som värnpliktig.